Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

VK Rakovník - LOKO 0:3 (-17,-19, -13)

Do Rakovníka jsme jeli posílení o tři borce z extraligové Dukly Liberec a jak vývoj zápasu ukázal, byly to skutečné posily. První set jsme začali chybou na podání a vyhozenou smečí. Pak jsme však výbornými bloky a tvrdým útokem získali pět bodů za sebou a ujali se vedení 5:2.

Soupeř se však nevzdával a bojoval o každý míč. Za stavu 19:17 jsme uhráli šestibodovou šňůru a ujali se vedení 1:0. Druhý set byl podobný tomu prvnímu, jenže náš trhák přišel už za stavu 10:10, kdy jsme odskočili o tři body a svůj náskok jsme postupně navyšovali až na šestibodový rozdíl. Třetí set to byl masakr, i když začátek byl znovu vyrovnaný, jenže jenom do stavu 4:4, pak se naše mašina rozjela na plno. Kluci se spolu sehráli a soupeře doslova smetli. 3:0 za hodinu a důležité body jsou doma.

Hodnocení zápasu trenérem:

Za Rakovník hrají mladíci z ČZU a tentokrát byli ještě posíleni i několik borců z extraligového áčka. To jsme věděli předem a proto jsme povolali posily z Liberce. Z počátku zápasu bylo vidět, že kluci jsou spolu nesehraní a z toho vyplynuly i některé naše chyby. Co však fungovalo od začátku, byl výborný blok, kterým jsme dělali spoustu bodů. K tomu jsme přidali i výbornou hru v poli a celý zápas jsme tahali za delší konec provazu. Jenom naše chyby v útoku a na podání držely domácí borce na „dostřel. Soupeře jsme však pustili za celý zápas do vedení pouze jednou. Ve třetím setu už všechno fungovalo tak, jak mělo, a hláška delegáta zápasu „to je na ručník“ charakterizovala průběh třetího setu. V tabulce jsme poskočili na sedmé místo, jenže boj o play-off bude ještě hodně těžký.

hráno 64 minut

Hráli : Javůrek, Vodvárka, Peníška, Špringl, German, Vobr, Vitvar, Kotyza, Žáček, Demar libero: Steffan