Zkuste si kurz bezpečné jízdy

Verze pro tisk |

Centrum kurzů na autodromu Sosnová u České Lípy ve spolupráci s Libereckým krajem pořádá pro "čerstvé" držitele řidičského oprávnění, kteří nemají "řidičák" déle než tři roky anebo nejsou starší třiceti let, kurzy bezpečné jízdy.

Občané Libereckého kraje mají možnost absolvovat základní kurz bezpečné jízdy za cenu 200,-Kč/ účastník (standardní cena je 3.492,-Kč). Podmínkou účasti je bydliště účastníka v Libereckém kraji a zároveň věk nepřesahující 30 let nebo držení řidičského oprávnění ne déle než 3 roky. Záměrem je především zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Pořádaná školení bezpečné jízdy se vždy nesou v duchu spojení zábavy s poučením, kdy účastníci jsou přijatelnou formou vneseni do situací, které mohou na našich silnicích kdykoli nastat a řidič by měl být na ně připraven. Jedná se o nácvik nestandardních situací a chování konkrétního automobilu účastníka v těchto situacích v bezpečí polygonu - centra kurzů bezpečné jízdy. Motoristická veřejnost má tyto kurzy v povědomí spíše pod pojmem „škola smyku“, což není úplně správné označení, neboť cílem je spíše opak. Tedy snaha naučit řidiče smyku předcházet a teprve v poslední řadě smyk zvládat. Snahou centra kurzů bezpečné jízdy je především to, aby řidiči získali správné povědomí při řízení automobilu se zvláštním zaměřením na defenzivní jízdu. Málokterý z řidičů měl možnost před skutečně vzniklou krizovou situací si tento stav předem vyzkoušet a tedy správně reagovat a následně následky tohoto minimalizovat.

Kurzy se konají ve vypsaných termínech zveřejněných na www.bezpecne-na-silnicich.cz popř. na www.kurzybezpecnejizdy.cz , kdy v každém dni proběhnou celkem dvě školení s max. počtem třiceti účastníků. Kurz je složen z teoretické části a z praktické části probíhající na smykových plochách pod vedením zkušených instruktorů.

Nahoru