Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Žáci ZŠ Jižní plnili Odznak Olympijských vítězů

Žáci ZŠ Jižní se ve středu 29.5. účastnili krajského kola sportovní soutěže OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů), která se konala ve Stráži pod Ralskem. Soutěžila mezi sebou družstva dívek a chlapců, ale i jednotlivci ze škol z celého libereckého kraje. Z českolipských škol zde měla zastoupení pouze naše škola a gymnázium.

Závodilo se v různých sportovních disciplínách (skákání přes švihadlo, hod medicinbalem, skok daleký, běh 60m, běh 1000m, plavání, dribling, hod míčkem, shyby). Naše družstvo skončilo na 8. místě. Mezi jednotlivci byla nejlepší Kristýna Čechlovská, která se umístila na velmi pěkném 2. místě. Dostali jsme diplom a Týna navíc krásnou medaili, a to přímo od světového šampióna.
Všichni účastníci obdrželi na posilněnou zdravou svačinku. Děti se také mohly zúčastnit losování a vyhrát pěkné ceny. Štěstí se usmálo i na jednoho účastníka naší výpravy a to J. Heptnera, který takto získal plyšáka. Zpestřením bylo vystoupení zpěvačky Olgy Lounové a zajímavá ukázka akrobacie na kole. Toto vystoupení si nejvíce užila K. Kulhavá a A. Picková, které posloužily cyklistovi jako překážky pro přeskakování. Vyvrcholením akce byl příjezd olympijského vítěze – desetibojaře Romana Šebrleho, který nejprve odpověděl na několik otázek, potom uspořádal autogramiádu a nakonec předal ceny vítězům. Jeho vystupování bylo velice příjemné.
Byl to skutečně krásný sportem a zážitky nabitý den.
Reprezentace školy:  9. ročník – K. Čechlovská; 8.ročník – J. Hervertová, K. Kulhavá, A. Picková, R. Červenka, J. Moravec; 6. ročník – M. Svobodová, D. Macková, R. Tesař, L. Pavljuk; 5. ročník – K. Vondrová, K.Bradáčová, M. Mrhová, J. Budka, J. Heptner, D. Žalio.