V památníku K.H. Máchy proběhne vlněné pohádkové odpoledne

Verze pro tisk |

Českolipské vlastivědné muzeum pořádá v jedné ze svých poboček, v Památníků K.H. Máchy v Doksech, v sobotu 22. července od 13:00 - 18:00 akci s názevem Na stejné vlně - vlněné pohádkové odpoledne.

Od ovečky až k ponožce, od surové vlny až po hotové produkty. Zpracování vlny a její následné využití k výrobě oděvů patří k nejstarším řemeslům. Plstění, předení, barvení, pletení, háčkování. Z dříve nezbytné činnosti se dnes stal vyhledávaný rukodělný koníček. Zjistěte více o umění našich babiček i moderních postupech.

Ukážeme tradiční zpracování a využití vlny. Představíme celý proces od vyčesání střiže na česačce, ručního spřádání vlákna na kolovratu, praní a pletení. Návštěvníci si mohou moci sami vše vyzkoušet. Vlnu lze spřádat, filcovat, plstit za účelem výroby nejrůznějších textilních oděvů, oděvních doplňků, hraček, ozdob, lze ji ale také s výhodou využít jako kvalitní přírodní stavební materiál.

Pro návštěvníky bude připravena řada tvůrčích dílniček. V 15.00 hodin uvidíte letní pohádku v podání divadla Koník: Jak Martin s Barborkou vypluli na moře. Partnerem projektu je Město Doksy a Městské kulturní středisko Doksy.
       

alt
Nahoru