Karel H. - Volební speciál 2

Verze pro tisk |

Čestný předseda Euroregionu Nisa odskákal lanařit dalšího voliče a já se zahloubal do zbylých volebních lístků. LEV 21 – Národní socialisté. Důchodce, sociální pracovník, důchodce, invalidní důchodce, nepracující, v domácnosti, důchodce, invalidní důchodce, bez práce. Tak to je teda mazec. Na závěr aspoň dlaždič. Na deset nepracujících jeden dělňas. Z představy, že lidem rupne v kouli a zvolí je, na mě šly mrákoty.

Jano, Janová, další Jano, Žiga … pročítal jsem si jména… KAREL H.

„Kurva, co to je?... Karel H., 53 let, LEV 21, nepracující. To jsem přece JÁÁÁÁ!!!!!“

Vytáhnul jsem z batohu cigáro, ale potřeboval jsem něco silnějšího na žílu. Kde jsem se tam vzal? Odkdy jsem členem nějaký strany? Odkdy jsem já ve straně toho kokota?

Cígo jsem vytáh na tři šluky a hned si vyndal další. Co s tím? Mám běžet na radnici? Mám vlítnout do volební místnosti a všem těm lidem říct, aby mě nevolili?

Anebo jim říct, aby mě volili?

Najednou jsem si představil článek v novinách: Nejvíce preferenčních hlasů získal kandidát Lva 21, Karel H. a jeho strana ho nominovala na místo starosty…

Zachtělo se mi dohnat Petra Skokana a říct mu pěkně od plic: „Ho, ho, vy máte svoje Spolehnutí, ale já mám svýho Lva.“

No, to je ale blbost.

Jako další jsem z obálky vylosoval komunisty. Jo, Karle, zásady jsou zásady. Už ses jich před revolucí navolil dost. Jen očkem jsem mrknul, kdo se nestydí cpát se na radnici za ty pohrobky Gottwalda a dalších masových vrahů. Tajemník krajského výboru KSČM, no to je teda povolání. A na závěr dozorce vězeňské služby. Ty maj tu kandidátku stejnou snad od února osmačtyřicet. I ten Cincibus, co věčně hájí pohraničníky a hrdinný gardisty, co v Boru po válce mučili bábu z kina a pak ji zastřelenou nechali válet na náměstí. To by fakt jeden zvracel. No, vida, taky tam maj někoho bez práce.

KAREL H., 53 let, KSČM.

No, tak to už si ze mě někdo dělá prdel.

Rychle jsem vysypal všechny zbylé volební lístky na lavičku. Proboha, v ODS dělám dvojku tomu chirurgovi Tejnorovi. On tam má napsáno bývalý senátor, já bývalý horník. Za mnou je Raninec coby bývalý poslanec a za ním Hofman coby bývalý ředitel školy. Jen ten Řídel bude tanečním mistrem navždy. Jo, v ODS všechno bývávalo. Teď budou rádi, když jim zůstanou trafiky.

Ve Směru trojka, to mě trochu zklamalo. I ta prdlá Rejnartová, co lítá dopoledne po městě na koštěti, teda s koštětem a občas i sekačkou, byla přede mnou. Byl jsem všude. Na kandidátce sociální demokracie dokonce několikrát. Žatecká, Karel H., Máška, Karel H., Vlastníková, Karel H., Binder, Karel H. Tak tohle byla teda bomba, najednou mi začlo připadat, a nevím, proč tomu tak bylo, že tohle je ta nejsilnější kandidátka.

Pro jistotu jsem ještě mrknul na seznam Starostů, na který nebyl jediný starosta, jen samí učitelé, manažeři, ekonomové a další nemakačenka. Tam jsem se krčil na posledním místě za nějakým Prokešem.  

Předchozí díl volebního Karla H. najdete zde.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru