Začínáme znova = od nuly!

Verze pro tisk |

Nové téma pro 2. kolo:

"Strategií kampaně Andreje Babiše bude demobilizovat alespoň některé voliče Petra Pavla a také Danuše Nerudové a dalších kandidátů, kteří Pavla podpořili. Bude se snažit, aby nepřišli k volbám voliči, kteří Babiše odmítají," uvedl v tiskové zprávě Kopeček, jenž působí v Národním institutu SYRI a na Masarykově univerzitě v Brně. Napsal paralelní životopisy tří dosavadních prezidentů samostatného Česka, vyšly pod titulem "Hodný, zlý a ošklivý? Havel, Klaus, Zeman".

... Ani Babiš podle politologa nebude negativní kampaně ušetřen. Tématy mohou být jeho styl vládnutí, hlavně za pandemie covidu-19, nebo spolupráce s komunistickou Státní bezpečností. Babiš vědomou spolupráci popírá, avšak podle dokumentů slovenského Ústavu paměti národa se v 80. letech stal nejprve důvěrníkem, později agentem.

Většina neúspěšných kandidátů už Pavlovi vyjádřila podporu, ale neznamená to, že se hlasy jejich voličů automaticky přesunou k němu. ...

"Vzhledem k Pavlově kariéře a důrazu na řád půjde před druhým kolem mnohem hůř vykreslovat jej coby zástupce liberálního světa a 'pražské kavárny'," míní Kopeček. Babišovu výchozí pozici oproti Zemanovi před pěti lety vidí jako slabší, protože se může spoléhat v podstatě jen na sebe, své příznivce, organizační a komunikační zázemí ANO a média svého holdingu.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/politolog-kopecek-ocekava-negativni-kampan-favoritem-podle-nej-zustava-pavel/2311901

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pozor: 2 volební lístky (tentokrát žluté!) dostaneme až na místě od volební komise současně s předepsanou obálkou. Kdyby do ní volič vložil lístek z 1. kola, nebude hlas platit!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pana Tichého, regionálního politologa, spisovatele i cukráře (sorry, pokud o vtip - Bonboniéra), v mnohém ctím, současně ne vždy jsme názorově ve shodě! Odkazu na pana Kopečka rozumím, i když nepovažuji za nejlepší, jsou mnohé jiné, mnohem relevantnější názory a komentáře!

Jsme aktuálně ve velice složité, problematické době! Sám již hodně let žiji, funguji v osobité "bublině", kdy mj. nemám potřebu komunikace, respektive mám s tím problém... Kdykoliv jsem z oné "bubliny", i když výjimečně vyšel, hned se našel někdo, kdo necítil potřebu soutěžit s myšlenkou, ale poplivat člověka... Hm, dnešní doba, dnešní dny, jsou natolik mimořádně, že zkusím svoje názory prezentovat i s vědomím poplivání...

Pro zajímavost! V roce 1983 (snad to nepletu, stále více mně paměť dělá problémy) jsem se skupinou cvikovských dětí byl na celodenním výletu, kdy jsem mj, prošli Peklo, pod skalní domem opékali buřty (dnes asi už zákaz), bylo vše super, ale došlo pití, tak jsme u takového sympatického domku s kozami a drůbeží kolem požádali o vodu. Moc sympatická paní dala všem dětem do lahví nejenom vodu, ale i šťávu, se mnou dosti minut mluvila o mnohém... Až následně jsem zjistit, že to byla manžela pana Ladislava Lise a ti hodně nad skálami byli příslušníci StB... Problémy jsme následně kupodivu neměli, svědkyně výletu stále žije, může potvrdit, pouze já jsem u tehdejšího předsedy cvikovského KSČ musel vysvětlovat, proč jsme neměli pití... Snad to nebylo kvůli nám, ale nedlouho poté Lisovým "kdosi" zničil přístupovou cestu...

Proč jsem předchozí napsal? Prostě, že takový byl život" Ten či onen měl svoji morálku, jiní nikoliv. Mě osobně to oslovilo v tom, že jsme výlet zopakovali i v době zničené cesty a s varováním... Setkali jsme se opět, doma byl i pan Lis, bylo to příjemné, kupodivu jsme nebyli (nevím) stíhaní... Pouze po listopadu 1989 jsem od několika lidí, kteří do té doby se pouze angažovali jako vyhlášení opilci, slyšel splašky... Prostě život! Nebudu, ani zde, osobní, k tomu se nesnížím! Pouze dodám, že nejeden z doby, kdy jsem ve Cvikově působil, se ke mně stále i dnes hlásí (jsem rád, vážím si toho), dokonce mě navštěvují, primárně muzikanti...Prozřeli nebo pouze jsou slušní nebo slepí?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Stran voleb! Pane Tichý, jaká zrůda toto bere? Tiskovka po prvním kole StBáckého udavače Bureše (Babiše), hned hnojomety nejvyššího zrna! Přejel jsem sociální sítě, tak naprosto stručně! Petr Pavel: komunista, rozvědčík, bude mobilizovat do války, naše syny pošle válčit na smrt, Cikány vyhostí, důchodcům vezme důchody atd.atd. Pokud to napíšu já, nebo paní doktorka nebo pan Tichý nebo Jirko Ty, tak nás dost možná někdo udá, nahlásí za šíření poplašné zprávy! Kandidát na prezidenta se může chovat jako totální prase a je to ok? Kde to, prosím, žijeme?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Věřím, že reakce, primárně jmenovaných bude!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

"Kandidát byl vytěžen k ohlasům na úmrtí soudruha Brežněva, o čemž je zpracován samostatný záznam. Poté byl kandidát vyzván, aby se vyjádřil, zda chce nadále spolupracovat s orgány kontrarozvědky, s čímž jmenovaný souhlasil. Po vyjádření souhlasu bylo jmenovanému oznámeno, že splňuje předpoklady kladené na spolupracovníka československé kontrarozvědky a byl mu předložen k podpisu písemný závazek, který byl zakamuflovaný v propagační brožuře. Kandidát závazek po přečtení podepsal bez dalších otázek a souhlasil, aby bylo i nadále používáno krycí jméno Bureš." Zpráva StB o získání Andreje Babiše ke spolupráci z 11. 11. 1982.

https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/326042312_1580311029056763_3750992975625588828_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=mMxLMQeoXIUAX8-ytk4&tn=jIQKXPHu5IRQ7TQG&_nc_ht=scontent.fprg1-1.fna&oh=00_AfAJWsWSd5rLa43pS5mZzgApG85ccdoS-lPmV2OCgTDnMw&oe=63C9B0E9

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

x

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Souhlasím s jedním ze zdejších slušných - buďme lepší než oni... Komentovat neslušné je vlastně jejich podpora...

Nahoru

Začínáme znova...

Souhlasím s jedním ze zdejších slušných - buďme lepší než oni... Komentovat neslušné je vlastně jejich podpora...

Nahoru

Začínáme znova

Souhlasím s jedním ze zdejších slušných - buďme lepší než oni... Komentovat neslušné je vlastně jejich podpora...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Kvůli Burešovi bude zítra uzavřen kostel Panny Marie Vítězné.Správa objektu nechce,aby bylo Pražské Jezulátko zneužito k předvolební kampani a vyvolávání nenávisti.Babiš si nepůjde ani prohlédnout korunovační klenoty…Bude ve Sněmovně.To bude cirkus a kvičení…Očekávám, že brzo bude mít na krku křížek jsko Schillerová.Ještě tak dodržovat Desatero,zejména 7.přikázání-Nepokradeš! a 8.-Nepromluvíš křivého svědectví…Pěkný večer!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Souhlasím s jedním ze zdejších slušných - buďme lepší než oni... Komentovat neslušné je vlastně jejich podpora...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Souhlasím s jedním ze zdejších slušných - buďme lepší než oni... Komentovat neslušné je vlastně jejich podpora...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pane Šádku, parafrázuji jeden filmový výrok- nenechte zlost cloumat svým majestátem.
Buď se nám podaří zlo , které lže a straší lidi,kteří zhusta neznají a ani nechtějí mnohdy znát ústavní pravomoci prezidenta a myslí si,že přímá volba u nás je něco jako přímá volba v prezidentském systému USA či Francie , válkou, když už netáhniou migranti , porazit ve volbách, nebo nepodaří. Nic jiného nyní na pořadu dne není. Pokud se to podaří, bude to začátek konce impéria ulhaného sociopata a pokud ne,tak v podstatě taky. Ale příští vládaby pak mohla už být s hnědými dohromady a maso a zelenina z koncernu Agrofert levnější stejně nebudou.Jenom nehorázný smích,jak zase naletěli.. Nikdy není tak špatně,aby nemuselo být hůře. A naopak-nikdy není tak špatně,aby nemohlo být lépe.
Nakonec budu zase parafrázovat, a to výrok jednoho antického filozofa:
Když si člověk sladkých slov,ale špatného charakteru podmaní stát, velké útrapy lid čekají..
Pěkné dny !

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Čaulidi!

Tak na Hradě pomalu končí zlomyslný stařík, kterému jste tam taky pomohli. Často se plete v citátech, ani ty bonmoty mu už nejdou jako kdysi. Místo zasypávání příkopů radši útočí, místo oponentů vidí všude "nuly". Pokud vejde předním vchodem do učebnic politologie, tak leda jako odpudivý příklad. Bohužel.

Nabízí se tato hypotéza: Nedoporučuje vám volbu AB právě proto, aby využil iluzi kontrastu, tj. aby měli budoucí politologové k dispozici ještě horší případ? A aby se na MZ co nejdřív milosrdně pozapomnělo?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Jan Kysela

Na okraj aktuální "debaty" o prezidentovi "mírovém" a "válkychtivém" = pohled ústavního právníka (z FB):

1. Český ústavní pořádek vůbec neobsahuje institut vyhlášení války, takže prezident republiky nás do ní nemůže zatáhnout.
2. Česká Ústava zakotvuje válečný stav pro případ našeho napadení nebo plnění spojeneckých závazků. O válečném stavu však rozhodují obě komory Parlamentu absolutní většinou hlasů (101 poslanců a 41 senátorů). Prezident republiky v tomto rozhodování žádnou roli nemá.
3. Česká Ústava také upravuje možnost vysílat naše ozbrojené síly do zahraničí, resp. přijímat cizí ozbrojené síly na našem území. Rozhodování o tom však opět přísluší oběma komorám Parlamentu, případně - ve vyjmenovaných situacích - vládě. Prezident republiky nemá žádnou roli ani v tomto rozhodování.
4. Prezident republiky sice rozhoduje o mobilizaci, avšak jednak na návrh a se souhlasem vlády, jednak jen za válečného stavu, o němž rozhodl Parlament.
5. Velitelem Armády ČR je náčelník generálního štábu, kterého prezident republiky jmenuje a odvolává na návrh vlády. Prezident republiky armádu neřídí, větší vliv má pouze na Hradní stráž, ovšem i tu řídí náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky.
6. Objem finančních prostředků na provoz a vyzbrojování ozbrojených sil určuje zákon o státním rozpočtu, který připravuje vláda a schvaluje Poslanecká sněmovna. Prezident republiky jej může nanejvýše vetovat, i to je však neobvyklé vzhledem k výrazným dopadům na činnost vlády a státu vůbec.
7. Prezident republiky jmenuje a povyšuje generály, schvaluje základní vojenské řády nebo propůjčuje vojenským útvarům prapory. To však nemá žádný vliv na to, je-li "mírotvůrce nebo válečník".

Shrnutí: Náš ústavní pořádek ani právní řád jako takový nesvěřuje prezidentu republiky ŽÁDNÉ KOMPETENCE, jimiž by mohl "zatáhnout" Českou republiky do války, i kdyby si to nakrásně přál.

- viz taky pohled z druhé strany:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pavel-ani-babis-vztahy-s-moskvou-nezmeni-mini-rusky-expert/2312261

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Litera scripta manet,aneb,co je psáno,to je dáno.Babiš snil již před lety- viz strana 258.Tam popisuje své představy oNATO.Mělo by se z obranného změnit na útočný podle Babiše..Pěkný den!!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pěkný zasněžený den přeji!
Nedávno zde zmínil jakýsi zahradník cosi o domácím násilí. Já jsme psala,že má mnoho podob. NO,tak jenom k těm podobám- Andrej s ena té tiskovce po prohraném prvním kole neudržel,a když paní Monička hovořila na mikrofon,jak jsou nadšeni a spokojeni,tak on se k ní naklonil a procedil mezi zuby . Hubu drž.. a ujal se zase slova. Prezidentský slovník a vztah k ženám jak vyšitý. No comment.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

18. Leden 2023 - 7:20 | Lenka Sepsová

Kauza "Hubu drž" se ukázala jako mylná - viz zveřejněné nahrávky vyčištěné od okolního ruchu. V tomto případě tedy zde přispíváte k dezinformacím.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Ladislav Lis

Kolega Šádek tady předevčírem popsal autentickou vzpomínku na disidenta Ladislava Lise (*1926 +2000). Kdykoli putujeme Peklem, na chvíli se u pamětní desky nad minitůňkou taky s úctou zastavíme (foto je v heslu LL na Wikipedii).

BTW: I on vstoupil do KSČ (1943!), aby se aktivně zúčastnil odboje. Po válce působil ve volených funkcích i ve stranickém aparátu. Poprvé byl ze Strany vyloučen v roce 1960, podruhé - už definitivně - na začátku "normalizace" 1969. Podepsal Chartu 77, byl jejím mluvčím, několik let mu pak život komplikovalo vězení nebo zlomyslný policejní dohled.

Ladislav Lis je názorný příklad toho, že členství v KSČ bychom měli dnes posuzovat v kontextu celé životní dráhy. V naší nedávné historii totiž prošly Stranou miliony lidí (a ovlivňovalo to jistě i jejich rodiny):

V březnu 1945 měla strana (v ilegalitě) 475 000 členů, do února 1948 počet členů překročil 1,4 milionu. ...
Po uchopení moci komunisty roku 1948 začalo do strany vstupovat velké množství lidí kvůli kariéře (například úředníci ve státní správě), s čímž se strana potýkala po celou dobu své vlády. Do konce roku 1948 dosáhl počet členů téměř 2,5 milionu.
Počet členů kariérních a nikoli přesvědčených začal ještě více stoupat od začátku šedesátých let a nejvíce v období normalizace, což se projevilo masovým odchodem členů hned roku 1989 a v dalších letech. V roce 1989 dosahoval počet členů 1 538 179, a včetně kandidátů na členství cca 1,7 milionu. (Wikipedie)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Dnešní prezidentský duel v Deníku byl docela výživný.
Babiš blábolil svoje naučené věty a lhal jako obvykle.

Babiš: Od roku 1945 máme v Evropě mír.
Pavel: Byla válka v bývalé Jugoslávii, na to pan Babiš asi zapomněl.
Babiš: Já jsem mluvil o Evropě.

(To je klaun, volaly děti.)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Jak se volilo v Praze? Generálovy pojašené fanynky odebraly z obálky volební lístek s Babišem, aby jejich partneři nešli volit a nezvolili " špatně ".

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

18. Leden 2023 - 14:02 | zahradnik

V případě Pavlových fanynek se to dá pochopit. V případě těch Babišových bych jim doporučil psychiatrické vyšetření.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Ty Babišovy fanynky nejsou z Prahy a nejsou obluzený.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

"Je krásný, chytrý a bohatý, tvrdily fanynky Babiše na jeho posledním mítinku"

https://video.aktualne.cz/videa-radka-bartonicka/je-krasny-bohaty-a-chytry-tvrdily-fanynky-babise-na-jeho-pos/r~4a14e4b890e311ed8d680cc47ab5f122/

Video natočil Radek Bartoníček, který se snaží slušným přístupem komunikovat s lidmi a ptát se jich na jejich názory. Podle mne to je jeden z nejslušnějších novinářů v ČR.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

8. Leden 2023 - 9:30 | jirkat

18. Leden 2023 - 7:20 | Lenka Sepsová

Kauza "Hubu drž" se ukázala jako mylná - viz zveřejněné nahrávky vyčištěné od okolního ruchu. V tomto případě tedy zde přispíváte k dezinformacím.

Dotaz:
Nějako nemám chuť kdesi, tam či onde, hledat vyčištěné nahrávky! Co tedy agent Bureš botoxové manželce sdělil? Ať donese atlas světa, aby manžel s IQ tykve viděl, zda ta Jugoslávie je nebo není v Evropě?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Ladislav Lis

18. Leden 2023 - 10:06 | Jan Tichý

Pane Tichý, děkuji za Váš, zcela příjemný a slušný komentář. Dovolím si proto ještě dodatek. Přístupovou cestu k domku Lisových "někdo" totálně zničil opakovaně, aby je odstřihl... První návštěvu se skupinou dětí jsem popsal, dotyčná paní, tehdy mně zcela neznámá, tedy paní Lisová, byla moc sympatická! Kde byl tehdy její manžel, nevím, ale třeba na návštěvě v Práglu nikterak radostné... Fakt, že ve výšinách nad nimi bylo stálé pracoviště StB (možná bratři aktuálního kandidáta na prezidenta ČR, agenta Bureše) jsem tehdy netušil... Druhá moje (naše) návštěva byla již "informovaná", okolím poučená, přesto byla, doma byli oba. Uznávám, psal to opakovaně, že postupem let (stále více) zapomínám, starší historii si kupodivu však pamatuji mnohem lépe než dnešní oběd :) Zajímavé, s panem Lisem a jeho manželkou (ta se moc mile věnovala dětem) jsme primárně netlachali o politice, zajímal se, kdo jsme, proč a jak jsme... Byl naprostý pohodář, pro mě tehdy typ mého otce, oproti němu mladší o čtyři roky... Mimochodem, můj otec byl "ve straně" po 2SV pouze tři roky než byl "doživotně zrušen"... Bližší info o LL jsem upřímně řečeno slyšel pouze na "štvavých" stanicích, jasně, Svobodná Evropa a Hlas Ameriky... Hm, mně se tehdy, dodnes to mám v hlavě, moc líbily jejich znělky... Doma jsme moc let, jako každý jiný, měli pouze rozhlas po drátě, na nedělní pohádky a sobotní hry pro mládež dostačující. Po koupi super drahého rádia s dosahem na různé vlny a frekvence, začala nová éra! Už samotné otáčení velkého knoflíku, vyhledavače jiných rádií, bylo vzrušující...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Kauza "Hubu drž" se ukázala jako mylná - viz zveřejněné nahrávky vyčištěné od okolního ruchu. V tomto případě tedy zde přispíváte k dezinformacím. Na tom je spíš zajímavé, že si spousta lidí včetně jeho příznivců připustilo, že by něco takového řekl.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

17. Leden 2023 - 9:00 | Lenka Sepsová

Pane Šádku, parafrázuji jeden filmový výrok- nenechte zlost cloumat svým majestátem.

Paní doktorko, vřelé a upřímné díky za Vaše slova!

Praktičtí lékaři jsou dle mého názoru základním kamenem medicíny už od historie této vědy a praxe!
Zlost mým "majestátem" cloumá mnohem více než je zdrávo, obvykle (věřím) naprosto spravedlivě, stále častěji patrně unáhleně, co nadělám, sama víte, že každý je ˇ"ňáký", někteří svým způsobem nepoučitelní k vlastní škodě a vlastnímu zdraví! Moje platonicky milovaná spolužačka je Vaše kolegyně, oproti mně také mnohem klidnější, uvážlivější, k tomu moje lékařka... Co dodat, prostě život!

Nicméně, dno, na kterém se někteří bez uzardění pohybují, osobně akceptovat nechci, nebudu, nemůžu!
Slováky mám rád, mnozí byli dokonce mými VŠ spolužáky za socialismu i kapitalismu... Jsem z generace, která nemá problém se slovenským jazykem, naprosto rozumím! Současně stále více nechápu, že hlavní slovenské televizní stanice mají v programu více času česky než slovensky, oproti tomu v ČR slovenský jazyk mizí, současná mládež a děti už nerozumí... Vlastně otázka: kdo je tedy více kulturní? ČR nebo SR?!

Kontrastně k předchozímu lze chápat moje následující slova s odkazem na slovenskou prezidentku, což zde na HP už odeznělo! Konkrétně, když paní Čaputová nemohla ani po opakovaných dotazech novinářů najít odpověď na dotaz, zda by na Slovensku mohl být prezidentem Čech?! Zkrátím to - nemohl!!! Nemalé množství Čechů Slováka po otci i matce, rodného občana Bratislavy, volit za českého prezidenta chce! To jsme skutku natolik hloupí, ubozí, beze cti?! Špetka vlastenectví by byla dobrá! Pominu zrůdnost, nejenom morální, dotyčného kandidáta...

Jinými slovy, vážená paní doktorko s erudicí respektované ústavní činitelky, nemá to cloumat...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pane Šádku, dost jste mě teda zklamal.Náhodou jsem narazil na text F.Rožánka, který nechal z videa odstranit šumy a potlesk softwarem, který zvýrazňuje mluvené slovo a poznámka je asi toto: Tak, kdo je další. Autorka zveřejnění na Twitteru svou zprávu poté dementovala.
Vyzýval jste před 2 dny : Buďme lepší než oni atd... Komentovat neslušné je vlastně jejich podpora .
Proč tedy podle vás ti "slušní " narušují třeba shromáždění opozice , proč nedovolí někomu přístup do kostela ? Proč se právě třeba vy zde škodolibě pošklebujete ženě, která si nechá vylepšit krásu ? To bychom mohli začít u Dáši H. a skončit třeba u fazet na zubech kandidátky . Proč i tady na HP když někdy napíšu nějaký svůj názor, který zrovna neštymuje s názorem zde těch "slušných", pustí se do mně.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pane Zahradníku, zklamal? 1) Četl jsem to, kvůli Vám, po sobě znovu! Pouze jsem se naprosto slušně poptával, co tedy udavač Babiš řekl své manželce. Děkuji, že jste napsal! Hm, ze dvou slov se najednou stalo takřka souvětí... 2) Nerozumím Vašim slovům, kdo narušuje shromáždění opozice? Kdy, kde, kdo? Já určitě nikoliv! 3) Proč nedovolí někomu přístup do kostela? Buďme, moc prosím, soudní! Divadlo pana AB s Jezulátkem, to snad ani totální trotl nesežere! Svého času, přiznávám za socialismu, byl mým nejlepším přítelem (po vzájemné dohodě tajně) jeden katolický kněz, tehdy zakázaný a tak dělník s osobitým slovním projevem, po čase v nové době arciděkan tamní diecéze a strážce ostatků svaté Zdislavy jmenovaný Pavlem II. Obdivuhodný člověk, který se nikdy neponížil! Jmenovat nechci, o tom to dnes není... Dokonce ani mnozí jiní včetně jemu blízkých osob nikdy nezjistili, že u mě v bytě byl takřka každý týden... Statečnost, někde jsem to četl, není pouze ve slovních proklamacích, tak jsem i já, jako Otec arciděkan, mj. kolega kardinála Duky, ctil soukromí! Sorry, pane Zahradníku, že v bodu 3) jsem byl dlouhý. Zkráceně řečeno, být činovníkem onoho mimořádně obdivuhodného kostela, tak bych pana kandidáta AB s vědomím jeho morálky hnal bičem! 4) Paní Burešové se nepošklebuji! Vy její botox vnímáte jako vylepšení její krásy, já jako nepovedený zkrášlující zásah, prostě to vidíme odlišně, to snad není pošklebování. Konstatoval jsem svůj názor! Kupodivu jsem ani písmenkem nepsal nic o jiných, to oproti Vám, dotyční a jejich blízcí nekandidují (nebo ano?). Fazety neřeším, stále jsem nesehnal schopného a ochotného stomatologa, který by uměl pracovat s exotem jako jsem já a současně abych ze své "obdivuhodné" penze byl schopen uhradit alespoň jeho pozdrav! 5) Přeji Vám dlouhé zdraví!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Jmenovaných si cením nejenom pro statečnost občanskou a stranickou, ale hlavně pro morální soudnost!

Oba patří k výrazným tvářím hnutí ANO (doslova hvězdy hnutí ANO), oba jsou vysoce postavenými politiky v Moravskoslezském kraji a celostátně a oba nebudou volit prezidentem Andreje Babiše. Hejtman Ivo Vondrák a ostravský primátor Tomáš Macura svého stranického předsedu na Pražském hradě nechtějí, svůj hlas hodí Petru Pavlovi. Uvnitř ANO jsou se svým názorem v menšině. Jak ukázala anketa Aktuálně.cz, nejsou ale jediní (je jich stále více)...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Vidíte, pane Śádku, vy slušnej a neuhlídáte se. Proč píšete udavač Babiš, nestačilo by napsat Babiš ? Podzimní demonstrace opozice proti vládě narušovali tzv. slušní lidé, jak je nazýváte a ke kterým se zde hlásíte. Nepamatuji se, že by to kdy bylo obráceně. A botox paní Babišové nechválím ani nekritizuju , neposmívám se jí. Pro ni je důležité, že se sama sobě líbí. A přiznám se, že bych to kritizovat sakra uměl. Prostě se držím a udržím :-)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Vidíte, vidíte, pane Zahradníku! Máte skutečně pravdu, neuhlídám se! Dnes množstvím svých komentářů, respektive množstvím reakcí na předchozí vše zde... Kdo ví, odborníci by to možná lépe vysvětlili, třeba je na vině ta moje slábnoucí paměť (již jsem dnes psal)...

Děkuji Vám, že jsem "slušnej"! Jsem moc rád raději slušnej, který se neuhlídá, než pokrytec a lhář jako davy jiných! Sorry jako, vážně by nestačilo napsat Babiš! Věnoval jsem desítky hodin času materiálům slovenského Ústavu paměti národa a mnoha navazujícím zdrojům včetně slovenských soudů, snad to v rámci této diskuse netřeba psát do obecně známých detailů, takže slovní spojení "udavač Babiš" či dobově "udavač Bureš" je zcela korektní! Oproti tisícům jiných naprosto veřejně pod svým jménem! Prostě moje vlastní přesvědčení podle důkazů!

Vážený pane Zahradníků, občas jsme zde byli takřka ve shodě, proč ne, to je život, nic není pouze černé nebo bílé, ale v předešlém - ani omylem! Z prezidentských kandidátů jsem "nadšený" nebyl z nikoho, výhrady měl a stále mám ke každému! Životní zkušenost mně říká, že nutno dát na misku vah! V té aktuální udavač Babiš (sorry, že zase) prostě je naprosto mimo realitu...

O podzimních demonstracích jsem nikde nic ani slovem nepsal, pročež nekomentuji! Hm, pochopil jsem mezi řádky, že ani Vy botox nechcete :) Kdo ví, mám reakci mimo HP, nikoliv zkušenost, že botox rty jsou prý ok na felaci... Tak to, prosím, udržte! Snad jsem zdejší HP nepopudil :)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Babiše opravdu vyšetřujeme, potvrdily francouzské úřady HN. Jde o daňové úniky a praní špinavých peněz. Dosud tvrdil, že o tom nic neví.

https://domaci.hn.cz/c1-67161690-babis-tvrdi-ze-se-ho-francouzske-vysetrovani-danovych-uniku-a-prani-spinavych-penez-netyka-myli-se

Známý výrok Babie. Ten zámeček jsem si nekoupil a ty peníze byby zdaněné

https://www.facebook.com/watch/?v=1135561247382335

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Babiš stále figuruje na Slovensku ve svazcích ŠtB jako tajný spolupracovník v kategorii agent. Soud ve Štrasburku jeho stížnost zamítl. Může tisíckrát říkat,že nedonášel. Byla jsem v Komisi ČNR pro otázku lustrací. Seznámila jsem se tehdy s mnoha materiály, rozkazy ministrů vnitra, o struktuře a fungování StB vím dost, rozhodně mnohem více než běžný občan. Babiš prostě udavač byl. Povídačky, že si řídící důstojníci vymýšleli mrtvé duše,aby měli činnost, je dobré říkat jen těm,kteří se nevyznajía nic nevědí. A je jedno, kdo to říká,zda Babiš-Bureš,nebo jiní,kteří náhle trpí ztrátou paměti.
A ohledně Pražského Jezulátka- kostel zcela logicky nechali zavřít správci objektu. Nechtěli,aby celosvětově známé poutní místo,otevřené všem, bylo zneužito k předvolební kampani. Jistě to bylo naplánováno Babišovým štábem předem. Vítěz prvního kola přijde obklopen hejnem fotografů manifestovat svou podivnou víru a lovit voliče mezi věřícími. A karmelitáni do toho,věrni svému poslání, hodili vidle. Víra se nemanifestuje, víra buď je,nebo není. Babiš se bránil tím,že jeho matka taky chodila do kostela.Ano,to kovaní komouši dělávali. Znám to ze svého rodného města Hlinska. Matka Adriana, členka lidových soudů po r.1948 a tajemnice Ústavu -marxismu leninismu v Blavě,kovaná soudružka, možná do kostela chodila služebně, aby nabonzovala nebohé věřící. S tím jsme se setkávali, ano...
A nakonec ho tam přece nechali jít,,bosí karmelitáni. Nikdo mu nebránil v soukromé návštěvě.
A jenom poznámka- na jedné straně příklon k esoterismu, kartářsví,astrologii a na druhé nějaká údajná víra v Boha- to známe z 20. století,. Sociopati a psychopati, protagonisti nejodpornějších režimů, se taky utíkali k okultismu, to je přeci známá věc.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

No,a 16x trestaný recidivista pan Baník se nechal vyfotit s Andrejem Babišem a vyzývá, cituji :

„(My – pozn. red.) Romové si musíme uvědomit, že potřebujeme takového prezidenta, u kterého budeme mít zastání a takový prezident, myslím, dle mého názoru, je jedině pan Andrej Babiš,“
Prý se setkal s Tünde Bartha a jednali o podpoře. Ale on je prý jen řidič..

V rozhovoru s reportérkou Seznam Zpráv nebyl Baník schopen vysvětlit, kdy měl s Babišem jednat, kdo u toho byl, kdo údajnou schůzku zorganizoval a co bylo jejím tématem.

Nakonec prohlásil, že dělal jen řidiče. „Mluvil s ním vážený člověk z romské komunity a vám je po tom houby,“ řekl.

Slovy účetního šikovatele Vańka, když se byl dozvěděl,že Švejk bude ordonancí u marškumpačky- No, potěš nás pámbů.. Když selhalo jezule,tak nastoupí recidivy..

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Je dobře, že zahradník zmínil ty podzimní OK demonstrace (dle něj). kde zaznívalo, že Hitler se taky neptal. Jakému týpkovi sedli na lep, tím se nechlubí. On i manželka nedělají, platíme jim podporu a Vrabel si koupil luxusní motorku a nakupuje zlato za stovky tisíc.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-u-zadluzeneho-vrabela-objevili-zlate-slitky-staly-pres-170-tisic-223726#dop_ab_variant=866701&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest208_reklama_na_4_pozici_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Kdo ho platí, čí chleba jí? Říká se tomu píseň zpívej.
On opěvuje Rusko a Putina.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Heleďte moldavite, co sem zas pletete jmenovitě Vrabela a jeho dluhy,motorku , zlato a podporu. Vypadá to, že mu závidíte. Já bych spíš vypíchnul aktuálně protestující účastníky včerejších setkání kandidátů s voliči. Tam je vidět hlavně markantní rozdíl v poměru mezi slušnými lidmi ( protestujícími ) , jak je označuje p. Šádek a účastníky obou shromáždění.
Babiš - setkání v divadle v Benešově 400 návštěvníků a 50 "slušných" řvoucích a pískajících provokatérů.
Pavel - setkání na náměstí v Ostravě 5000 lidí a jeden protestující.
Počty byly hned včera zveřejněny oficielně.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Já bych si nedovolila říci,že protestující jsou neslušní. Volali na něj sprostě? Nebo si myslíte,že na shromáždění mohou jen příznivci?. Za protesty proti věrchušce se dříve zavíralo. Naštěstí jsme jinde, i když mnohým by se to možná opět líbilo. Pokud tam nebyly řečeny urážlivé nadávky,tak to je prostě může být.

V Jablonci se vůdce ANO nedostal na náměstí,protože mu to lidé nedovolili. Odjel do Děčína,kde,jak známo, je v holportu ANO( primátor Anděl) + SPD- Foldyna. Četla jsem některá vyjádření páně primátorovy směrem k Ukrajině a není to pěkné čtení., Se slovy z Černých baronů- chce se mi zvracet...

V pondělí nebo kdy má být Babiš v Brně,kde je nyní plné náměstí a kandidát na funkci prezidenta Petr Pavel.
Andrej a spol,chystají setkání s občany s občerstvením pod názvem Moravská zabíjačka. No, nevím,zdali jest to vhodně zvolený název.. Zabít se dá cokoliv, i volební kampaň Jezulátkem..
Pěkný víkend !

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! 4 : 0

Zahradnik má totiž jako obvykle problémy s úsudkem (pominu, že jako obvykle má ty lidi taky nachlup přesně spočítaný!??): Málo protestujících = minimum důvodů k protestování. To ho nenapadlo?

Ale abysme tady zase s ním neplodně "nediskutovali". Nedávno zemřel historik/novinář Paul Johnson (1928-2023) a z nekrologu v D-N stojí za to citovat:
Na otázku, jaké vlastnosti formují výjimečného politika, řekl: "Kombinace slušnosti, integrity a dobrého úsudku. Ovšem tyhle vlastnosti jsou samy o sobě k ničemu, nezaštiťuje-li je odvaha. Odvaha je základním prvkem, který tvoří skvělého politika či političku."

(4 : 0 pro PP! A včil mudruj, zahradniku :o)
PS - a tady je doučovací tahák pro slabší žactvo, aby si z nemyslel=netvrdil nesmysly:
https://www.generalpavel.cz/blog/lhanim-nas-nerozdeli

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! 4 : 0

Ještě není,Jene, dobojováno. Teď se začíná útočit na manželku,která prodělal onkologické onemocnění. Co dodat- nepřeji těm,kteří takto útočí,aby se sami stali onkologickými pacienty. Pěkný večer!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

To se přece týkalo 3 + 1 charakterových vlastností v citátu PJ.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pane Tichý ty počty nejsou ode mně , ale z medií. Jsem to i tak napsal , podívejte se pořádně. A pro toho jednoho odvážlivce v Ostravě mám jiné vysvětlení : Umím si živě představit, kdyby se tam hlasitě projevil, tak ho příznivci PP na místě sežerou .A v Benešově - to byla jiná: 50 řvounů,kteří podlehli davové psychóze, nikdo neumlčí, nicméně všichni víme z čích byli řad.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Žertovné je, že komunistům je (prolhaný) velkouzenář, šejdíř a udavač STB bližší než jejich bývalý člen. V padesátých letech by ho označili za zrádce a dopadl by jako Slánský a jeho parta. Joj to byla doba, co soudruzi! To se to radostně věšelo, spolustraník, nepřítel, všechno jedno !

Nahoru

Re: Viróza & socka bez peněz na taxi!

Hlasování o nedůvěře vládě byla ze strany opozice pouhá fraška. Předem bylo jasné, že bude spojováno s volbami budoucí hlavy státu, stejně jako předem bylo jasné, že menšina ve Sněmovně nedůvěru odhlasovat nedokáže. Majitel a předseda ANO se jednání neúčastnil, což avizoval, nedorazil ovšem ani na hlasování, kam se podle vyjádření mluvčího ANO chystal. Novinářům řekl, že „byl v pyžamu, měl v sobě dva nebo tři vaječné koňaky a neměl řidiče“. Od Schillerové měl prý informace, že hlasování se uskuteční až ve čtvrtek. Jeho pravá ruka, předsedkyně poslaneckého klubu ANO, pro změnu uvedla, že AB má virózu, a i vzhledem k náročnému programu v předvolební kampani odpočíval…

Jsem si jistý, že slavný Kocourkov by užasle zíral! Babiš patrně měl jakousi neznámou virózu z vaječňáku. Štěstí, že ve shodě se svým hlavním podporovatelem a vzorem, dosluhujícím hradním pánem, ho viróza nesklátila u korunovačních klenotů. Pán, který má non-stop vlastní ochranku a údajně i soukromou policii (bezpečnostní sekci), je bez auta? Bez peněz na taxi (snad ne socka)? Odvoz neposkytne ani nikdo z jeho okolí nebo poslanců ANO, jejich asistentů, miliard obdivovatelů na celé galaxii…

Nahoru

Re: Jednotka trapnosti = 1 babiš

Komentář Saši Mitrofanova včetně upozornění na velmi výživný televizní rozhovor s manželkou AB: https://www.novinky.cz/clanek/komentare-ocima-sasi-mitrofanova-jednotka-trapnosti-1-babis-40417293

Nahoru

Re: Sjednotitel lidu!

Kandidát Babiš dnes vedle tradičního kňučení a plivání, opět osobitě perlil! Mimo jiného řekl, že všichni by si měli uvědomit, že on jediný je jako prezident schopen sjednotit lidi, jinak zde bude nová totalita. Tvrzení naprosto neuvěřitelné, mimo soudnost a realitu! Neméně trapné jako jeho slova, že média teď mají za úkol podporovat Pavla! To říká největší český mediální magnát, který je současně takový mega srab, že debatu ve veřejnoprávní televizi nedá, prostě proto, pan sjednotitel lidu…

Nahoru

Re: Jednotka trapnosti = 1 babiš

Paní Monika Babišová si pochvalovala Liberec,že se dlouho tolik nefotila. Zdroj Server Lidovky,které patří do mediální skupiny Mafra.
Tak,aspoň něco.,že. Jinak Liberec ani Jablonec žádná sláva pro manžela, fotky to jistě vylepší. Virosa,která ho postihla v době,kdy jako poslanec měl být v práci ,když je vůdce hnutí,které vyvolalo hlasování o nedůvěře vládě a kterou zaháněl vajećňákem ,byv v pyžamu a bez řidiče a tak, naštěstí zmizela.Já si myslela,že pro něj pošle taxi věrný Havlíček nebo Schillerová,, když on sám na něj nemá, a ono nic..Pamatuji si kdysi ze Sněmovny, jak jeden poslanec přijel taxíkem ze špitálu, aby mohl hlasovat. Je ale pravda,že tehdy u něj nešlo o virosu..

Lidé v koncernu Agrofert dostali mimořádné odměny. S předvolební káámpáání to prý nemá nic společného. Podobnost čistě náhodná.jako před jedněmi volbami,kdy do mlékárny v Hlinsku, která spadá do holdingu Agrofert, navezli z Vodňan levná kuřata,aby si lidé,kteří tam za nějak ne světové mzdy pod průměrem makaj, mohli dát stehýnko nebo křidýlko do nosu a volili správně.

Pěkný víkend!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Petr Ostrouchov

píše Marku Prchalovi=Márovi aspol., viz jeho FB:

... už je to víc, než dva roky, co jsem ti psal o tom, že tě považuju za zásadně spoluodpovědného za společenský marasmus, jímž se brodíme. Sebereflexe se u tebe nedostavila a nadále stojíš po boku svého zaměstnavatele. Netušil jsem tehdy, že jsme ještě dost daleko ode dna, které dnes představují aktuální výplody onoho "marketingového týmu" AB (který já bych spíše nazval "zoufalou partou cynických úplatných šmejdů"), jehož jsi členem, v prezidentské kampani.
...
To, jak se tvůj penězodárce, ta obludná ukňučená estébácká kombinace těch nejhorších lidských vlastností, nyní stylizuje do "diplomata a mírotvorce", ... jak ohavně a lživě dělá ze svého konkurenta válečného štváče, jen proto, že je bývalý voják, je skutečně za hranou všeho myslitelného. A když jste ... přitopili pod kotlem tím, že jste do už tak mnoha strastmi zmítané společnosti vystřelili ze zbraně "vyvolávání strachu z války" (což je nejen za hranou morálky, ale i trestního práva), zlomil jsem nad tebou, topinkou a ostatními šmejdy z vaší party poslední existující hůl.
...
Bez vaší fasády marketingových nátěrů, lží, podlostí, manipulativních "čaulidi" videí, vyvolávání strachu a rozeštvávacích hesel by nejspíš AB nikdy politickou kariéru neudělal. Nikdy ale neobstojí vaše předpokládaná obrana "je to jenom práce". Jste ohavná parta zoufalců, kteří pomalu a jistě ničí tuto zemi. Zasloužíte jen opovržení. ... Zmizte už někam. Doufám, že tamtéž zmizí za týden váš šéf.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Zahradníku, vzpomeňte si, vždyť jste to tak chválil a psal, jak ty demonstrace svolané Vrabelem jsou OK. A to, že premier kritizoval, že to organizují proruské síly, si taky nepamatujete? Neparazitovalo se tam na strachu lidí? Teď se slova premiera potvrdila. Jistě měl podklady od BIS.
Když se lidé bojí, mají strach, vytvoří stádečko, které se dá vodit kam kam sei ti, coje pomanili, přejí. Včetně posílání peněz za svoji ˇˇzáchranuˇˇ..
Nevím, proč bych měl závidět Vrabelovi, že si kupuje asi za ruské peníze, dle mého zbytečnosti.
Rozhodně ale na rozdíl od vás nebudu podporovat lumpa s milionovými dluhy, který místo toho, aby je splácel, se nadále osobně obohacuje..

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Já viděl ale na CNN prima jinou Moniku v Liberci. Byla dosti konsternovaná z toho, co zažila. Byla jsem na mítinku poprvé a hodně mne to zaskočilo. A vypadala dosti vyplašeně.
Tak se to muselo obrátit. Už si to pochvaluje.
Poslouchal jsem ústavního soudce Kyselu, který vyvolávání strachu Babišem opakovaně označil jako hnus nejhrubšího zrna.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Jsme sice na HP, ale "strana protivná" se prakticky neozývá. Bylo by přece zajímavé, kdyby např. paní starostka ČL obhájila (ještě dnes) tohle svoje prohlášení v anketě:

Jsem ráda, že Andrej Babiš získal v prvním kole takovou podporu, téměř 43 procent. Je to skvělý úspěch. Děkuji všem voličům nejen z Českolipska, kteří ho podpořili. Věřím, že tak, jako já mu dají svůj hlas i v druhém kole, které nás čeká za dva týdny. Hned po vyhlášení výsledků jsem byla zklamaná některými nesnášenlivým nálepkováním, vyhrocenými komentáři…že je někdo zlo a podobně.

https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/prezidentske-volby-anketa-osobnosti-kraj-lb.html?cast=8

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pane Tichý,vám není jasné, že když někdo někoho volí, tak svou volbu neobhajuje ?Proč by to měla starostka dělat a co by měla obhajovat ? Spíš obhajte vy tu svoji nesmyslnou výzvu a co od ní chcete .

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Dnešní odpoledne je velmi humorné. Babiš, který vede vyhrocenou konfliktní kampaň, ten Babiš, jehož voliči jsou opravdu sprostí, nesnášenliví a vůči příznivcům jeho konkurenta vždy vyloženě agresivní (zažil jsem osobně), dnes žádal vládu, pětikoalici i generála Pavla, aby Pavlovy voliče usměrnili.

Žínka ukňouraného zlořáda totiž prý dnes - tj. v sobotu - Českou poštou dostala dopisem výhružné psaní a ostrý náboj.
To můžou Babišovi sežrat možná tak jen ty zaslepené báby, co v něm vidí div ne sex idol, a samozřejmě zahradník. (Je jedno, jestli ten jeho, nebo ten odsud.)

V sobotu totiž Česká pošta nedoručuje a Policie ČR sama sdělila, že mu dotyčné údajně přišlo už ve čtvrtek.
Hergot, a že se včera i s manželkou potuloval po Liberci, Jablonci a Děčíně a na něm ani na ní nebylo nějak vidět, že by byli připosraní z toho, co jim ve čtvrtek poštou přišlo... lidí se samozřejmě báli, to jo, ale to se bojí i bez doručené pošty.
Ale dneska speciální "tiskovka" a téměř slzavé údolí.
Lže, bulí, snaží se hrát na city - marně.
"Takhle jsem naposledy fňukal v osmi letech, když mi rodiče nechtěli koupit lego," cituji trefný komentář z Twitteru.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Když nezabralo Jezulátko,tak kulka by mohla.Těch případků,kdy byly výhružky poslány na zakázku,je dost.Zajímavé je video, kde jest naprosto autentický hlas Burešův hodnotící politiky.Zad to někdo pustil do éteru.Zaorálek je kok..t a debil,jedna žena, nebudu uvádět, ta zrzatá pí..,jiní politici hajzli- to je nejslušnější slovo.Prezidentský slovník jak vyšitý…

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Ještě podrobný rozpis kauzy "kulka".

Babiš 1: "DNES RÁNO (tj. v sobotu 21.1.2023) mi ochranka předala obálku adresovanou mé ženě Monice, v níž byl ostrý náboj."

Proč obálku předává ochranka? Ochranka čte Babišovy dopisy?
Jak byla obálka doručena?
a) osobně. Pokud ano, pak všude kolem Babišova domu jsou kamery a tím pádem je zjistitelné, kdo obálku doručil. Ale pachatel je údajně neznámý.
b) Českou poštou. Jenže Česká pošta v sobotu nedoručuje.

Babiš 2: "OKAMŽITĚ (tj. v sobotu 21.1.2023) jsem kontaktoval policii ČR, která věc vyšetřuje a které děkuji za její okamžitou reakci."
Policie reaguje: "Policie potvrdila, že oznámení, společně s dopisem i nábojem, přijali V SOBOTU (tj. 21.1.2023) v 8:20 a věcí se zabývají."
Jenže pak policejní mluvčí dodala: "... zásilka dorazila Babišovi VE ČTVRTEK (tj. 19.1.2023), ten to ohlásil až V SOBOTU (tj. 21.1.2023)."

Kdo tedy lže? Babiš, nebo policie?

Jaký důvod lhát by měla policie?
Nebo si Babišova ochranka nechala obálku u sebe takřka 48 hodin a až poté ji Babišovi předala? Proč by to dělala?

Pokud tedy věříme policii, musíme přijmout tvrzení, že obálka byla "údajně" doručena už ve čtvrtek.

Dále lze předpokládat, že ochranka Babišovi obálku nezatajila a on se to přesto (z jakého důvodu?) rozhodl ohlásit až dnes.

Takže, Babiš od čtvrtka ví, že někdo poslal jeho ženě výhružný dopis a kulku.
Přesto ho nenapadlo nic lepšího, než den poté vzít ženu na kontaktní kampaň do několika měst a vytvořit tak pro člověka, který jí vyhrožuje smrtí, naprosto dokonalý cíl.

Proč?
a) Babišovi je úplně jedno, jestli se jeho ženě něco stane.
b) Babiš je natolik zvrácený, že si prostě řekl, že kdyby se někdo pokusil jeho ženě ublížit, tak mu to pomůže v kampani, a vzal ji na kampaň schválně.
c) Babiš doufal, že výhrůžky budou pokračovat, projeví se na kampani a jemu to opět pomůže.

Jaké je tedy vysvětlení této aféry?
Babiš lže.
Jde pouze o to, v čem.
Buď si to celé vymyslel, aby se postavil do role oběti (u fňukny jeho kalibru by to nebylo nic nezvyklého), nebo s oznámením schválně čekal, aby překrylo jeho neúspěchy z posledních dnů (u fňukny jeho kalibru by to nebylo nic nezvyklého).
V té nejhorší variantě úmyslně vystavil svou ženu možnému nebezpečí (u grázla jeho kalibru, který křivě přísahal na zdraví svých dětí, by to nebylo nic nezvyklého).

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Jestli mu tu kulku neposlal Mára.
Pamatuji, jak tu jeden kandidát na senátora taky oznámil že je mu vyhrožováno. Dokonce se musel někam schovat. Byly toho plné noviny, reklama jak hrom. A pak vyhrál. Možná vzpomenou i jiní

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Moc bych se nedivil, kdyby si tu kulku poslal sám...Ubulený ubožák použije v zoufalství cokoli, co by mu podle jeho marketérů pomohlo.

Nahoru

Re: Braňme Spasitele

21. Leden 2023 - 16:08 | Bohdan Kocharowski
21. Leden 2023 - 17:43 | Bohdan Kocharowski
21. Leden 2023 - 17:23 | Lenka Sepsová
21. Leden 2023 - 17:47 | moldavit
21. Leden 2023 - 18:12 | jardafiala
atd.

Naprosto souhlasím s předchozími komentáři. Bohdan Kocharowski to vzal sice super podrobně, dle mého hřebíček na hlavičku trefil přesně! Nevylučuji, že nějaký psychopat kandidátce na 1. dámu skutečně něco poslal, nebylo by to ani v ČR nic nového. V životě se to stává nejenom u psychopatů - prostě svůj ke svému! V každém případě by to neudělal nikdo, kdo má všech pět pohromadě a chce podpořit kampaň Petra Pavla. Takový čin by byl zcela kontraproduktivní.

Plonková sobota se stala vhodným dnem pro mimořádnou tiskovku AB, krokodýlí slzy, kňučení, k tomu stokrát známá slova o blížící se totalitě, o jediném muži se schopností stmelit český lid, a hlavně o milované rodině! Ano, vyjma „nepovedeného“ syna, který prostě otce nežere… Jemu se vůbec nedivím, na jeho místě bych asi zvracel!

Ve shodě s mnoha jinými, zde primárně s Bohdanem Kocharowskim (poznámka mimo téma: Čeněk Vincenc Schlögel jako hrabě BK byl v té roli skvělý, k tomu celé plejáda tehdejších filmových hvězd), zírám, že v sobotu, „okamžitě po doručení“, AB obálku s výhružným dopisem a kulkou (ostrým nábojem) předal policii, tedy okamžitě obálku již ze čtvrteční pošty, kdy až následně paní MB shodou okolností poprvé šla podpořit kampaň svého chotě do Liberce a Jablonce nad Nisou… Není to vše fakt až moc mimo?

Pan Tichý zde přetiskl příspěvek adresovaný Petrem Ostrouchovem zprofanovanému novináři Márovi (Marku Prchalovi), který má lví podíl na skutečnosti, že je to především šéf hnutí ANO, kdo šíří nenávist, cílí na nejnižší pudy a prohlubuje propast ve společnosti. Osobně s tím zcela souhlasím, novinařina bylo moje první životní povolání, tak jsem (snad) trochu v obraze… Chápu, že kampaň týmu AB, cílená žel mnohdy na mentálně slabší část národa, současně cíleně zneužívající seniory, má svůj efekt, ale za jakou cenu?

Jeden z profesionálních komentátorů napsal: „Šéf ANO se odjakživa řídí heslem „účel světí prostředky“. Nepohrdne žádnou podporou a metodou zvyšující šance na jeho úspěch. Může se spolehnout na Miloše Zemana a jeho polomafiánské okolí, jež si ho vytipovalo jako nejvhodnějšího pokračovatele.“ Lépe bych to nenapsal ani já! Možná :)

Poznámka k tématu: Stále více jedinců a subjektů prozřelo, nejenom některé nejvyšší osobnosti hnutí ANO, což jim slouží ke cti, aktuálně například Svobodní, kteří se distancovali od svého dosavadního partnera Trikolory.

Poznámka osobní: V úterý jsem měl telefonát se sestřenicí (74), opět testovala, zda ještě žiji, snad měla radost, že ano (kdo ví), dostali jsme se, jak jinak, i na volby. Řekl jsem, že čekám, kdy AB a jeho tým dostane „nápad s obálkou“, případně, kdy Spasitele (nedej Bože) dokonce někdo napadne, aby se preference změnily: Hm, už to běží...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Ty Češi a černý humor..Prý nejpozději ve středu oznámí, že mu v garáži zaparkoval Leoparde a ve čtvrtek, že ho chce výsadek ,který krouží nad Čapákem,unést.A prý ta kulka ,co tak divně přišla,je té stejné té ráža, kterou byl odsunut Franta Mrázek.Atd.Atd.No, hnojomet se ještě nevyčerpal,ještě zbývá 6 dní.Lajny se tužej.Pěkný večer!

Nahoru

Re: J. Tichý & starostka Volfová

21. Leden 2023 - 12:32 | Jan Tichý

Napsal jste mj.: Jsme sice na HP, ale "strana protivná" se prakticky neozývá. Bylo by přece zajímavé, kdyby např. paní starostka ČL obhájila (ještě dnes) tohle svoje prohlášení v anketě...

Vážený pane a zdejší kolego, Jane Tichý!

Zcela jistě nejste natolik naivní, reakci paní starostky ČL jste patrně neočekával! Reakce by sice dotyčnou stála pouze několik málo minut, ale ona raději, tak jako po prvním kole prezidentské volby, natěšeně jede do štábu kandidáta AB, aby vyjádřila svoji bezvýhradnou podporu, navíc jako starostka jednoho z měst v ČR, které takřka většinově udavače StB aktivně volí! Ano, souhlasím, uznávám, takové právo má každý občan!

Paní starostka Volfová, kampaň týmu AB, cílenou žel mnohdy na mentálně slabší část národa, současně cíleně zneužívající seniory, aktivně podporuje! Je to především šéf hnutí ANO, kdo šíří nenávist, cílí na nejnižší pudy a prohlubuje propast ve společnosti. Paní starostka ČL žel již fňuká ve stejném gardu jako její profláklý guru!

Svého času, v prvním volebním období současně starostky, jsem měl možnost privátního hodinového setkání. Upřímně: v mnohém jsem její myšlenky vnímal pozitivně, takřka bych i fandil! Nabídl jsem dokonce osobní pomoc a zkušenosti, následně se nikdy nikdo neozval! Vnímal jsem JV jako osobnost, která má primárně zájem o město a jeho rozvoj! Postupem času mě žel tak či onak zklamala! Nic nového, v minulosti byly i jiné, byli i jiní... Více jsem očekával od Živé Lípy, ale to raději nekomentuji, nechci jim mluvit do společné rodiny s ANO...

Pane Tichý, v rámci I-N byly již desítky výtek vůči paní Volfové, současně žádosti o reakci, o vyjádření! Nikdy, snad se nemýlím, ani slovo! Paní Volfové prostě za to "ti jiní" nestojí! Prostě nemá pochybnosti o vlastní nadřazenosti! Ano v ANO - říká se tomu bezpáteřnost!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

21. Leden 2023 - 21:28 | Lenka Sepsová
Vidím, paní doktorko, že jsme se minuli, naše komentáře ve stejný čas. Nevadí jsme ve shodě! :)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pane Šádku,lépe než jeden glosátor dění to napsat nelze:Když prostě nemáš koule, nepomohou ani kulky..Pěkný zbytek víkendu!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pane Šádku,lépe než jeden glosátor dění to napsat nelze:Když prostě nemáš koule, nepomohou ani kulky..Pěkný zbytek víkendu!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

21. Leden 2023 - 22:58 | Lenka Sepsová

Vám také!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

K těm tehdejším údajným výhružkám senátorovi- vím o tom dost,protože jsem dělala zástupce JUDr. Filipovi,který nakonec prohrál. Nemohu zde podrobnosti,které jsem se dozvěděla, šířit,ale marketingový tah to tehdy byl jako hrom. Lidem je vždy líto toho slabšího,zejména,pojme-li to správně hystericky. Já sama jsem měla tehdy telefonáty typu- jestli budeš něco podnikat proti,tak ti rozbiieme dršku atd. Na záznamníku to nebylo, na to si dávali majzla. No, a co s tím- jít na Policii,když to nemohu dokázat? Nenapadlo mne,že bych pověřila někoho,aby na záznamník zavolal z budky výhrůžky a pak s tím teatrálně vyrukovala, že jsem ohrožená. Od té doby jsou tyto metody sofistikovanější. Když jsem před lety upozornila na čachry s penězi v ČLK za vlády Ratha a doložila zneužití soukromých adres, a vyšlo tehdy to i v Lidových novinách a jiném tisku, tak za mnou začali chodit divné týpky. Krom těch telefonů.... No,a vidíte- Ratha láska k penězům nakonec dohnala a zničila mu politickou kariéru a je vymalováno.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Monika Le Fay o PP

Musím se podělit o pár odstavců z aktuálního komentáře na blogu monikalefay.cz:

Prezidentský kandidát Petr Pavel má hodně odpůrců. Celý Hrad včetně Vlekaře a Pumpaře, Andreje Babiše a jeho kohortu, ruSSkou ambasádu a další, kterým není třeba dělat reklamu. Co ale člověka vždy a znovu zarazí, je útok z demokratických pozic.
...
Když teď vidím lidi, kteří v dobré víře chtějí 33 let po listopadu dotáhnout dekomunizaci, která u nás bohužel dosud neproběhla, tím, že se strefují do Petra Pavla, je to podobné, jako když se vybere obětní Žid a na něj se svalí všechny hříchy. ... lidé se mění, jejich charaktery se vyvíjejí a zrovna tak, jako někdo může začít dobře a skončit na šikmé ploše, tak to může být úplně obráceně.
...
Autenticita je něčím, co se nedá naučit. Přemýšlela jsem mockrát nad tím, proč ji měl Ján Langoš a Václav Havel, nebo proč ji má Karel Schwarzenberg a mnozí jiní ne. A myslím, že je to nejen rodinou a výchovou, ale především také tím, že prošli prostředím, které mnoho lidí nezná, ať už šlo o disent, kriminál, či podsvětí. Dlouholetý politický vězeň, básník Ivan Martin Jirous vždy říkal, že vězňové vycítí, když s nimi někdo jedná s despektem. Což je fakt, který v tomto prostředí může stát život. Politikové, které jsem zmínila, s despektem nejednali. A ač to může znít jako hagiografie, chovali se stejně ke králům, či lidem, kteří je oslovili na ulici.

Z Petra Pavla mám stejný pocit. Plná náměstí v Ostravě a Brně, s lidmi, čekajícími na to, aby ho mohli pozdravit, tomu dávají za pravdu. Když jsem hledala fotografie Nadi Rovderové a Dalibora Fencla, které jsme s generálem nafotili před dvěma lety na pražské Ořechovce, narazila jsem také na email od něj, kde mi píše, že ho píchlo svědomí, protože jsme se měli sejít k focení a nikdo se neozval. Takže jsme se sešli hned druhý den dopoledne a všechno bylo vyřešené. Člověk v pozici, v jaké už tenkrát byl, mohl nechat veškeré záležitosti na svých asistentech. Mohl zapomenout, považovat to za nedůležité, svalit odpovědnost na lidi, kteří to měli zařídit. Místo toho si dal práci s odpovědí a ještě k tomu napsal, že ho to mrzí.

Pro mě asi není lepší doporučení. Protože tak, jak se člověk chová k neznámým lidem, které k ničemu nepotřebuje, přesně tak se bude chovat i tehdy, když dostane funkci.

PS: slušnost + integrita + dobrý úsudek + ODVAHA!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Tak včera spodina na Václaváku. Vrabel, Skála a Vandas spolu (kdo by to byl řekl) atd. Zajímavé ale je. že se pak Skála vydal na schůzku s Babišem do hotelu Pošta, patřícím manželům Flachsovým, členům místního ANO. Vchod hlídá 18 policistů a strážníků (a šest členů ochranky). Jen připomínám, že Pavel skočil v Ústí do davu bez ochranky…
Podařilo se tam ale protlačit redaktorovi Reflexu Pecákovi. Jak ho Babiš poznal, hned ho vyhodil. Nicméně je to zdokumentováno. Odporné
https://twitter.com/bartkovskym/status/1616500402047930369

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

" Kavárna " drtí Kocába, odmítl Pavla za prezidenta .

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

A dál? Ke kulkovému tématu žádné moudro nebo vysvětlení nebude?

Já jsem v tom případě taky kavárna, protože Kocáb je u mě tlučhuba. Ohání se tím, že Pavel byl komunista. Ano, byl. Ale to byl Babiš taky. A sám Kocáb za komunismu vystudoval, mohl pracovat, a seděl jednou řití na dvou židlích - čili podlézal i komančům, aby mohl pracovat. Nebyl to žádný disident. Mikoláš Chadima by mohl vyprávět.
Pokud Kocáb nepůjde vůbec volit, je to jeho názor, ale ať pak neskuhrá nad bažinou, do které pod případným Babišovým prezidentstvím ještě hlouběji klesneme.
Nevolit je to nejhorší, co může udělat.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! AB = diplomat?

Z Bruselu vzkazuje Kateřina Šafaříková (Respekt):

Česko má špičkové úředníky, kteří směle zvládají výzvy současné Evropy. A má premiéra, který do prostoru, jejž obýváme, vrátil důvěryhodnost.
Ani jedno není málo. Už teď se kvůli výkonu českých vyjednavačů v Bruselu mluví o tom, že chcete-li něco dotáhnout, povolejte Čechy. A důvěryhodnost? Andreje Babiše měla většina politiků po čase plné zuby. Do debat vstupoval nekonstruktivními, kakofonickými poznámkami a z každého slova čouhal jeho obří konflikt zájmů. Petr Fiala najednou působil "normálně". Mluvil klidně, k věci, věděl, jak se udržují dobré vztahy...

Co z toho vyplývá (dodávám)? Kdo z poslanců má na srdci skutečný zájem ČR, nemohl hlasovat pro vyjádření nedůvěry vládě.
A pro voliče opakuju mantru Pavla Kosatíka: Než člověk vhodí obálku do volební urny, měl by si položit otázku: Opravdu chci být odpovědný nebo odpovědná za to, co ten člověk bude dalších pět let na Hradě dělat?
To se týká i paní starostky ČL. Na koncertech LM působí docela sympaticky, a proto dodnes nechápu, v čem vidí ten "skvělý úspěch"...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Paní starostka je od pohledu docela sympatická a nijak mi zvlášť nevadilo, zač kandiduje a že byla zvolena. Jen by si mohla uvědomit, že volbou toho šejdíře může působit i na okolí způsobem "nemůžeš se s h...em mazat abys nesmrděl".

Nahoru

Re: Debata na ČT & Jesulus Pragensis

V pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha se dnes sloužila Bohoslužba za vlast. Celebroval a kázal pražský arcibiskup a český primas Mons. Jan Graubner. Bohoslužby se mimo jiné účastnil dosluhující prezident a oba prezidentští kandidáti.

Kandidátovi Babišovi teče do bot, průzkumy veřejného mínění jsou nevalné, tak zcela nečekaně dorazil do debaty na České televizi, kde účast odmítal. Svůj názor prý změnil při bohoslužbě. Debatní výkon AB byl naprosto strašný až strašidelný, fyzicky a psychicky mimořádně náročný, přehlídka a snůška hlouposti, lží, manipulace a demagogie! Smekám před Petrem Pavlem, že to vydržel klidně a slušně! Podrobnější komentář by určitě neměl smysl. Nicméně výzva AB, aby se PP vzdal kandidatury v jeho prospěch, tedy ve prospěch Spasitele a Sjednotitele, je přinejmenším tragikomická!

Osobně chápu, že i dospělý člověk může být duševně nezralý, stejně tak rozumím lidem s psychickými problémy a nemocemi. Jde-li však o kandidáta na post prezidenta, jako v případě AB, tak těžko hledat slova a pochopení… Co myslíte, pane Tichý, budou milci AB (včetně jedné regionální starostky) jásat? Budou, prostě proto…

Hloupá jsou slova AB v úvodu debaty, že byl dopoledne na mši, kterou PRAKTIKOVAL KARDINÁL Graubner! Hm, Jesulus Pragensis asi spalo, pan Babiš netuší, že CELEBROVAL ARCIBISKUP Graubner! „Praktikovat“ podle instrukce Redemptionis Sacramentum (RS) z roku 2004 od Kongregace pro bohoslužbu a svátosti lze bohoslužby bez kněze, to je ovšem něco naprosto jiného, asi jako vaječňák bez vajec! Jó a Mons. Graubner není kardinál! https://www.ceskatelevize.cz/porady/15496675472-prezidentske-volby/223411033250122/

Nahoru

Re: Milan Tutsch vzkazuje ze Švédska

Paní Kateřina Dubská dala na FB velice zajímavý příspěvek (škoda, že zde nelze zveřejnit fotografie), který by podle mého názoru mohl oslovit i zdejší HP a to nejenom pro vysvětlení pojmů, kterým primárně vůbec nerozumí, zcela jistě ani nikdy nepochopí, kandidát na prezidenta, evidovaný agent StB Babiš-Bureš!

Kamarád ze Švédska mne požádal, abych vám předala jeho vzkaz. Takže mu to přání s radostí plním:

"Jmenuji se Milan Tutsch a v roce 1981 jsem emigroval do Švédska. Před svým útěkem jsem se živil jako bubeník – např. v kapele Citron a Katapult. Utekl jsem hlavně kvůli tomu, že mi hrozily problémy s StB. Prostě jsem občas moc a příliš otevřeně mluvil na nesprávných místech:-)
Téměř 25 let jsem pracoval ve švédské armádě – z toho 20 let jako zpravodajec. Takže mám zkušenosti z Bosny, Kosova a Afghánistánu. Z vlastní zkušenosti tedy vím, co práce vojenského zpravodajce obnáší a že se jedná o skutečně elitní, oceňovanou a úctyhodnou skupinu v každé armádě na světě. Ve Švédsku jsem zůstal, ale stále sleduji dění ve své rodné zemi, a už se dál nemůžu dívat na to, jaké nepravdy každodenně vypouští Andrej Babiš o svém protikandidátovi v prezidentské volbě.
Nazývá generála Pavla rozvědčíkem. Tato funkce v české armádě neexistuje a zřejmě se při této lži inspiroval nějakou ruskou povídkou. Generál Pavel byl průzkumníkem ve výsadkářské jednotce. Úkolem průzkumníků je v týlu nepřítele objevovat a hlásit např. odpaliště raket, posuny nepřátelských vojsk, pozice nepřátelských štábů aj.
Také nazývá Petra Pavla agentem. To, že někdo absolvuje zpravodajskou školu, kterou Petr Pavel ukončil v roce 1991, opravdu neznamená, že pracuje jako agent. Agent má totiž ve vojenském zpravodajství nejvyšší postavení, pracuje na strategické úrovni pro vládu a spadá přímo pod generální štáb Vojenského zpravodajství. Nižší úrovní je práce taktická a operační, já sám ji vykonával přes 20 let, takže skutečně vím, o čem mluvím. Babiš si plete pojmy s průjmy, když v souvislosti s Petrem Pavlem mluví o kontrarozvědce, která skutečně spadala pod StB, jenže v ní P. Pavel nikdy nepracoval.
Jako předseda vojenského výboru NATO měl totiž nejvyšší prověrku Cosmic Top Secret. Já sám jsem měl prověrku Top Secret a mohu vám zaručit, že o vás zjistí naprosto všechno. I to, co sám nevíte. Takže kdyby existovalo sebemenší podezření na spolupráci s StB nebo KGB, prověrku CTS nemáte šanci dostat.
Velmi mi vadí i další Babišovo oblíbené označení Petra Pavla – že byl v NATO pouze zapisovatelem. Na rozdíl od něj jsem já osobně byl opravdu hrdý, když se do vedení NATO poprvé dostal Čech. Zjevně pan Babiš neví a hlavně ani nechce vědět, jak to v NATO skutečně funguje. ”Len trepe“. A dehonestuje nejen Petra Pavla, ale všechny, kteří riskují svůj vlastní život pro obranu své vlasti a demokracie. Protože mne skutečně uráží ten billboard s textem "Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat, ne voják“. Babiš má do diplomata daleko, on je jenom špatný politik. A do války posílají vojáky právě a jenom politici.
Já sám v ČR volit nemůžu a proto doufám, že svým vyjádřením člověka, který na rozdíl od spolupracovníka právě té StB, která mne vyhnala z vlasti, ví, o čem mluví, jsem pomohl přesvědčit aspoň jednoho váhajícího voliče, který i za mne hodí do volební urny hlas pro Petra Pavla. Mluvil jsem s pár kamarády z bigbítu a říkají mi, že nepůjdou volit vůbec, protože nechtějí volit bývalého komunistu. A já jim na to odpovídám: Pár slušných komunistů jsem v životě potkal, ale slušného estébáka ještě nikdy!
Mějte se na pozoru před lidmi, jako je Andrej Babiš."

Nahoru

Re: Milan Tutsch vzkazuje ze Švédska

Nechtěná kopie :)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Klidně můžeme včerejší debatu přirovnat k tomu příměru,že debatovat s Andrejem Babišem je jako hrát šachy s holubem. Rozháže figurky,pos...e šachovnici a prohlásí,že vyhrál.

Jeho výroku směrem k Polsku nebo Pobaltí uz si všimla polská a světová média.
Není to výrok někde před obytňákem, v kterém v době,kdy má pracovat v parlamentu,objížděl republiku,fotil se s příznivci a povídal, co slina na jazyk přinese. Jako třeba tu známou hlášku,která je natočená na videu, že si žádný zámeček ve Francii nekoupil a koupil za svoje zdaněné peníze. Tohle je jiná káva, mezinárodní skandál. Rusové musejí plesat, úkol splnil dobře. V případě napadení( nikdo by ho jistě nechtěl,ale taky jsme žili v představě, že válka v Evropě,jakou nyní vede Rusko, není možná) bychom podle Babiše po česku seděli doma. Znamená to nejen popření závazku k NATO,ale i to,že pak by ani nám recipročně nemusel přijít na pomoc. Ano, Poláky Bureš rád nemá,konkurují mu v chemickém průmyslu. Co ale Pobaltí? Prostě vyřkl něco, co tok sociopatových myšlenek na jazyk přinesl. Pak už svá vyjádření na twitteru mírnil ( proč? Chce popírat to, co do světa řekl?).Ale jak jsem napsala -toto prohlásil jako prezidentský kandidát a ne jako poslanec objíždějící republiku s Havlíčkem a spol. jako Berousek s medvědem. Ve skandálu by se měl vymáchat on a ne,aby česká diplomacie za tohodle holuba utírala tu šachovnici. Babiš je,jak vidno, velkou bezpečnostní hrozbou,což je jeho voličům jedno,ale nemělo by to být jedno jiným.

Pěkný den!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Tak si čtu v tisku kdo bude volit prolhaného šejdíře - vězňové, cikáni, komunisti...Inu svůj k svému. Kdo by se chtěl ocitnout v takové společnosti je mi záhadou, protože v restauraci, kde se scházíme, prosazuji zásadu "politische gespräche verboten". Schválně jsem nejmenoval důchodce, v naší společnosti, s níž se scházím, je jenom jeden (ze cca 12), který volí toho chaotika. Protože mu přidal na důchodu...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Tonda B. ve službách AB

Tak PP dnes léčí doma nachlazení (pojem "viróza" je zdiskreditovanej). Držme mu palce a v rámci sbírání sil na finále si určitě pusťte nejnovějšího Tondu Blaníka:

Bude válka, bude sníh
https://www.youtube.com/watch?v=ptqNvdazIOs

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Blaník nikdy nezklame! Taky jsem si ho vyposlechla. A Jablonský bude mít materiálu na celý rok.
Jinak pregnantně to shrnuli Rumuni. Cituji web.

Podstatu celé kontroverze pak lakonicky shrnuje rumunský web Ziare. „Bývalý premiér ze země NATO oznamuje, že v případě Putinova útoku v Evropě nebude bojovat s Ruskem.“
A Poláci přidávají,že kdysi nazval jejich potraviny"sračkami".
Pěkný den!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! AB = diplomat?

Tak AB znova názorně předvádí (snad už i paní starostce???), jak by naši republiku "reprezentoval" v Evropě a v NATO. Další "skvělý úspěch" :o(
Jeho dnešní - opravné - blekotání na tom nic nezmění. Světová ostuda...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Ještě nebyl zvolen a už udělal mezinárodní ostudu.
Ty hlášky a lži byly fakt k smíchu. K tomuto se neudržel ani redaktor.ˇˇ tak my jsme snížili daně a lidé ušetřili 100mld. A tak si uložili 900mld a mají dneska čím splácet ty drahé energie.,,

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

No, český bizár je opravdu hluboký. Nevím, v které jiné zemi by dostal stávající prezident žádost od kandidáta na tento úřad, který o sobě prohlašuje, že je diplomat, aby žehlil jeho mezinárodní skandál. Bureš požádal prezidenta Zemana,aby ten jeho včerejší lapsus vůči Polsku a Pobaltí probral s A.Dudou.,až se setkají v Náchodě. A prý sám poslal omluvu premiérovi Mazowieckému.
Nevím,zda by ho někdo někdy pověřil konáním mírové konference,o které tak mluví.Možná postaviť té holubník holubicím.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! AB = diplomat?

Z rozhovoru s Petrem Kolářem, bývalým velvyslancem v USA a Rusku:

Reagovat na tvrzení pana Babiše je jako brodit se stokou výkalů a doufat, že se neumažete. Že na to nyní budu reagovat, je sebeobětování. Většinou to byl právě pan Babiš, kdo na mě reagoval. A já to bral tak, že mě nějak registruje a že naše komunikace je sice nezávazná, přesto jsem považoval za užitečné ji s ním udržovat.
...
Pan Babiš má na svých billboardech napsáno, že je diplomat. Nic není vzdálenější pravdě. Pan Babiš je totální chaot, je to člověk, který opravdu nechápe, co je diplomacie. Myslí si, že když má na někoho telefonní číslo, že ten člověk si s ním bude povídat a bude s ním řešit věci. On pak ty lidi stalkuje, pronásleduje je: běží za francouzským prezidentem do hotelu, aby si tam s ním udělal selfíčko – Babiš si myslí, že je to o selfíčkách.
To je totální nepochopení věci. Diplomacie je jemné předivo a mozaika, kterou pomalu skládáte, aby vám nakonec dala obraz, který chcete. Nestačí mít pravdu. Musíte o ní přesvědčit i ostatní, musíte je získat na svou stranu. Musíte vysvětlit souvislosti. Musíte pomoct pochopit, že je to win-win, že to má smysl, aby se to stalo.
...
Myslím, že on je velmi účelový člověk. Zdá se mi, že je nyní vyhozený z pantů, vyděšený. Je vzteklý a má strach zároveň. Jak říká jeden známý český psychiatr, to jsou ty dvě emoce, které máme po dinosaurech. A on je těmi emocemi ovládán. Bojí se, že prohraje. A myslím si, že na to má velmi zaděláno. Pokud se nepřestane chovat jako bláznivá troska, myslím si, že nejenže prohraje volby, ale už ho nebude brát nikdo vážně.

https://denikn.cz/1059224/babis-a-diplomat-nic-neni-vzdalenejsi-pravde-nechape-to-je-to-totalni-chaot-rika-byvaly-velvyslanec-kolar (jen pro předplatitele)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pokud vyhraje Babiš, tak z toho budu mít "druhé Vánoce".
Těch protažených obličejů všech možných celebrit, "liberálů", místních přetiskovatelů z hlásných trubek majnstrýmu ...
To by bylo mrzeníčko u lidiček se srdíčkem na správném místě ...
A také v ulici U Tržiště 365/15.
Ale především snad už přestanou tyto "nálety podpory".
Krásné dny všem!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Ulice U Tržiště 365 je v Jičíně. Copak tam kvíčala Burák rozdává rudým zrůdám zadarmo, že tak slintáte? Aha, asi nic.
Jestli myslíte velvyslanectví USA, tak to je v ulici Tržiště, ne U Tržiště.
Takže ještě jednou, soudruhu, a lépe. V tom lhaní za Burešem pořád pokulháváte - nebo už jste s čím dál rychlejší cestou do nicoty ztratili tu svou někdejší údernost.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! s. Chot = renegát!

To se nám s. Chot zase odkopal: dočista zapomněl na svoje marx-leninské vychování i zásady - a drží palce kapitalistickému vydřiduchovi nejhrubšího zrna :o)
Ale čím hůř - tím líp, že jo !?
Aspoň že víme, kdo jsou spojenci AB...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Tak jsem se trefila, neb jsem si před Burešovou tiskovkou říkala- s čím vyleze teď,když to tak v tu neděli pos..al( jeho slova o tom pos…ze setkání v Brně)..Asi útok na rodinu a vida, trefila jsem se.Už jsme to psali,co kdysi hystericky vyváděl jeden kandidát na senátora…To je starý, dalo by se říci se zlidovělou hláškou z Pelíšků..Co bude následovat? Požár Čapáku?A k panu Chotovi- kam to KSČM teda dotáhla,když jim voliče přebral tvrdý kapitalista s ještě je jejich kandidát, podporuje ho takový soudruh, jako Skála aj.No, a neznalost adresy amerického velvyslanectví, to je bez komentáře.Pěkný den!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Vstupně sdělím, že přímá volba je adjektivum ke sra*kám!
Sorry všem, jinak to snad sdělit nelze!

Hloupé mejly dostávám každý den, nejsem trotl, mám schopnost (doufám) soudit sám!
V posledních dnech je vše naprosto mimo hranu! Neuvěřitelné, ubohé! Mejlů xy navíc!
Dokonce od lidí, které jsem vždy vnímal jako soudné, uvážlivé, slušné!
Nestydí se používat naprosto ubohé vulgarity, lži, podvody atd. atd.
Přímá volby nás dovedla k naprostému chaosu, k naprosté ubohosti...

Stydím se i za mnohé z již bývalých přátel!
Jasně, život jde dál! Určitě to (sám) nezměním!

Dokonce jeden dnes napsal (cituji): Bude-li Babiš, tak hledej, kam se ty zmrde vystěhuješ!
Sorry, děkuji, nevystěhuji, budu stále ve svém!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

P.S.: Oproti slovům z předchozího komentáře, osobně to či ono neřeším a řešit nechci"! Nechci podporovat hloupost a ubohost jiných!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Stanovisko novodobých válečných veteránů Armády ČR a Policie ČR k výrokům Andreje Babiše
...
Jsme vojáci a policisté a naše práce je pro nás posláním. Nečekáme za ni obdiv ani vděk. Ale nechceme snášet urážky za to, že jsme byli připraveni nasadit své životy za svou vlast a za své milované. Vyzýváme proto Andreje Babiše, aby ve své politické kampani přestal s urážením vojáků bez rozdílu hodnosti jako těch, kteří touží válčit. My jsme proti válce. Ale pokud by k ní někdy došlo, uděláme všechno, abychom vás ochránili. Budeme bojovat se stejným nasazením, s jakým jsme pomáhali při povodních, při epidemii Covid-19 nebo při odstraňování následků tornáda na Moravě. Nedopustíme, aby trpěl kdokoli, komu dokážeme pomoci.

Jsme vojáci a policisté. Jsme občané České republiky. Jsme jedni z vás.

Vážené spoluobčanky, vážení spoluobčané, pokud vás toto naše prohlášení oslovilo, podpořte nás prosím svým podpisem. Nikdo z nás, kdo sloužil s českou vlajkou na rukávu, nechce být zneužíván, urážen a osočován v rámci předvolebního boje.

Děkujeme za případnou podporu. Velice si jí vážíme.

https://www.petice.com/valecni_veterani_k_vyrokum_andreje_babise

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pro: 24. Leden 2023 - 12:25 | Bohdan Kocharowski

Mea culpa, mea maxima culpa!
CIA opravdu sídlí v ulici Tržiště, nikoliv U Tržiště. Moc a moc se omlouvám Vám, pane hrábě a samozřejmě i úplně všem, kteří jsou odtamtud řízeni!
Krásný den!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! s. Chot = renegát!

Pro: 24. Leden 2023 - 13:36 | Jan Tichý

Stanovisko Výkonného výboru ÚV KSČM z 18.1.2023:
"KSČM vyzývá své členy, příznivce i voliče, aby se zúčastnili druhého kola prezidentských voleb a volili protivládního kandidáta, tedy Andreje Babiše. Jestliže je totiž Andrej Babiš zlo, tak jeho protikandidát Petr Pavel je vyložené peklo pro ČR i její občany!

Pro KSČM to není volba srdcem, nýbrž volba toho, kdo z nabízené dvojice představuje menší hrozbu pro peněženky občanů a válečné běsnění!

A to s ohledem na:

charakter Petra Pavla, který zvládl hbitě převléct kabát takovým způsobem, že by se nemusel stydět za přezdívku Generál Zrada;
podporu, kterou si nechal vyjádřit od zkorumpované asociální vlády ODS, TOP09, KDU-ČSL, Pirátů a STAN, kterou KSČM dlouhodobě odsuzuje;
jeho asociální názory (například odmítnutí zkracování pracovního týdne, odmítnutí zvyšování platů a mezd, odmítnutí slev na jízdném pro studenty i seniory, zásadní zvýšení daně z nemovitosti atp.);
podporu dalších dodávek zbraní na Ukrajinu i jejího vstupu do EU;
neodmítnutí vojenské základny USA/NATO na území ČR;
prosazování přijetí eura;
podporu urychlené implementace Green Dealu, který poškodí většinu občanů ČR;
hrozbu nevídané koncentrace moci v rukou vládní koalice (ovládnutí Poslanecké sněmovny i Senátu jakožto moci zákonodárné, vlády jakožto moci výkonné, a také soudní, např. v ohledu jmenování ústavních soudců),
a řadu dalších důvodů."
Tak opatrně s tím renegátem :-) ...
Krásný den!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pro: 24. Leden 2023 - 16:25 | Lenka Sepsová

Panenko Marie Hornopolická!
Tak vidím, že se musím zvlášť, samostatně a přímo omluvit nejen panu hráběti, ale také Vám.
Takže se omlouvám a kaji za tak zásadní neznalost - nevědět z paměti naprosto přesně adresu sídla pobočky FBI a CIA v Praze.
Vím, že i kdyby mě vzbudili o půlnoci, mám ji znát jako když bičem mrská, ale jsem jen obyčejný člověk, tak se na mě proto nezlobte a dejte mi ještě šanci! Polepším se. Opravdu!
Krásný den! :-)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

No, to víte, že jsme řízeni. Máme přímo oumerické čipy. Posílají nám na účty hory bucků, což jest přezdívka pro dolar, něco jako u nás babky. Takže mnoho babek nám přichází na účet..V Boru to vedu já, protože jsem se v r.1991 setkala v bytě bývalého velvyslance USA v ČSSR Luerse, tehdy již ředitele Metropolitního muzea, na večeři přímo se Sorosem i jsem s ním hovořila.
Ale to,že Vám největší kapitalista v zemi vyluxoval voliče a vy vyzýváte soukmenovce,aby ho volili, to jsou fakt paradoxy. Nejsou řízeni z Agrofertu? Nebo alespoń stranické špičky. Peníze nesmrdí a každá skála není pevná.
Klidný den všem!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! s. Chot = renegát!

Snažím se nepoužívat neslušné výrazy ale tady mi to nedá,TO JE ALE VŮL!! Mám kliku, s takovými jako on (+ trestanci, cikáni, komunisti...) nemám a nechci mít nic společného.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! k debatám

(Nezdá se vám, kolegové, že až moc prostoru věnujeme s. Chotovi, jako kdyby kandidoval on?)

Tak k věci: Když budou chtít středoškoláci porozumět pojmům "populismus" a "demagogie", stačí jim pustit záznam debaty prezidentských kandidátů - a navíc budou mít pojem i o tom, co je "chaot".

Deník N si dal práci s věcným rozborem nedělní debaty v ČT a uvádí na pravou míru 46 výroků. Jsou toho čtyři stránky, podepsané sedmi redaktory/kami. Převedl jsem si to do jednoduché statistiky:

AB - zavádějící výroky 20x
AB - lež, nepravda 14x
TŘI PŘÍKLADY LŽI: "já jsem s nimi nejednal", tj. s Foldynou a Skálou X prokázáno 14.1., dokonce záznam 20minutového rozhovoru se Skálou / "ve sněmovních volbách volily tři miliony voličů, tři miliony, z toho dva miliony mají zastoupení ve sněmovně" X volilo 5,4 mil. lidí, z toho 4,3 mil. mají zastoupení v PS / "vy jste tam dělal ten zápis", tj. v NATO X PP byl předsedou Vojenského výboru NATO
AB - argumentační faul, klam 2x, manipulace 2x, nedoložitelné 2x, směs pravdy+lži+zavádějících prvků 3x - CELKEM 43x

PP - lež, nepravda 1x (záměna Přísahy za Trikoloru), zavádějící výrok 1x (o počtu skartovaných tajných zpráv na Hradě), směs pravdy+lži+zavádějících prvků 1x ("jakékoli obviňování z toho, že jsem byl komunistický rozvědčík, je nesmysl, protože to prostě ani časově nevychází" X dobrovolně si vybral studium na zpravodajce v komunistickém režimu) - CELKEM 3x

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Vše se hodí..

Paní senátorka Jana Zwyrtek-Hamplová se sešla s Andrejem Babišem a veřejně ho v druhém kole podporuje. Za proticovidová opatření ho tvrdě kritizovala a i podala na vládu trestní oznámení..Ale v rozhovoru pro Parlamentní listy v roce 2019 řekla tohle:

"Generál Petr Pavel by státní vyznamenání dostat nepochybně měl. Nejen za své působení v armádě, ale hlavně za své postoje. Včetně toho, že se nikdy neskláněl před politiky, a říkal si své. Včetně názorů na migraci. Více takových chlapů by to chtělo. Kdyby kandidoval, volila bych ho za prezidenta. Měl by přirozený respekt, před nikým by se neklaněl, a hájil barvy České republiky jako nikdo jiný. O tom jsem přesvědčena. Tedy za mne a od srdce – velké ano."

No comment.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Po včerejší debatě na Primě budu asi muset buď korigovat sluch, nebo svou paměť na události v našem geopolitickém prostoru. Pokud jsem dobře slyšela Babiše,tak Putin napadl Rusko…Pěkné dny!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Kurzy

Předvolební průzkumy sice podle zákona nelze zveřejňovat, ale kurzy sázkových kanceláří poslouží stejně:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rozdil-v-sazkovych-kurzech-mezi-prezidentskymi-kandidaty-se-znovu-zvetsil/2316798

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

V úterý jsem dostal odkaz na FB fanynky AB. Byly nadšené, že sázkový kurz je u Pavla jen něco přes 1, zato u Babiše přes 6 a pořád to roste! Prý si na Babiše vsadí, to je jasné. Co dodat

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Čaulidi!

Deník N průběžně sledoval vývoj preferencí šesti (původně) nerozhodnutých voličů, dnes sérii článků uzavírá:

Magda Hradilová, překladatelka z Hostěnic u Brna doufá, že "demokratičtí voliči" přijdou k volbám a z Pražského hradu vyřadí "zemanovsko-babišovský tandem". "Abychom si mohli říct, že jsme tu desetiletou zkoušku z demokracie zvládli, moc bych to našim dětem přála." (Už v 1. kole volila PP.)

Milan Červeňák, podnikatel z Vrbové Lhoty na Nymbursku v 1. kole volil Babiše. "Mrzí mě, že ODS ... nebyla schopná vygenerovat kandidáta, u kterého bychom tohle (=komunistickou minulost) nemuseli vůbec řešit. ... Moje rozhodnutí je, že k volbám do druhého kola nepůjdu."

Marcela Bühnová, důchodkyně z Havířova, kde v 1. kole s 52 % vyhrál AB: "Vůbec si nedovedu představit, ... že by tahle kreatura byla prezidentem. ... Mám z toho velký strach. Nejradši bych chodila po ulici a vysvětlovala lidem, jaký je. Ale to nejde. ... Babiš nás může zavléct k Orbánovi, přiklonit nás na Východ."

Jaroslav Vojtěcký, řidič pražské tramvaje: "Byl jsem smířený s tím, že bude dobré, když vyhraje Pavel, a že když vyhraje Babiš, bude mi to jedno. Po diskuzi v ČT ale Babiše považuju za vyloženě nebezpečného člověka. ... co tam předvedl, bylo za hranou úplně všeho. ... Vlastně fandím tomu, že je někdo takový flegmouš, že se sebou a svým vztekem dokáže pracovat jako Pavel. ... Klid k němu pravděpodobně sedí, není to jen fráze."

Libor Vavřík s partnerem plánují svatbu, v 1. kole volili Nerudovou. "Pro svůj vlastní prospěch je (=AB) zkrátka schopný udělat cokoliv - lhát, podvádět, děsit a zneužívat lidi, jen aby uspěl. Potkal jsem se s pár lidmi, kteří jsou vyděšení a budou volit Babiše, ačkoliv v prvním kole nevolili, protože nás chce prý Petr Pavel zatáhnout do války."

Lukáš Helioš, student ze Smilovic u Frýdku-Místku, v 1. kole volil Fischera. "Je to o to víc vzrušující, když víte, že je už i na vás, jestli bude prezidentem slušný demokrat v podobě Petra Pavla, nebo ukřičený populista Andrej Babiš, který šíří nenávist a lži. ... Je to až hnus, co si dovoluje. Převrací fakta, zapírá sám sebe a tvrdí něco, co vůbec není pravda. A tím vším straší a rozděluje společnost. Prostě ´ideální prezident´ pro Česko..."

Shrnutí: v druhém kole 5x PP, 1x volit nejde.

A my? Jasná rovnice: PP = SLUŠNOST + integrita + dobrý úsudek + odvaha!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pivo zadarmo! Za důkaz, že jste nevolili Babiše. V Praze rozjeli uplácecí kampaň.

Píší dnes v Parlamentních listech.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

No,v Parlamentních listech taky psali, že není pravda, že by v Liberci bylo na mítinku s Babišem hodně Romů( což není nic proti ničemu,ale oni jsou hejo velcí podporovatelé většinou), jak se psalo jinde.No, a sama paní Babišová si pochvalovala, že jich tam bylo hodně.Tak já nevím, kde je pravda,Monike snad nelže.A koneckonců fotky taky ne..Pěkný den!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Podívejte se třeba jen na ty fotky , ty nelžou.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Tak hrrrrr po volbách, zbylé se vyhazují a neevidují. To bude opička.
Někdo jitrnice, někdo pivo.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Tak to pro Blekotu nevypadá dobře.....

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Vše se hodí..

Blahopřeji!
Slovy soudruha Chota- to zase bude mrzeníčko, ,ale tentokrát na adrese ulice Ukrajinských hrdinů 6 v Bubenči. Sídlí tam velvyslanectví Ruské federace,kdyby někdo nevěděl.
Pěkný zbytek víkendu!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Teď ještě vydržet pár dní fňukání a naříkání, jak byli všichni proti Blekotovi, a pak už snad od něj bude na nějaký čas pokoj.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Jak jsem psal o těch kurzech. Blbí nejsou jeho voliči, ale i on sám. VYHRAJETE DVANÁCT TISÍC!
https://www.idnes.cz/volby/babis-sazky-penize-prezident-prohra.A230128_191505_volby_maka

Vsadili jsme si ted 1000 cela rodina.dekujeme pane babisi ze nam pomahate, tohle by pro nas pavel neudelal tesime se na vyhru
--------
Zadam o okamzite vraceni penez!!! okradl jste naši rodinu o 7000, byli to penize na dovolenou!! jasně jste rekl ze vyhrajeme

Stanislava Prokopová z Frýdku na Twitteru

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Klid nebude nikdy, ale dá se nyní daleko lépe bránit tomu,co Bureš symbolizuje. Typ člověka,který neumí prohrávat a který schovává celkem umně( jak tedy pro koho) svoji sobeckost za údajný altruismus... Těch příkladů z historie,kdy se lidé s diktátorskými sklony dovolávali lidu,že pracují v jeho prospěch a že jim na "lidu" záleží. Záleží ,když pro ně lid pracuje a sloužía pomáhá v rozmnožování jejich majetku.
ANO se semkne,to tvrdé jádro ano,jest v ohrožení. To je jejich věc a můžeme se dočkat nějakých turbulencí na politické scéně a s prezidentem, který zjevně nemá potřebu vrážet kudly do zad a intrikovat po vzoru Zemana, se dá vše ustát dobře.
Je dobře, že nastupují -konečně-mladí, bylo to vidět a svět podle Zemana a spol. dostal pořádnou ´ťafku a je na odchodu. Čistit Augiášův chlév na Hradě bude běh na dlouhou trať. I napravovat jiné věci. Zaujala mne paní prezidentová,která by chtěla pracovat jinak,než její předchůdkyně (která se nikterak neukazovala delší dobu) a zaměřila by se krom jiného na problémy samoživitelek , protože to sama zažila.To by mohlo institut první dámy posílit.
A ještě přípodotek.

O Pražském Jezulátku jsem psala výše. Pokus o jarmareční využití nějaké pseudovíry totálně nevyšel. Když jsem četla prohlášení bosých karmelitánů,tak jsem si v duchu říkala- To se ti,Babiši, nevyplatí,to se ti nevyplatí a projedeš to. A parafrázovala bych opět Švejka,kde v kapitole o budějovické anabasi píše autor o starém ovčákovi,který vaří desentýrům brambory a přitom rozkládá. Mudruje o tom,že lidi moc zpychli,že už to skopvý nechtěj žrát,že by všechno chtěli jen máslem nebo sádlem maštěný a žrali by jen samý vepřový a drůbeř. A že se na ně pro jejich pejchu pámbů rozhněval. A tomu mladýmu knížecímu smrkáčovi,co jezdí automobilem, ten benzín pámbů taky vomaže vo hubu. No,tak to udělalo podobně to Jezulátko, vomazalo mu to celé, s prominutím, vo hubu, jak píše klasik.

Pěkný zbytek víkendu,krásné dny a hodně zdraví!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Žertovné dozvuky volební kampaně, které zviditelňují duševní nesmělost některých Blekotových voličů. Na jeho výzvu si vsadili na vítězství a místo aby se teď styděli, tak to zveřejňují na sítích a chtějí své peníze zpět :-)
Co se příkopů mezi voliči jedné či druhé strany týká, tak mi včera (sešli jsem se včera v restauraci s kamarádem který volil Blekotu) k zaházení příkopu stačilo říci "byli jste druhý" a koupit na smutek Ferneta. A je po příkopech....No chvilku jsem se mu, přiznám se, poškleboval, ale to dlouho netrvalo, máme jiné a lepší věci k diskusi než politiku.
Jen pro doplnění k diskusi - asi půlka června, start v Novém Údolí. Už je to jedna s posledních šancí než uhynem stářím, cíl jsou Benátky a zpět, na kole, asi kousek (přes kopce) vlakem, nemá někdo zájem? Věková hranice 65+.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Vsaďte si na AB?

Nejsmutnější na tom je, že teprv když kvůli AB přišli o prachy, uvědomili si aspoň někteří z jeho voličů, jak bez zábran každému a na jakékoli téma lže, jen když z toho profituje sám. Inu "diplomat" každým coulem. Podle Saturnina: O správnosti jeho informací dalo by se s úspěchem pochybovat...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Na Primě dnes ředitel Fortuny. Po Babišově tweetu přišlo takových žádostí o registraci, že jsme to ještě nezažili. Lidé 45 plus. Několik tisíc lidí na ten rozkaz nasázelo ve výši nižších milionů korun.
A to byla jenom Fortuna ...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Všimli jste si taky, že od vyhlášení výsledků voleb se tu ta rudá ani hnědá krysa neukázaly? Asi někde pláčí do krabičky s uzenáči.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Abych řekl pravdu tak jsem to, že si někdo vsadí na jeho doporučení na to že zvítězí, považoval tak trochu, či spíš víc, za fake. Přece nikdo nebude takhle blbý, myslel jsem si, a dal to do diskuse abych popíchl zdejší komunisty. Ale ONA JE TO PRAVDA! aspoň podle vyjádření Fortuny...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Celý rozhovor s bookmakerem https://cnn.iprima.cz/bookmaker-babisova-vyzva-k-sazkam-rozhodujici-signal-pro-spoustu-lidi-sazeli-desetitisice-199332

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pro: 30. Leden 2023 - 6:39 | Bohdan Kocharowski
Hezký večer, pane hrábě ????????

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pro: 30. Leden 2023 - 14:20 | jardafiala
Dobrý večer, nerozumím, jak "popíchnout"?!
Snad si nemyslíte, že například já jsem si vsadil na Babiše?
A mmch, nedal bych nic za to, že je to, řečeno slovy klasika, kampáááň????

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Slovy klasika- Varuj se hazardu, vzpomeň si na Jardu!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

https://www.forum24.cz/tymu-generala-pavla-hrozi-ze-by-se-mohl-brzy-historicky-znemoznit/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=883710&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=883710&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=vwODy1AklaJ-202302021601&dop_id=19419455

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

A vlastní názor - Blekota nebo generál?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Chodit na "trh s vlastní kůží" je vskutku mnohem složitější a nepříjemnější než s "avatarem"...
Psal jsem zde opakovaně, že ctím upřímnost, poctivost, právo na vlastní názor!
Právo na vlastní názor, jakkoliv blbý či hloupý, třeba i ten můj...

Odkaz od "Zahradníka" jsem četl velmi pozorně, chápal jsem i komentář "jardafiala"...
Vnímám, že ve zdejším HP už je aktivních pouze tucet komentujících, sorry, pouze mezi sebou...
Ti si sdělují své myšlenky, názory, preference, současně ne vždy vnímají jiné, jiného...

Volil jsem 4P (PPPP = pan prezident Petr Pavel = 4 x P).
Nikoliv jako adoraci, ale odmítnutí šance pro AB!
4P mě svým způsobem oslovuje, současně neoslovuje!
Osobně bych oproti němu a jeho týmu mnohem více zvažoval a váhal slova i činy...

Rozumím, ten či ona naopak štěstím ani neusnou!
Já neusínám spíše z důvodu, zda to či oni je vhodné, šťastné, oslovující...

Pro pochopení jiným: od dětství se vnímám jako absolutní pacifista, nemám rád vojáky vojsko, armádu...
Mít kouzelnou hůlku, tak všechny...
Před odvodem za socialismu jsem vyvinul neuvěřitelnou aktivitu, abych nebyl odvedený...
Byl jsem jediný, kdo tzv. "modrou knížku" získal ihned!
Dnes říkáme: bez komentáře!

Včera na ČT1 byla Jílková: super výživné, vše na téma armády...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Kromě článku na Forum24 (odkaz zahradnika) doporučuji přečíst i článek na Aktualne.cz (https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/prezident-nenecha-vladu-na-pokoji-bude-ji-pobizet-k-reformam/r~c2be5284a2cf11edbe29ac1f6b220ee8/), kde je rozhovor s Davidem Markem (pracuje ve společnosti Deloitte na pozici hlavního ekonoma a ředitele), poradcem Petra Pavla, a na který se ten článek ve Forum24 odkazuje

Jestli je článek na Forum24 úplně objektivní si pak můžete vyhodnotit každý sám...

Lidé dělají chyby a tak i nový prezident a stávající vláda se chyb dopustili a jistě se ještě dalších dopustí. Hlavní je ale úmysl, se kterým to dělají...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! PS k AB

Alex Röhrich pracoval jako jazykový redaktor ve zpravodajství TV Nova a pak i v ČT. V r. 2008 začal vyučovat na Katedře českého jazyka a literatury Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické na Technické univerzitě v Liberci, kde působí dodnes (pár postřehů z rozhovoru):

... Vypsal jsem si polohy výrazné pro jeho projev. Arogance. Generalizace. Neodpovídání na otázky. Lidové výrazy. Konfliktnost. Ke všem jevům se vážou specifické jazykové prostředky. A tím vším se prolíná manipulace a opět specifické jazykové prostředky, které jí slouží.

A všemu dominuje nesoudržnost. Shodou okolností jsem byl včera večer na kafi se dvěma kolegyněmi lingvistkami a dospěli jsme k tomu, že konstitutivním rysem jeho projevu je absolutní absence koherence.

Soudržnost se v různých textech dělá různými prostředky, jinak v psaném, jinak v mluveném projevu, ale především ve větných celcích nebo výpovědích musí být nějaké prvky, které nám posluchačům umožní obsah pochopit. Třeba opakovaný podmět s patřičnou shodou s přísudkem.

Nebo zájmeno, které správně odkazuje. Pokud se například k podmětu neodkazuje nebo když se odkazuje špatným zájmenem třeba ve špatném rodě nebo v nesprávném pádě, posluchač se ztrácí.

Posluchač je navíc oproti čtenáři v nevýhodě, nemůže číst pomaleji nebo se k textu vrátit. U mluvených a improvizovaných textů, jako je debata v televizi, slouží k orientaci odkazovací zájmena, spojky, ale i příslovce, které kupříkladu vysvětlují okolnosti děje.

Andrej Babiš tyto prostředky nepoužívá nebo je používá špatně. Neudrží stejné podměty, odkazovací prostředky nepoužívá shodně a jeho projevy mají určitou kruhovou kompozici. Často začne oslím můstkem, ať dostane otázku na cokoliv...

https://denikn.cz/1065139/neumet-mluvit-kdyz-je-nekdo-politik-je-jako-kdyz-ma-prase-cervenku-rika-o-babisovi-lingvista

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský:
"Zvykli jsme si, že máme prezidenta, který nedělá mnoho věcí, takže přirozená aktivita nového prezidenta může teď působit jako něco výjimečného. Jsem rád, že prezident se propojuje se zahraničím, jsem rád, že nás reprezentuje a že vydává prohlášení, která jsou jasná a principiální a nevybočují z rámce české zahraniční politiky."

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lipavsky-konecne-mame-aktivniho-prezidenta-40421922

Tím tak nějak padá pod stůl i ta druhá polovina článku na Forum24.

Máte tam ještě něco, zahradniku? Třeba omluvu Babiše za to, že to s kampaní přestřelil a že neodhadl, že z toho budou mít největší obavy děti?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Máte pravdu, Babiš to asi přestřelil.
A zaregistroval taky někdo z vás, že Pavel přišel s nápadem, že by měl prezident dostat návrhy zákonů ještě před schválením parlamentem , aby je pak mohl obratem podepsat. Nějak se vším moc spěchá. Přesně v duchu jeho osobního hodnocení v armádě z r.1987 - často je moc horlivej.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

3. Únor 2023 - 18:19 | zahradnik

Zkuste si přečíst ten rozhovor s Davidem Markem na aktuálně.cz, co jsem zmiňoval. Pochopíte pak, že to neříkal Pavel a že to není o tom, že by se měnil legislativní proces.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Nějak mi to zahradníkovo prohlášení o předkládání návrhu zákonů před schválením parlamentem, aby je pak mohl prý obratem podepsat, připomíná s prominutím připitomnělé řetězové maily cílící hlavně na ty, kterým legislativní proces nic neříká. A kteří se ani nesnaží něčemu porozumět. A taky cílící na vystrašené seniory.Taky mi tři přišly..Navíc , i Miloš Zeman , dokud byl vcelku příčetný, se rád seznamoval s návrhy zákonů před schválením, pokud je mi známo.Je to přece normální. A navíc- návrhy zákonů se často ve Sněmovně mění, já si na to taky pamatuji. Někdy se od původního záměru legislakativců dost odchýlí . Zákony se neschvalují jako za bolševiků,kdy se sešla ČNR, diskuse byla předem známa, byl vybrán ten nebo ten, za chvíli bylo hotovo a zasedalo se 1x za 3 měsíce půl dne dopoledne.
To, že se ta kamarila, která tam pak zjevně místo Zemana vládla, starala o jiné věci a teď spoustě lidí připadají normální věci divné a zapomenuté, je jiná záležitost. Lidé si zvykli,že o prezidentovi vlastně nic neví. Dělá něco? Jak je na tom zdravotně, je při smyslech nebo není? A co první dáma, ta vůbec od toho prohlášení, jak svého muže miluje,zase zmizela. Její nadace je v podstatě nefunkční,jak jsem se dočetla, v poslední době žádné aktivity.. Takže návrat k normální komunikaci obvyklé v jiných státech může někomu připadat jako překotný. Pěkné dny!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

pro jirkat
Je to tak, jak píšete . Jsme už všichni nejspíš zahlceni , jsem nepozornej :-)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Nemyslím si,že jsou všichni zahlceni. Někteří možná. Jak píše Jirkat- nejhorší na tom je,že se začaly války bát malé děti od školky po školu. Válka je nedaleko, vidí ji v TV a oprávněně se bojí. Člověk,který pro svůj prospěch a uspokojení svých psychopatických sklonů je schopen použít hrozbu války ku svému prospěchu,je skutečně odsouzeníhodný.
A ještě maličkost k předvolební kampááni a pak howgh- ta záležitost s kulkou pro Monike. Já tedy nevím,ale rozdíl mezi ostrým a slepým nábojem je přece zřejmý a vím ho i já. Takže to musela ochranka a Policie ihned vědět,že to není ostrý náboj.Ale Babiš fňukal,že v dopise přišel manželce náboj ostrý. Možná,že on rozdíl neví,protože v opět vsadím svůj modrý klobouk,že má stejně modrou vojenskou knížku... Zhusta se kdysi dávala na psychiatrická onemocnění, to si pamatuji.
Pěkné zimní dny!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

3. Únor 2023 - 20:37 | zahradnik

Díky za reakci, které si cením.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Paní Šepsová, kulka je vystřelený náboj, není nebezpečná v dopise. Byla to jenom výhrůžka . Z filmů musíte znát, že mafiáni někdy posílají zlomenou sirku taky jako výhrůžku. Asi to popletl Babiš, že to pojmenoval jako ostrý náboj.
Souhlasím s vámi, že má modrou knížku pro onemocnění krve v mladém věku. Na hlavu ne, to si vy jen přejete. Proč do něj kopat, když už nehrozí.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

No, já jsem napsala, že se modrá knížka zhusta dávala na psychiatrické onemocnění, což byla pravda.To vy jste nějak tak konkretizoval. Přeji pěkný den.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

No, já jsem napsala, že se modrá knížka zhusta dávala na psychiatrické onemocnění, což byla pravda.To vy jste nějak tak konkretizoval. Přeji pěkný den.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly! Svědectví AB?

Nemá smysl tady pěstovat scholastické polemiky, protože Babišovi nelze věřit nic.

Dostala jeho paní v obálce kompletní (nevystřelený) náboj, NEBO (samotnou) kulku, NEBO prázdnou (už vystřelenou) nábojnici bez kulky? Nevíme ...

Munici do pistole, NEBO pušky, NEBO samopalu? Nevíme ...

(A ta modrá knížka taky smysl nedává: O uvedených pojmech a rozdílech jsem věděl hned po válce jako pětiletej kluk. Filmy z války i detektivky jsme viděli všichni.)

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Opravdu nemá smysl stále vytahovat Babiše, proto jsem se zeptal, proč kopat do Babiše, když už nehrozí. Zkuste to a začněte znova od nuly. A k té válce: první s tím přišel Petr Fiala , že jsme ve válce. Zapomněli jste ?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

1) AB jako šéf opozice nikam nezmizí (ani jeho voliči), takže jako populista + demagog ve střetu zájmů nás ohrožuje a dělá mezinárodní ostudu dál.

2) Ve válce je celá Evropa, tedy i my. Na bláboly o míru zatím zapomeňte, viz 1938. Kdybychom v tom Ukrajinu nechali, kdo by byl další na řadě?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Samozřejmě,že AB nikam nezmizí. Už v r.2013 ,tuším,řekl novináři E.Bestovi,že nemá pro funkci prezidenta předpokladya nebude o tuto funkci usilovat, ale byli jsme svědky něčeho jiného.. Nadále bude oslovovat spoustu lidí. Velmi pěkně to shrnul jeden můj kolega,ambulantní specialista ze Zlína. Zamýšlel se zejména nad tím,kde jsou kořeny neporozumění mezi generacemi. Informační skok je veliký, nic podobného jsme nezažili,ale přesto si rozumět navzájem jde.jen to vyžaduje trochu námahy ,učení se novým věcem a nementorování.
Kolega píše a já s ním souhlasím:

Já mám dojem, že voliči AB si myslí, že on zařídí, aby svět zůstal takový, jaký ho znají. Oni nevěří mladým, protože jim nerozumějí. Aspoň mám takový dojem z těch povolebnich nářků. Oni se bojí všeho. Unie, eura, ekologického myšlení, Západu jako takového. Protože to neznají. Naopak znají bolševika a Rusko. A to bylo všechno v pořádku, byli mladí, měli práci, nemuseli se o nic starat, všechno jim bolševik naserviroval pod nos. Oni nepotřebovali knihy, páč nikdy moc nečetli, nepotřebovali jazzovou a rockovou hudbu, páč poslouchali Gotta, Helenu a dechovku, nepotřebovali cestovat, páč jeli do Bulharska a Rumunska s ROH, a přece moře, jak moře. Nepotřebovali myslet, páč za ně myslela Strana. A teď jsou dezorientovani, už jen z té demokracie. A Andrej jim dělá tu stranu, nebo Tomio.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly

S paní doktorkou si dovolím souhlasit i nesouhlasit. Informační vzestup je vskutku mimořádný, stále více za hranou možností a schopností vnímavosti. Rozumím, že mnozí lidé se neorientují, i když se snaží, řada jiných potřebu snahy žel nemá, zaslepena adorací ke svým modlám... Ty první chápu, ty druhé se snažím tolerovat. Alarmující je zaslepenost, netolerantnost a nesoudnost u lidí, kteří mnohdy mají nadstandardní rozhled a vzdělání. Pravda, vždy se každý z nás můžeme přít o to, čí názor je ten pravý, jedinečný, správný... Pominu slova jednoho zapšklého, sebestředného pána, že jenom blbec nemění názor...

Rád tomu sice nejsem, ale také jsem ve shodě s příslušnou legislativou senior :) Mnozí ze seniorů mě během (nejenom) prezidentské volební kampaně vyděsili, měl jsem nejednou pocit, že oproti mně žijí v jiném světě, v jiné době, v jiném čase... Sem tam jsem to super schytal, byl "exkomunikován"... Naštěstí jsem zaznamenal i jiné, souznící s mými názory, stejně tak další se schopností zadržet plivanec, slušně si vyměňovat názory. Shodně vnímám i nejmladší generaci, zcela jistě jí oproti jiným nepodsouvám mediální oblbnutí, podvodné ovlivnění. Naopak jsem byl nejednou velmi příjemně překvapen a potěšen mnohdy až obdivuhodnou schopností uvažovat samostatně, myšlenkově přesvědčivě! Dokonce u žáků základních škol! Rozdíl doby je neuvěřitelný, snad se nemýlím, dodám-li, že v šesté třídě (srovnávám s televizním pořadem "K tabuli!") jsme politiku tak zasvěceně neřešili, spíše vůbec ne :) :) :)

Třetí a poslední odstavec, již ranní, bude mimo, ale pouze zdánlivě. Ve své privátní filmotéce mám několik tisíc filmů, upřímně, některé jsem ještě ani neviděl, nějak ty "seniorské plány" nevychází... Nechybí ani skvělý koprodukční film (paní doktorko, souhlasíte?!), který jsem před tímto komentářem asi již počtvrté dnes shlédl na jednom televizním programu, prostě v noci většinou nespím, a to sice "Elizabeth" (Královna Alžběta, 1998), jehož režisérem - shodně i navazujícím "Elizabeth: The Golden Age" (Královna Alžběta: Zlatý věk, 2007) je Shekhar Kapur, v hlavní roli za mě a pro mě úžasná Cate Blanchett, k tomu řada dalších mimořádných herců, mj. Geoffrey Rush, Joseph Fiennes, Richard Attenborough, Vincent Cassel atd. Historicky to sice dosti pokulhává, ale nejde o dokument, umělecky podle mého názoru velice zdařilý film! Proč o tom píšu? Předně jako doporučení těm, kteří neviděli! Současně jako zamyšlení, kde by ona historie byla, být v dnešním informačním stavu... Ať si naběhnu, ona čistka ke konci filmu, stínání hlav, nebyla od věci! Sorry!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pro: 4. Únor 2023 - 18:26 | zahradnik

Je zajímavé, že na Vaši zcela zásadní poznámku/připomínku, kdo jako první začal s váleným štvaním, zdejší notoričtí diskutující vcelku nijak nereagují. Nehodí se jim to. Je třeba útočit na Babiše. Jen pan Tichý se ke štvaní přidal ...
Krásnou úplňkovou neděli!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Proč to komentovat? Rusko vyhlásilo válku civilizovanému světu svojí agresí proti Ukrajině. Z tohoto pohledu jsme ve válce, protože jsme součástí civilizovaného světa. Babiš to ale svou kampaní posunul do roviny, kdy mluvil o zatažení ČR do války přímo.

Většina lidí ten rozdíl chápe. Pak je tu část, která je zmatená a reálně se po tom začala bát. Ti, co to chápou, se pak dělí na ty, kterým se chce zvracet z toho, že někdo cíleně může ve svůj prospěch zneužít téma války a strašit lidi a ty, kterým to nevadí a snaží se omluvit neomluvitelné.

Chápu Babiše a jeho partu, kteří to dělali pro svůj prospěch. Nechápu ty, co se to snaží omlouvat! To je pro mne povl, který si nezaslouží vůbec žádný respekt!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Popsal jste to dobře( jirkat). Taky nevím,proč bych měla reagovat na kdejakou napsanou , z mého pohledu záměrnou hloupost.Kdo chce reagovat může,povinné to už naštěstí není. Nakonec my,kteří tvrdíme, že Rusko vyhlásilo válku civilizovanému světu( a nijak se tím netají), budeme váleční štváči. Ale zase je dobré si ten bolševický slovník připomenout. Ztroskotanci,zaprodanci, váleční štváči,mrzký peníz, kapitalistické pozlátko atd. (Vždycky, když slyším o pozlátku,tak si vzpomenu na dobu studií, kdy velcí čunitelé SSM v ročníku, mnozí už členové strany, chtěli jet na výměnnou stáž do kapitalistické ciziny,aby si mohli nějaké to pozlátko přivézt, a my nečunitelé jsme museli zachrańovat výměnu do Leningradu,kam nikdo moc nechtěl, a soudruzi se zlobili..
Přeji krásné slunné zimní dny!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly

Někdy si myslím,že se stalo módou sezóny, a to již dlouho, stále fńukat. A kdo nefňuká,není Čech!

K těm filmům o Alžbětě- to by bylo na dlouhou diskusi. Cate Blanchett nemá špatných rolí a já se velmi těším na film Tár,který budeme dávat v novoborském kině 2.3. Roli dirigentky Lydie Tár psal režisér a scénárista Todd Field jen pro Blanchett,pro nikoho jiného.
Výtečný je též film Královna s Helen Mirren v roli Alžběty II. z r.2006 ,který režíroval výtečný Stephen Frears. Ten je dobré ale vidět v originále a kochat se Oxford English..
Když jsme u té Alžběty I., tak velmi pěkná je detektivní serie z tudorovské doby od C.J.Sansoma- Trofej, Vladař, Lamentace, Zjevení, Země mrtvých nadějí aj. Soudní syndik Sharlake na stopách zločinů,které se dějou v okolí královského dvora nebo přímo v něm. Velmi dobré čtení,ze kterého se dají dozvědět reálie běžného i dvorského života za vlády Jindřicha VIII. Dále se této době věnuje Alison Weirová ve svých monografiích žen Jindřicha VIII.

Přeji pěkný den.Já se těším na příští úterý,kdy budu ve FK uvádět Víly z Inisherinu režiséra Martina MC Donagha. Jeho předposlední film Tři billboardy kousek za Ebbingem s Frances MCDormand, Woody Harrelsonem nebo Samem Rockwellem ,byly dechberoucí. Však taky Frances dostala za hlavní roli Oscara a Sam Rockwell za vedlejší..

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Tohle téma jsem zakládal pro druhé kolo volby, aby mobilizovalo rozumné voliče. Ale teď ten slogan dostává nový a aktuální význam. Pro připomenutí:

"Často se setkávám s názorem, že jsem určitý stabilizační bod v tomto rozvichřeném politickém životě... Ale zároveň k tomu nemohu nedodat drsnou pravdu, že žádný stabilizační bod v podobě nějakého prezidenta nezachrání tuto zemi. Ne, nelze spoléhat na žádného spasitele, nelze spoléhat na jednu osobu, která jako Mojžíš vyvede národ přes poušť do země zaslíbené." (VH, Právo, 12. listopadu 1997)

Spasitel není AB, jak sí myslí mnozí čaulidi - ale ani PP. Pořád je to i na nás, občanech...

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Pro: 4. Únor 2023 - 22:40 | Lenka Sepsová
No, zde si dovolím, paní doktorko, Vašemu kolegovi trochu oponovat. Nebudu se však stavět do role všeználka, což se zhusta stává lékařům, neuvědomujícím si, že nejsou náměstci boží na Zemi a nebudu generalizovat, ale vezmu to z vlastních omezených, ale reálných zkušeností. Ano, pravdu má v tom, že se "bojím" EU - ostatně v referendu jsem hlasoval proti. Ano, euro nechci - už nyní je naše ekonomika "zapojená" do globalizačních procesů dost a dost. K naší škodě. Nesouhlasím s nevůlí k ekologickému myšlení - pokud tím tedy Váš kolega nemyslí jen a pouze výhradně tzv. Green Deal či Fit for 55 a podobné fyzikálně ekonomické nesmysly. Naprosto nesouhlasím s tím, že třeba jí neznám knihy - právě naopak, a není to jen Mladí Garda či Neználek, ale třeba také světová klasika či A. London Doznání, nebo Jeden den Ivana Děnisoviče či Dvě stě let spolu atd., atp. ... Ano Karel Gott byl a je můj nejoblíbenější zpěvák, vedle něj také Betles, Uriah Heep, Javory, Oldfield, Dobeš, česká country ....
Ostatek jsou již jen jeho pohrdlivé vývody, vyplývající, jak správně vystihla n.u. Jiřina Švorcová, z: nezkrotné pýchy ješitné nadřazenosti.
Krásný zbytek neděle!

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

5. Únor 2023 - 17:08 | F. Chot

Hledáš někoho, soudruhu?

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

Rozumím. Přijď.

Nahoru

Re: Začínáme znova = od nuly!

5. Únor 2023 - 21:59 | F. Chot

Bohužel jste názorně ukázal, že vůbec nerozumíte! Ono v tom filmu totiž je důležité hlavně to, co se stane po té ráně holí a to byl hlavní důvod mého komentáře. Předvádíte zde akorát svojí hloupost pane Chote!

Nahoru