Petra Mayová: Tančírna v Nebi přinese latinu s živou kapelou

Verze pro tisk |

Po sérii úspěšných letních Tančíren v parku přicházejí nadšenci a organizátoři ze spolku Progres z. s. s nápadem oživit tancem další prostor, a to nejstarší českolipskou restauraci Nebe. Sál s pódiem, které se nacházejí v zadní části restaurace, nabízí skvělé prostředí jak pro tanec a živé hraní, tak pro pobavení se známými i neznámými obyvateli města u dobrého drinku. Iniciátorka celého konceptu českolipské tančírny Petra Mayová nám představila, o co v polovině února půjde.

Jak se bude lišit koncept zimní tančírny od toho letního?
Koncept, který se osvědčil při letních lekcích tance v parku, bude téměř zachován. Znalost základních salsa kroků budou lidé moci získat díky mladým lektorům a tanečním nadšencům v jedné osobě. Děvčata Monika Vojáčková a Kateřina Jelínková, která už provázela tancem při dvou letních tančírnách, tentokrát doplní tanečníci Jakub Meinlschmidt a Miroslav Novák, kteří se sami letních tančíren účastnili jako diváci. Velmi nás těší, že prostor dostanou právě mladí lidé, které nadchly naše parkové akce.

Budete mít i pod střechou živou kapelu?
Živá kapela je pro nezapomenutelný zážitek z tance nutností, proto jsme oslovili pražskou klubovou kapelu Caribe, jejíž členové pocházejí nejen z České republiky, ale také z Bolívie. Věříme, že jejich trio ve složení kytara, perkuse, klávesy pomůže navodit tu správnou atmosféru latinskoamerické noci a jejich rytmy nenechají nikoho dlouho sedět. Mají v tom ostatně velké zkušenosti, ať už z festivalů jako Colours of Ostrava nebo hraním v jazzclubech typu Jazzdock aj.

Má letní a nyní i zimní tančírna nějaký jiný cíl než možnost si zatančit a naučit se taneční kroky?
Naší vizí je propojovat lidi bez ohledu na věk nebo taneční zkušenosti. Jsme nejšťastnější, když vás vidíme na parketě, ať je vám 16 let nebo 80. A i když jste zatím nikdy netančili a cítíte se v tanci nejistí, nevadí, nebudete sami. Nejde nám o to udělat z vás profesionální tanečníky, ale spíš bychom si přáli, abyste skrze živou muziku a základní kroky salsy okusili něco kapku jiného. Něco, co není v České Lípě běžné. 

Bude se nějak lišit zimní tančírna od letní?
Oproti letním tančírnám máme dvě zásadní změny. Za prvé, lidé, kteří si přijdou zatančit či poslechnout salsu, budou tentokrát platit vstupné, a to 150 Kč na osobu. Pro studenty a seniory nad 60 let máme cenu speciální, a to 100 Kč na osobu. Vstupné se bude platit na místě. Pak také před samotným večerem probíhaly v restauraci Nebe veřejné tréninky salsy pro ty, kteří se chtěli něco naučit předem.

Tančírna v Nebi, Salsa Night, živě zahrají Caribe (Bolívie, ČR), 17. 2., 19:00, Restaurace Nebe, 150 Kč/studenti a senioři nad 60 let 100 Kč
 

Nahoru