Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Verze pro tisk |

Váhavý střelec prezident Petr Pavel.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Toto téma v části 7 jsem začal slovy : aktivní prezident Pavel. To už dávno není pravda. Mezi lidmi narůstá deziluze z jeho pasivity a nerozhodnosti. Prostě se mu nedaří a ani neusiluje o to, dostat k jednacímu stolu s určitými tématy vládu, opozici, úředníky a odborníky. Prohlubuje dál nejistotu a obavy lidí. Ztrácí víc a víc jejich sympatie. Taky to tak vidíte ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) PPP

To teda vůbec ne:
https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy
Tady je (dnes 23.11. večer) jen za listopad už 17 zpráv o aktivitách PPP.

Kromě toho dlouhodobě vede v tabulce důvěry občanů:
https://cvvm.soc.cas.cz/cz/tiskove-zpravy/politicke/instituce-a-politici/5744-duvera-vrcholnym-politikum-srpen-zari-2023
PS: Reprezentativní výběr 985 dotázaných umožňuje zjištěné údaje zobecnit na obyvatele ČR starší 15 let
(kvótní výběr podle kraje, velikosti místa bydliště, pohlaví, věku a vzdělání).

Takže si zkuste "načechrávat" jiný téma někam jinam, věděl bych kam... Howgh.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

A to, že se odmítl sejít s Ficem se vám jeví politicky a společensky v pořádku ? Nakonec mu domluvila Čaputová. Když v Nigérii nepřijali Fialu, bylo to zřetelné politické odmítnutí se zřejmými důvody. Co tím myslel PP opravdu nevím a proč se na Fica tak zlobí. Co mu udělal, že vyhrál volby na Slovensku ?
Už jsem tady napsal moldavitovi, že průzkumy , nečtu, nevěřím jim...
Jestli jste ty odkazy dal pro mně, tak se příště prosím neobtěžujte, diskutuju jen s člověkem a reaguju na jeho slova . S tiskovýma zprávama nediskutuju.
Klidně vyzobněte z těch hradních zpráv něco, co vás zaujalo a napište k tomu svůj názor nebo úvahu. Pak budu diskutovat rád.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Klidně. Podepsal úsporný balíček, což ocenily firmy světových odborníků na ekonomii, podle nichž se stanovují výše úroku ze státního dluhu finanční ústavy, letos je to již 70mld. Kolik z toho jde za Schillerovou? Dnes večer pravděpodobně i Moodys. Ale to je mimo rozsah pozornosti těch, co vám dodávají rozumy-

https://www.newstream.cz/nazory/lukas-kovanda-fialova-vlada-si-jde-pro-triumf-ve-volbach-roku-2025?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1187211&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
už v pátek večer mohla světové významná ratingová agentura Moody's zlepšit českému vládnímu dluhu ratingový výhled. Pokud ke zlepšení výhledu skutečně dojde, půjde o dosud nejprůkaznější doklad toho, že se Fialově vládě daří ozdravovat veřejné finance. Máme tak nižší úrok než Maďaři nebo Poláci.

A co píší Slováci? Něco jiného, opačného, než tu podsouváte
Český prezident Pavel – podľa zdrojov z českej diplomacie – stretnutie s premiérom Ficom odmietal práve kvôli vplyvu prezidentky Čaputovej a ako zle pochopený prejav solidarity s ňou.

A to je taky dobrý
https://www.extra.cz/zpravy-fico-jdi-domu-do-ruska-slovenskeho-premiera-vypiskaly-pred-uradem-vlady-desitky-odpurcu-29263?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1187211&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

A to je taky dobrý... jak se pravda "načechrává" = selektivní fakta, prznění pravdy...
Na nábřeží u Strakovy akademie, kudy slovenský předseda vlády k sídlu české vlády přijel, stálo podle zpravodaje ČTK několik desítek jeho odpůrců s vlajkami Ukrajiny a EU, zároveň i několik desítek jeho podporovatelů. Je zajímavé, jak určité "zdroje" mluví pouze o odpůrcích. Podporovatelů premiéra Fica bylo prý více! Nedivím se!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Kolik jich bylo nevím, nenašel jsem, ale na PL listech píší, že se chystají dezoláti. Odměnou má být setkání s Rajchlem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Na odkazy nereaguju, jak jsem výše předeslal.
Zbývá jen setkání Fico a Pavel. Ve slovenském tisku jsem se dočetl o důvodu nechuti PP setkat se s Ficem. Pramení z toho, že dav příznivců na mítinku skandoval o slovenské prezidentce, že je americká k....a. Pavel se jí svým krokem chtěl zastat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Je pravda, že kolem návštěvy slovenského premiéra v ČR bylo nezvykle rušno. Titulky v médiích byly jasné: "První zahraniční návštěva staronového slovenského premiéra Roberta Fica v Praze málem skončila mezinárodním skandálem" nebo "Tradiční první zahraniční cestě nově zvoleného slovenského premiéra Roberta Fica do Česka hrozilo narušení vztahů mezi oběma zeměmi na nejvyšší úrovni" atd. Pan Zahradník má pravdu, že důvodem byl údajně fakt, že se Fico na setkání svých podporovatelů v Nitře nedistancoval od vulgárních slov na adresu prezidentky Čaputové, které provolával dav fanoušků Smer–SD. Česká strana, nejenom Hrad, ovšem nesla nelibě, že Fico si na den návštěvy domlouval schůzky s exprezidenty Zemanem a Klausem i šéfem opozičního hnutí ANO Babišem, kteří ho podpořili v předvolební kampani. Prezident Pavel se naopak v průběhu slovenské předvolební kampaně vyjadřoval na adresu Fica opakovaně negativně, diplomaticky přinejmenším nestandardně... Důvodem patrně bude fakt, že PP není, ani nebude, politická osobnost, ale pouze voják...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Premiér Fiala opět před demonstranty utekl, kam to šlo nejdál - zas na Moravu. Hrdina ! Ke stávkám se vyjádřil distančně ráno, dokud nikde žádní stávkující nebyli a nehrozil střet. V hotelu International v Brně měl ranní brífink a pak rychle do bezpečí mezi krávy do kravína, kterým slíbil návštěvu a bylo to s nimi předem domluveno, říká jeho mluvčí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

zahradník je kouzelnej. Nereaguje na odkazy a přitom sem neustále s odkazem dává moudra z Parlamentních listů a Vidláka.
Nevím, co má za vzdělání, ale mne na gymnasiu nebo vejšce nutili, abych svá tvrzení podkládal odkazy na zdroje. Pokud to šlo, vedl jsem k tomu i žáky.
Zahradník naopak převykládá, co mu dali do hlavy důchodci z jeho sociální bubliny a dezinformátoři.
Kdyby měl televizi, tak by viděl věci v reálu,. což evidentně nechce. Třeba včera učitelku, předsedkyni učitelské platformy v Interview čt24. Ta jeho oblíbence Vidláka, zemědělce bez pozemků, označila za proruského dezinformátora a distancovala se od něj. Tento pán, Daniel Sterzik, dokonce šířil ty dezinformace o tom jak ČEZ odpojuje lidi na jižní Moravě od elektřiny. Na což ČEZ musel reagovat i v televizi, což ale samozřejmě zahradník neviděl, tak tomu jistě věřil. No něco jsem našel i na internetu, ale odkazy nečte. Takto se formuje mysl dezolátů.
https://www.denik.cz/z_domova/denik-proti-fake-news-lez-bloger-odpojovani-elektriny-cez-eon-senatorka-morava.html

Babiš na demonstrace Milionů chvilek taky nechodil. Jurečka tam šel a diskutoval. V televizi dali názory demonstrantů. Vykreslil je důchodce, nechtěl říci své jméno, výrokem "stávku podporuji, protože jsme dali tolik peněz Ukrajincům a ti je vyšmeli s Hamásem!!!". Kde to ten důchodce zjistil? :o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tohle taky zahradník podporoval. Trochu humoru...
Poslanecká sněmovna je luxusní barák, který stojí ročně i s osazenstvem přes 1,5 miliardy korun. Rozhoduje se v něm o zásadních věcech a naší budoucnosti. A taky se tam konal „odborný“ seminář o vakcinaci proti covidu. Byl to slet magorů a dezinformátorů na steroidech, kteří hlásají pravdu o covid fašismu. Sešly se tu vskutku gigantické mozky jako Jana Zwyrtek Hamplová nebo Tomio Okamura nebo profesor Turánek, který si myslí, že koronavirus je tajná čínská vakcína proti HIV, která se šíří vzduchem a léčí savem. Slušná divočina!

Stojí to fakt za to!
https://www.stream.cz/udalosti-ludka-stanka/polosileni-dezinformatori-okupovali-snemovnu-chteji-lidove-soudy-krev-a-lync-64729099#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=videoportal.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Lžete. Nic jsem nepodporoval, zdá se, že nepochopíte ani jednoduché sdělení . Zeptal jsem se, jestli vám neuniklo, že na půdě parlamentu proběhla konference odborníků o covidu.
Odpověděl jste správně, že uniklo. Proč ale píšete, že jsem to podporoval ? A vůbec - těch diskuzí o covidu jsem se záměrně skoro neúčastnil. Najděte prosím, kde jstem tohle podporoval a přestaňte lhát.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tomáši Lípo, život je pestrý...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) PPP + PS!

I kolega Šádek tady posledně filozofoval o prezidentovi, tady má pádnou odpověď:

Brusel - Český prezident Petr Pavel se dostal na seznam 28 nejvlivnějších osobností, které budou podle bruselského webu Politico spoluurčovat charakter Evropy v roce 2024. Redakce serveru jej dnes označila za výrazného "jestřába" ve vztahu k Rusku a Číně, který jednoznačně podporuje Ukrajinu a volá po rozšíření NATO. Vůbec nejvlivnější osobností bude podle webu příští rok pravděpodobný nový polský premiér Donald Tusk, který chce napravit pošramocené vztahy své země s Evropskou unií.
Web rozdělil vlivné osobnosti do tří skupin: Doers (Činitelé), Dreamers (Snílci) a Disrupters (Narušitelé). Do první skupiny řadí Politico "lidi s výkonnou mocí", do druhé "ty, kteří reprezentují ideu určující debatu" a do třetí "ty s nejlepšími předpoklady zvrátit hru nečekaným směrem". Pavel získal šesté místo mezi snílky.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/politico-pavel-bude-pristi-rok-mezi-nejvlivnejsimi-28-osobnostmi-evropy/2446636

Nejnovější bullshits trojlístku ABD nemá smysl vyvracet. Jejich úroveň je zřejmou příčinou nezájmu širší veřejnosti zapojit se do "diskuze" v HP...

PS: Jak vidíte, fakt si v minibublině protestní menšiny vystačí sami :o)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ubožáci se sešli. Dokonce osočují slovem gay a myslí si, jak jsou vtipní. Na víc jejich level nemá, lhát a urážet. Je mi vás líto. Ale i tací jsou mezi námi, bohužel mají i volební právo.
Teď jsem se dobře bavil. Zahradníkův proruský aktivista Vidlák v přímém přenosu a další pitoreskní figurky mdlého rozumu obdobné místním "diskuterům". Je to o vás, soudruzi :o))).

https://www.stream.cz/udalosti-ludka-stanka/nikdo-vas-tu-nechtel-jak-se-na-podiu-a-pod-podiem-sesli-vidlaci-sprostaci-a-osoby-mdleho-rozumu-64732753#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=videoportal.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Vidlák je zrovna tak váš jako můj. Když ho označujete jako proruského aktivistu, udělejte si čas a najděte si v archivu Primy nebo ČT záznam jeho projevu. Nic o Rusku neřekl. Plácáte zas nesmysly.
Řekl m.j., že ještě než svůj projev dokončil, už běhaly na sítích nenávistné poznámky, které byly vyživené spíláním a voláním po odvolání Středuly, hysterické učitelky Petry Mazancové z Učitelské platformy. Příště může stávkovat sama a nelepit se na nikoho.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Howgh!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Vážení i nevážení!
Nemám potřebu dehonestace či cokoliv jiného! Udělal jsem chybu, že jsem po mnoha měsících zde reagoval! Nemám ani potřebu privátních zpráv od kohokoliv, jak moc jsem či nejsem ubožák! Naopak, všem zde přeji vše dobré, hlavně ve zdraví a pohodě! Navíc super sílu panu Zahradníkovi... Milane: kde oni nemají duch, tam pouze hloupá slova!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Bruselský časopis Politico udělil letos Zelenskému cenu - Hlavní snílek roku. Snil o porážce Ruska, obsazení Krymu, dosažení hranic z roku 1991a vstupu do EU a NATO.
PP je zařazený až na 6.místě - Jestřáb jeden zasněnej a navíc dravec.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

V žebříčku Politico se před časem objevil bývalý mladý český politik Dominik Feri, nevím sice v které kategorii, ale napsal jsem to, abych nebyl nařčen, že nehledám víc zdrojů - snílek to asi nebyl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Smuteční řeč na pohřbu bývalého ministra zahraničních věcí, poslance a senátora Karla Schwarzenberga povede příští sobotu prezident Petr Pavel, sdělili zástupci Schwarzenberkovy kanceláře. (veřejné zdroje) Babička dnes pouze suše dodala, že jsme Boží! Bývalý komunistický exponent, dle mnoha zdrojů agent všehomíra, bude řečnit! Disident, kníže Karel, jako hlavního řečníka bude mít.... kdo ví, zda dokonce udavače? Neuvěřitelné! Zástupcům Schwarzenberkovy kanceláře nerozumím! Zdejší HP ovšem má neomylné, jediné pravdivé osobnosti, které to jistě naprosto pravdivě a korektně okomentují, vysvětlí! Pan Tichý v přední řadě již ostří své péro, ten či onen už také startuje... Ve shodě s babičkou se stydím za zrůdnosti!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Nebojte, to zvládne , bude to mít napsaný. Číst umí. Problém by byl, kdyby musel říct něco svýho, to by byl malér jako vždycky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Sorry, pane Zahradníku, ale nesouhlas! Generál čte blbě, nejenom ty napsané texty! Říct něco svého? Pravda, malér! Predikuji ostudu... Naštěstí přímý přenos už to umí, tak čudlu, jak zde psal jiný slušný komentující, vylepší...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tolik, že se jich bude brát ? Obyčejný truhlář přišel na to, že počty nesedí. A začal konat.
66 mezinárodních neziskových korporací vypracuje studii (očividně s nejen početními chybami ) a v našem parlamentu - proč lobují u nás ? prosazují nějaký zákon s nesmyslnými počty 4% sňatků. Má jich být až 45 000, přitom je u nás ročně uzavřeno 45 tisíc sňatků.Truhlář zorganizoval petici mezi živnostníky a vystoupil s ní v parlamentu.
Asi to spolu nesouvisí, ale před 2 dny navštívil na Hradě PP mladý pan Soros.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Babička všechny srdečně zdraví a přeje zdravou mikulášskou nadílku!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

No ještě že nebude nad rakví fňukat Babiš, to by byla komedie. Generál svoji chybu přiznal na rozdíl od něj, který se bude "do konce života soudit" že nebyl agentem StB, ačkoliv zatím všechny soudy prohrál. Navíc on byl skutečně komunistickou elitou (studoval i ve Švýcarsku). Kdo na to má, pánové? Předsedů buňky KSČ bylo hafo. Na škole, učňáku, Martiňáku... buňky okolo 10 lidí.
A ještě nepleťte si VR a VKR. Babička Jana na vojně nebyla, neznalost (udávání) ji proto omlouvá.
Soros na Hradě, skvělá zpráva. Že vadí lidem z totalitními manýry, jako Orbán a pod., je přirozené

A když jsme u Babiše. Málem se popral. Finance přeci předal v báječném stavu a můžeme se dále vesele zadlužovat. Co na tom, že každý obyvatel ČR, od miminek po babičky, zaplatí jenom na úroku 10 000 Kč ročně.

A ejhle! Jeho kamarád Fico, jen co je zvolen, tahá za ruční brzdu a balíček je tu! Budou se zvyšovat daně! A jiné věci!
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/762263/usporny-balicek-na-slovensku-ficova-vlada-navrhuje-zvysovani-dani-a-ze-svatku-chce-udelat-pracovni-den.html

A to Slováky netrápí důchodci. Smrkli jim v průměru něco přes 14 tisíc a starejte se, neremcejte.
https://medium.seznam.cz/clanek/jan-mares-slovensti-seniori-maji-13-duchody-vyse-jejich-duchodu-by-ty-ceske-nepotesila-vitezi-urednici-eu-28473

U nás si vláda do listopadu musela půjčit 43mld Kč na jejich výplatu. To je jiná.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ještě ke stávkám před týdnem citát Thomase Jeffersona : pokud se vláda obává občanů, máme svobodu, pokud se občané obávají vlády, máme tyranii.
Jak je to nyní u nás? Bojí se více vláda občanů, nebo občané vlády ?
Babiš mě netrápí, nevládne. Nechápu, proč se s ním vytrvale a zbytečně trápí moldavit..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zbytečné trápení to není. Jistě víte, kdo by mluvil nad Schwarzenberkem, pokud by PP nevyhrál volby. Navazuji na p. Tichou, jistě ví, že Babiš je přezdívaný také Blekota. Jeho výroky jsme tu taky probírali. Určitě by mluvil československy.
Jinak si myslím, že se tu nikdo nikoho nebojí. Trochu je divné, že na demonstraci, která vůbec nebyla politická, ale fotil se tam Středula s Babišem (asi odborářem) a komunistkou Konečnou (miliardář s milionářkou bojují za chudé, to potěší) se požaduje najednou řešit "dlouho neřešené problémy". Asi se před tím báli, teď ne.
Jinak je zajímavé, že ti chudáci nepedagogové s průměrným platem 24tis nejdou dělat k Babišovi. Tam nabízejí práci 17-24 tis. Ale berou asi jenom Ukrajince, jak je zřejmé. Aktuálně
https://www.pracomat.cz/firma/25396480-vodnanska-drubez-a-s

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Vy to máte v příspěvku samé: Co by , kdyby .... a k tomu rozvinete své domněnky. A hlavně navíc přimontujete Babiše - úplně ke všemu. Máte ho v každém odstavci :-)
Neumíte myslet a psát věcně ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Moldavitova niterně intimní obsese Babišem je mimo všeho... Mimochodem, pouze Růženín zde stále myšlenkově onanuje s proslovem Babiše na pohřbu knížete! Jiný exot s touto myšlenkou mimo realitu zde není, nebyl, nebude! Dokonce ani zdejší mega mudrc se tak nenačechrával! Moldavitova obsese ve stylu, že na pohřbu knížete třeba bude mít řeč Zelenský! Prostě magorismus... S úctou vnuk JT!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

V univerzitním kampusu v americkém Las Vegas došlo ke střelbě a na místě zasahuje policie.
Podle CNN je na místě „více obětí“. Policie také již oznámila, že podezřelý byl nalezen a je po smrti.

Proč to sem dávám? Prostě proto, že můžu, chci!
Obdobné zprávy ze super demokratického státu (USA pro méně načechrané) máme takřka každý den!
ČR leze USA nadšeně do p*dele (naše rodina ne), proto se těšme, že budeme mít každý den další "příjemné" zprávy nejenom z lůna demokracie, ale i z tuzemska...

S přáním krásných dnů vnuk JT!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Člověka vždy potěší, když sleduje myšlenkové pochody lidí, potvrzující Dunningův–Krugerův efekt ( ohodnocený Nobelovou cenou). Jde o míru kognitivního zkreslení, které způsobuje, že lidé s nízkými schopnostmi či kompetencem se nadhodnucují.
Česky čím větší blbec, tím větší sebevědomí.
Projevuje se to také tak, že podloženou argumentaci, na kterou nemají, nahrazují urážkami.
ANO, všem přidat, je to morální, půjčme si na to peníze!
Tak jen přiblížení
Nový Bor 12 500 obyvatel, na každého připadá 286 000 korun státního dluhu, tedy dohromady 3,5 mld.Kč !!!
Úrok za rok je cca 10 000 na obyvatele, tedy za NB 125 000 000 Kč. Dělat to zastupitelstvo tak ho vypráskají.

Ale to je přeci fajn, aspoň dle místních chytrulínů, požadujících další zadlužování... je to přeci oprávněné. Zřejmě si myslí, že ty úvěry se nesplácí, jako v Řecku či Argentině, tam si to taky mysleli..
Já si říkám, co by mohl udělat NB za těch 125 milionů, ty dluhy nemít.

Jinak Lípo zajeďte si na to Slovensko, dají vám důchod 14 150 Kč a rozjímejte dále.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ještě pro ty rodiny, co lezou do p*dele Putinovi, já ne

Žačka gymnázia v ruském Brjansku ve čtvrtek ráno začala na hodině biologie střílet do spolužáků. Jednu dívku zabila, pět dalších osob zranila.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ctrnactileta-gymnazistka-v-ruskem-brjansku-zastrelila-spoluzacku-a-3-dalsi-zranila-40453414

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Naše rodina zcela upřímně ocenila Moldavita ze jeho nečekanou sebereflexi a sebekritičnost - viz jeho slova: "čím větší blbec, tím větší sebevědomí". Nechápeme jeho slova o zadlužování, půjčování si peněz, úvěrech, místních chytrulínech, požadujících další zadlužování. Marně hledáme, kdo zde něco takové psal?! Lípa má jet na Slovensko pro důchod 14.500 Kč? Jeho příspěvky čteme, tak víme, že má do důchodu ještě čas, bude mít výsluhový příspěvek, jak psal, takže zase tradiční moldavitový blábol...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Děkuji jakési Janě Tiché, že se v tom blbci s celou rodinou poznala. Pokud nepochopí, proč jsem dal konkrétní příklad, jak je to s tou zadlužeností ČR, když se tu připomíná Středula a jeho řečník Vidlák na tzv. Stávce odborů, kde se hlavně pokřikovalo o oprávněných nárocích na státní kasu. Sory jako. Když dám k námětu výše důchodů v cenově srovnatelných zemích, nemají ani na to věc pochopit, natož aby konkrétně diskutovali, třeba o dopadech na státní rozpočet.. Tak aspoň mohou snít....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Jinak tzv. Lípa opět potvrdil kvalitu svého ducha.. Dovede jen urážet (znak lidí s úrovní čtvrté cenové, ano potvrzuje Dunningův–Krugerův efekt) a navíc se tváří jako inteligent, když přetiskne
https://www.asocr.cz/obsah/54/vlada-odmitla-navrh-odboru-na-zvyseni-minimalni-mzdy-o-rustu/334823
V dalším přetiskne jaký je borec, zase žádná vlastní myšlenka, natož elementární znalost.
https://www.policie.cz/clanek/dalsi-informace-ke-sluzebnimu-pomeru.aspx
aby se pochlubil, že je policista. Asi to bude chtít obrátit se na policii, jestli trpí takovéto chování svých členů. Po dalších urážkách to udělám. Uvidíme, kdo se z Lípy vyklube. Zajímavé, že policista neví o žalobách pro opakované urážky.
O výši svých příjmů nebudu diskutovat, rentier je příjemné povolání a umožňuje pomáhat ostatním.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Moldavite, pochlapte se, zkuste občas vlastní humor, nikoliv pytlík čaje vymáchaný v pátém šálku!
Musím uznat, že i já jsem zloduch, kterého dle svých slov musíte udat na policii za opakované urážky!
To jste vskutku natolik trotl, že nevíte, kde komunikujete! Jsme v HP, ve Velké Británii v HP bylo a je možné vše! Vaše ex starostenská osobnost není schopna přijmout názory jiných? Jste vskutku natolik hloupý, zapšklý? Věřím, že ne, máte asi pouze narcistické ego! Kdo ví, zda u vás nejde o snahu opakovat praxi z let socialismu... Dnes to opět začíná být super modní, udávat, bonzovat, práskat! Vy to dokonce veřejně sdělujete! Humus, pane!

Vaše dva předchozí komentáře jsou tradičně v rauši. Sorry, už ty bobule tak moc nežerte!
Rozumím, že kdokoliv, kdo má IQ vyšší než Moldavit, tedy nad IQ 80, tak je nepřítel...
Četl jsem Lípu, četl jsem Moldavita. Sorry, Moldavit se fakt moc ztrácí kdesi v temných dírách...
Moldavite, máte neuvěřitelnou schopnost číst mimo děj, tedy lhát jako život!
Prosím, sdělte, kde Lípa psal, že je policista?! Vy sice, asi po všimném, máte JUDr., jinak trotl!
Reagovat na přímé otázky nikdy neumíte, vždy píšete splašky na úrovni té oblíbené čtvrté cenové, kde jste prý za socialismu byl takřka denně než jste se etabloval v OF! Děkuji tímto za info znalým za privátní oslovení...

Pro jistotu, aby trotl Moldavit jako sprostý udavač byl přesný - tak text výše opět vnuk JT!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Strážníku Lípo nedělej ze sebe tak slabomyslného policistu v hodnosti pomalu generála. Vždyť ty si jinde hraješ na taxikáře se stejným slovníkem a věnujícím se Praze. Na kterém okrsku tě učí urážet lidi? Možná skutečně můžeš, pokud porušuješ dobré jméno policie, o tu výsluhu přijít. To snad víš...Takové jsou české zákony! Já už těch 20 odsloužených let mám!

A prosím, aspoň měňte trochu výrazivo, aby nebylo zřejmé, že ti dva JT a TL je jedna a táž osoba. Možná tři trpící schýzou.

Jednu prolhanou osobu pod několika nicky jsme tu měli. Vypadl z NB s pěknou ostudou. Taky si myslel, že jsme tady tak blbí, jak on chytrej.

A pokud...Stali jste se obětí pomluvy nebo vás někdo urazil prostřednictvím internetových stránek či sociální sítě? V dnešní době se stále častěji objevují případy, kdy lidé využívají anonymity internetu, aby vyjádřili své názory. Zveřejněním nepravdivých informací nezřídka zasahují do osobnostních práv druhého a mohou také poškodit jeho dobré jméno a čest.

Víte, jak se proti takovému jednání bránit, jaké odškodnění lze požadovat a jak v případě zásahu do vašich práv postupovat?

Plukovník Lípa jistě poradí....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: CL-společnost a politika dnes (část 8.)

Obsahová analýza útoků ad hominem v nekontrolovaném výronu TL: prase - IQ tykve - plenu včas nevyměnil - píše bludy – trotlíku – blb – trotl – trotla – trotl – trotl – trotl - vůl
- aneb jak mu v afektu už na 3. řádku došly synonyma :o)
Jasná Dg: ABD!

PS / Kupodivu to tady TL včera smazal a přepsal sám...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

On je totiž mimo. Jednou píše, že má policejní výsluhu, pak že je dokonce plukovník. Jinde 60. letý taxikář v Praze. Realita je jednoduchá. Obyčejný lhář, takovéto figurky bezpečnostní sbory nemají. Možná odsloužil těch 20 let na Borech, to by odpovídalo tomu, jak je plný žluči. Lze ho jen politovat, chudáka.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Na začátku této diskuze jsem nazval PP váhavým střelcem. Pan Tichý ho vidí jinak - jako jestřába, jak mu napověděl bruselský list Politico. No dobře, podívejte se na včerejší vysílání Studia CNN Prima News s
názvem : Příliš opatrný prezident ? Komentátor klade stejné otázky na vystupování PP novináři Jaroslavu Pleslovi a politologovi Pavlu Šaradínovi. Plesl poznamenal m.j. : Hrozí, že Pavel skončí jako chromá kachna...Nicméně zajímavé jsou všechny jejich postřehy a odpovědi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Jak se mohu dívat na Primu, když jsem nikdy neměl televizi. Nechápu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Vy můžete různě, jak chcete. Já to náhodou objevil na Streamu . Na počítači v internetovém vysílání se dá vidět hodně zajímavého. Oblíbil jsem si jich několik (alternativních ). Jako vodítko máte YouTube.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Jo, dezoláti z toho měli vánoce. Slušní lidé to označili za žumpu. Plesl je šefredaktor Babišové MF Dnes a jak vidno, kope za ni. Toho si taky všimli, že...
A že jste o té chromé kachně nemluvil před dvěma lety? To by bylo trefnější?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

O chromé kachně mluví J.Plesl ne zahradník.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

A zahradník je jasnovidec, když sem podsouvá, co bude za čtyři roky. Pořád lepší než ukřivděný Klaus, nebo Zeman. O něm radši pomlčím.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zase plácáte nesmysly. Uniká vám logika výroků , věcnost a dokonce autorství.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) jen pár čísel

KOMENTÁŘ / Češi zase zchudnou. Zdražování benzinu a nafty se teprve pořádně rozjede. Rodiny si připlatí stovky korun. Chudým často nepomáhá už ani šetření jídlem. Oběd ve školce je dnes pro stále více dětí luxus. To nejsou úryvky ze scénáře připravovaného katastrofického filmu o smyšlené budoucnosti České republiky, ale aktuální titulky některých médií, podle kterých zřejmě už všichni občané umrzli nebo zemřeli hlady...

https://www.forum24.cz/benzin-za-stovku-trapi-cesko-zoufale-matky-nemaji-za-co-vozit-deti-na-predrazene-obedy-akorat-ze-vubec

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Vážení a milí aktivní komentátoři zdejšího HP!

Naše rodina vám všem ze srdce přeje vše dobré, hlavně zdraví, fyzickou a duševní pohodu!

Do nového roku 2024 se zkusme všichni vzájemně respektovat, primárně bez odsudku, zda třeba ten či onen má rád pana prezidenta Putina a jeho obdivuhodné mírotvorné iniciativy nebo naopak pana prezidenta Pavla a jeho válečné tužby či pana prezidenta Bideta, jako reprezentanta největšího agresora světa, obdobně zda milujeme nebo nikoliv EU, případně jiný spolek nebo dokonce židovský stát, 56 let okupující, tyranizující Palestinu atd. atd. Současně s vědomím, že známe státníky, kteří se své vlasti nezaprodávají, jako je například maďarský premiér Viktor Orbán, slovenský premiér Robert Fico...

Ve zdejším HP máme názorovou většinu! Pravda, oponenti, byť v menšině, bývají hlasitější, takřka až urputně. Kdo ví, možná sdílí náš názor, pouze mají problém, přiznat si to. Pan Tichý, například, mnohdy mezi řádky byl svůj, nikoliv literární. Toho je nutno si cenit! Dal najevo, že vnímá složitost doby, hloupost jiných! Důkaz, že se máme respektovat, vzájemně naslouchat... Souzněl podprahově s názory většiny!

O to více se těšíme, že v roce 2024 budeme vzájemně nejenom vstřícní a korektní, se schopností naslouchat si a rozumět, ale i akčně edukační vůči těm, kteří se nechávají ovlivňovat určitými médii!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

K zlomyslné provokaci anonymního "jmenovce" se hodí jedině trefná poznámka Dany Drábové: Sociální sítě nám daly do ruky mocné nástroje. Každý z nás může znenadání být zpravodajem, básníkem nebo hercem. Nebo také anonymním buranským debilem! Howgh.

PS 2. ledna: Tak všichni 3 jste zase spíš "slušně a příjemně" provokovali, anonymní Lípo :o) Ostatně soudím, že morální soudy anonymů můžeme klidně ignorovat. Jen doplním, že jsem - jako každý rok - rozeslal desítky PF 2024 přátelům a slušným známým (= slušným bez uvozovek).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Budliky, budliky, čertíku Honzíku... Radiační situace na Ukrajině zůstává normální dle Dany Drábové...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Tichý, všiml jste si jako učitel, že nám tu pobíhá pod několika identitami jedna a ta stejná osoba? Kdyby aspoň měl trochu snahu měnit stylistiku svých projevů.
Třeba se od něj dozvíme, že Hitler byl mírotvorce, holocaust nebyl, Rusko je největší stát, protože okolní národy se nadšeně pod nadvládu Moskvy vrhali dobrovolně nebo Orbán vystoupí z EU, neb mu brání být suveréní.
Již se těšíme!!!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Tichý, všiml jste si jako učitel, že nám tu pobíhá pod několika identitami jedna a ta stejná osoba? Kdyby aspoň měl trochu snahu měnit stylistiku svých projevů.
Třeba se od něj dozvíme, že Hitler byl mírotvorce, holocaust nebyl, Rusko je největší stát, protože okolní národy se nadšeně pod nadvládu Moskvy vrhali dobrovolně nebo Orbán vystoupí z EU, neb mu brání být suveréní.
Již se těšíme!!!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

To já si zas všiml, že se tu opakovaně projevuje jeden pošuk se svým zbytečným planým plácáním. Nechápu, jak se mu to v té hlavě líhne a je to taky učitel. Všimněte si, co věčně spřádá za nesmysly o někom jiném a co by sem podle pošuka možná třeba napsal. A pošuk sám se na to už těší.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Z USA přišlo nečekané uznání : Putin je vítěz.
Prezident Ruska Vladimir Putin je geopolitickým vítězem roku, oznámil americký list " Wall Street Journal. "

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pan Zahradník vše napsal naprosto super!
Také si říkáme, proč reagovat na anonymního pošuka!
Prezident Putin je geroj! Vivat! USA demokraticky!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zahradník je super proruský dezolát. Ten rozum o vítězi Putinovi načerpal buďto od proruského aktivisty a dezinformátora Raptora, pěknej týpek
https://manipulatori.cz/pribeh-dezinformatora-zarka-raptora-jovanovice/

Nebo stejně dezinformačních Prvních novin. Možná přímo z Ruska. Pokud by si dohledal skutečný zdroj, zjistil by,, že článek napsal jistý fejetonista, který si dal za cíl provokovat ve smyslu, že vítězové se následně dočkávají velkých proher. Píše doslova... Zeptejte se Rona DeSantise, Kevina McCarthyho , Huntera Bidena nebo akcionářů Silicon Valley Bank, jaké jsou letošní Vánoce ve srovnání s těmi loňskými.

Je mi vás líto, ale to je tak vše jak nahlížet na ty, co podlehly dezolátům.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Moldavite, uklidněte se a opravte si v příspěvku chyby. Přestaňte pořád fabulovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zahradníku, fabulujete tady pořád přihlouple vy. To si neumíte najít skutečný zdroj? A když neumíte, proč sem podsouváte neustále dezinformace? Já vás nechápu. Co tím sledujete?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Moldavite, opravte taky tu hrubku na konci příspěvku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Dobrý den - každý den - celý rok přeju všem.
Pevné zdraví a taky pevné nervy s tím, co nás ještě s touhle vládou čeká.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Přeji hodně zdraví nejen do Nového roku. Můj antivirový a obranný systém Kaspersky na pevném počítači tuto adresu i-noviny zablokoval jako dostatečně nezabezpečenou certifikáty.
Pokud se budete chtít něco dozvědět o filmech,tak na stránkách Kultury N.Bor a FK,kde občas budu příspěvky publikovat.
Přeji hezké dny ! L.Šepsová

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

JT jsem loni zahlédl na odpolední vycházce. Energicky vysoko našlapuje a při tom si potajmu vykuřuje - jako partyzán. Je prostě " bourák ", byste ho nepoznali . Asi doma nesmí, takže zbývá za šera venku. Tím mě dost zklamal mravokárce jeden a desítky rozeslaných PF to nezachrání.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Taky jste dneska sledovali on-line reportáž z veřejného jednání Ústavního soudu o valorizaci penzí ? Nakonec bylo odročeno na neurčito. Takže zatím nic.
K tragedii na FF UK se nevyjadřuju. Informace z vyšetřování se mění (doplňují) každý den.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Přepis dopisu z 9.1.2024: zpravodajství iDNES.cz

Vážená paní starostko,
děkuji za připomenutí platby poplatku za psa. Bohužel nadále již nemohu tento polatek hradit, jelikož můj pes prochází krizí identity a necítí se být nadále psem nýbrž kočkou. Pokud by došlo k nápravě v jeho psychice,opět se k platbě přihlásím. Pevně věřím, že jeden poblázněný savec nenaruší chod obce ve smyslu krácení obecního rozpočtu a že můj pes nevnese do své krize osobnosti i ostatní domácí zvířata, se kterými své problémy konzultuje přes plot.

358 diskuznch příspěvků, které vás jistě pobaví

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) Drony Nemesis

Pokud můžete, taky přispějte:
https://www.dronynemesis.cz/#proc

Jde o technicky vyspělé drony, které v reálném čase přenášejí díky kameře vše, co „vidí“, ke svému operátorovi. Jejich konstrukce je přizpůsobena konkrétnímu užití ukrajinskou obranou a bude se nadále přizpůsobovat jejich potřebám.
Pořizovací cena je i tak, s ohledem na mnohostranné využití a vysokou účinnost, v porovnání s konvenčním vojenským vybavením, velmi nízká.

PS:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/policie-se-zabyva-vyhruzkami-herci-vetchemu-kvuli-sbirce-pro-ukrajinu/2465983

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) Drony Nemesis

Také jsem panu Vetchému přispěl, ruSSáky jsem nikdy neměl rád, výrazně k tomu přispěl rok 1968, do té doby mi mohli být ukradeni. Teď se ukázalo v plné míře, že to společnost věčně ožralých bezectných mužiků.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

10. Leden 2024 - 21:05 | zahradnik

Rozhodnutí ohledně loňského snížení mimořádné valorizace penzí oznámí Ústavní soud ve středu 24. ledna. Nález vyhlásí ovšem jiný soudce zpravodaj, než byl u ústního jednání o opozičním návrhu na zrušení části zákona – Jana Svatoně nahradil Vojtěch Šimíček. Výměna soudce zpravodaje naznačuje, že se ten původní neshodl s většinou ostatních soudců na řešení.

Ministr financí Stanjura pro CNN Prima News řekl: "Kdyby ÚS vyhověl návrhu na zrušení zkrácené valorizace penzí, vláda by si s tím poradila, našla by úspory." Jinými slovy, česká vláda je super, zdroje jsou, senioři patrně hospodářskou škodu nezpůsobí...

Podle některých aktuálních zdrojů se prý již naprostá většina seniorů těší, jak částku za případné dorovnání valorizace penzí věnují na pořízení dronů Nemesis. Poděkováním jim bude čestný diplom s podpisem náčelníka Generálního štábu Armády České republiky genpor. Ing. Karla Řehky, čestného předsedy zapsaného spolku Skupina D a t. č. radostně, nadšeně ve válečném stavu po boku české ministryně války. Sorry, překlep, ministryně obrany...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Neměl by pan Vetchý spíš hrát divadlo a nikoliv živit se vojenským byznysem ? A Kroupové jakbysmet - jsou placeni státem za jinou činnost. Vybraná suma je lákavá. Leckterý podnikatel přispěje z firemního dobrovolně rád, zvláště proto, že si příspěvek na drony raději odečte z daní než peníze jako daň odevzdat státu. Tam pak peníze samozřejmě chybí. No nešť, odeberou se nedobrovolně důchodcům a je to vyřešené.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

- aneb vůbec nic novýho: dočista ubohá dvojice švejkujících anonymů/užitečných idiotů Kremlu...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Mýlíte se pane Tichý, žádný švejkování. Co jsem napsal, míním vážně. A vy byste mohl přestat nálepkovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pravda, pokud to projde tak aspoň víc přispěju v boji proti té ruSSácké svoloči.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Souhlasím, pane Fialo. My nechceme nemocnice! My nechceme doktory! My toužíme být zdraví!!!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Dle svých slov policista s hodností plukovníka ( vypovídá o mnohém ), jinde taxikář z Prahy. Prý by si nálepkování idiot (užitečný idiot je významově trochu jiné) nedovolil. Ale zato je schopen v jednom příspěvku nálepkovat...prase - IQ tykve - plenu včas nevyměnil - píše bludy – trotlíku – blb – trotl – trotla – trotl – trotl – trotl - vůl. A to ty další výplody svého mozku smazal.
Co dodat? Soudný čtenář si udělá obrázek sám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Já mám pocit, že někteří míritvůrci nedávali v dějepise pozor. Ať si ti chcimírové přečtou něco o lordu Runcimanovi a pánech Daladierovi a Chamberlainovi. Třeba jim to připomene současnou situaci kdy válčit, krást a vraždit chce jedna strana a někteří naši spoluobčané mají za to, že když se jim kousek cizího nechá, tak si za to koupí mír. No chtělo to být na místě když se rozdávala vtipná kaše. Když se ustoupí zločinci nekoupí se za to mír ale odklad války. To je těm, co nic netuší o nepříliš vzdálených dějinách, zřejmě jedno.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Měl bych pro chcimíry ještě pár nápadů - anšlus Rakouska, obsazení Sudet, provokaci v Gliwici, protektorát Čechy a Morava, und drang nach ost. Pak si přečtěte co hlásá špinavý RuSSák - "Od Lisabonu po Ural" nic to nikomu v současné době nepřipomíná? Tady není co dodat... RuSSák je, byl a bude špinavé nemravné prase a obávám se, že za mého života se to nezmění (i když jeden čas se zdálo, že se budou chovat jako když ne kulturní tak aspoň normální národ, kdeže...). Jen pro upřesnění, mám to z první ruky, znám cestovku a možná není jediná kde byl dotaz, či spíš žádost aby v žádané destinaci nebyli ruSSáci. Ještě dlouho před tím než se ukázalo, co je to za nechutnou svoloč.
Ještě poznámka k tomu, že v roce 1968 tu nebyli RuSSáci ale Ukrajinci, RuSSké špinavé praSSe nechá za sebe dělat špinavou práci vždy někoho jiného, je to vidět i teď kdy posílá do války jiné národnosti ze svého impéria. Moje nedávná vzpomínka je z Polska kdy pán v mém věku se dodnes stydí za to, že na povel ruSSáka nás v 68 roce napadl.
Jen kdyby tady byl někdo kdo čte, tak zkuste knížku Souostroví Gulag (je to tlusté,dlouhé a hnusné, pro představu stačí Jeden den Ivana Děnisoviče, to je o něco kratší a méně hnusné), není to hezké čtení ale uděláte si představu, jaký ruSSák je. Tam si přečtete co ten divný národ udělal sám sobě, pak si představte, co by udělal cizím. Pro ty ještě línější číst zkuste Haška a Velitelem v Bugulmě, to není tak odporné.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) Glosy DD

3 aktuální glosy Dany Drábové:

V letech 2014-2022 Ukrajina vedla s Ruskem přibližně 200 jednání v různých formátech a dvacetkrát se pokusila uzavřít příměří. To Rusko se rozhodlo pro válku.

Sergej Lavrov: "Zvláštní vojenská operace na Ukrajině přinesla určitou očistu ruské společnosti a učinila ji zdravější." Jasně, očista o desítky tisíc zbytečně padlých. Jak zdravě ruské.

V současnosti toho děláme dost na to, abychom zabránili porážce Ukrajiny, ale ne dost, abychom jí pomohli vyhrát. Pomoci Ukrajině zvítězit by přitom bylo docela levné. Něco kolem 70 eur ročně na hlavu evropského občana.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Stran Tomas Lípa, paměť mu již nefunguje (nebo schíza?), berme ho tak.... :o)))
9.12. Výsluhový příspěvek u PČR činí 20% měsíčního služebního příjmu, jestliže policista vykonával službu alespoň po dobu 15 let. .... tak bych nerad prudil tím, že stále relativně mladý, mám více než většina "normálních" důchodců! Takové jsou české zákony! Já už těch 20 odsloužených let mám!
Intimně pro trolla M.: jsem plukovník,

Takže vlastně popelář v důstojnické funkci. To by sedělo

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Už jsme se snížili k osobním útokům? Vypadá to, že jsem ochotné přisluhovače Mosskvy ťal do živého. Možná v současné době neslouží ale rádi by....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Dana Drábová kdyby pozorně poslouchala, co říká prezident Pavel a rozumněla tomu, nemohla by agitovat pro to, aby každý euroobčan přispěl částkou 70 eur. Nikomu se přispívat už nechce, když vidí, že k vítězství to nevede - jen k prodlužování války. Dokonce z Davosu se Zelensky nyní vrátil bez příslibu jediného dolaru.

Ve středu po poledni má Ústavní soud vyhlásit rozhodnutí k návrhu opozice.Jsem v tomto případě skeptik, pochybuju, že soudci rozhodnou ve prospěch důchodců. Já bych jako spousta jiných důchodců bral o těch cca 12 tisíc ročně víc, než aby za ně vláda koupila munici .

S tím souvisí i veliký problém Podnikatelské družstevní záložny v loňském roce. Zmizelo z ní 140 milionů korun, které byly určeny na nákup munice pro Ukrajinu.Záložnu tvoří 123 fyzických a právnických osob,převážně politiků. Premiér Fiala má zde osobní problém, protože zamlčel v daňovém přiznání svůj milionový podíl v Podnikatelské družstevní záložně.
Chci požádat diskutéry, aby už přestali diskutovat v osobní rovině, vyhnuli se vulgarismům a vrátili se k tématu z nadpisu : Česká společnost a politika dnes.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

V pátek cesou do Teplic poslouchám rozhlas. Bylo to o dezolátech, šiřitelích ruské propagandy a pod. Dokonce některé dohledali, prý je svoboda slova. Ptali se JUDr. Sokola, co s nimi. '' Nejlepší je s těmito Mašíbly nediskutovat. Tím jim seberete jejich hračičku. To je pro ně nejvyšší trest'', zněla odpověď.
K tomu mne sem nechce pustit AVG, prý chybí nějaký protokol. Rozumné názory.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

No, když máte nainstalovaný program AVG, tak se nemůžete divit :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Sám jsem zvědavý, jak se postaví diskutující k výroku ústavního soudu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Dobrý příspěvek Tomáši !

Novinka : Prezident Pavel včera v Plzni řekl, že už příště asi nebude kandidovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ústavní soud rozhodl tak, jak jsem očekával. Zároveň rozhodl tak, jak očekávala koalice. Holt každý chceme něco jiného.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Co se týče valorizace penzí stalo se u ÚS to co se víceméně očekávalo. A ke komentáři co sem dal pan Lipa, uznávám, že občas trochu přeháním ale nějak nemůžu zapomenout, že mě komunisti s russákem v zádech drželi v mých nejlepších letech v zadrátovaném koncentráku. Co se kultury islámských zemí týká - nic proti jejich kultuře nemám pokud si ji nechají pro sebe a nebudou ji vnucovat svému okolí.
Občas mi připadá, že se svou malinko nadprůměrnou penzí jsem sám, komu po zaplacení nájmu, povinného ručení, pojištění, elektriky a dalších poplatků zbývá ještě tolik, že to nestačím prolejt a prokouřit. V zimě taková žizeň není, v létě si ji na kole udělám větší ale i tak mám pořád dost na to, abych mohl občas přilepšit svým synům. Spěchám na pivo takže zatím HOWGH! Nadále budu sledovat, jak se kdo vyjádří k nálezu ÚS.
Pěkný den všem přispívajícím, jen mi připadá, že je nás málo....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zdá se, že se nikdo nebude k ničemu vyjadřovat. Zdá se, že se všichni bojí. Zůstanou vám pane Fialo k diskuzím už jen kamarádi z hospody.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

No díky aspoň za to. Scházíme se jak to jde, jeden z nás je hluboce věřící (myslím Blekotovi), další se nevyjadřuje, jiný je pravičák jako já a nemá koho volit. Víme to o sobě a ani v nejmenším nám to nepřekáží v tom abychom spolu trávili volný čas nejen v restauraci. Například 15 dní na kole cestou do Benátek a zpět. Řídíme se heslem "politishce gespräche verboten" a je vymalováno. Mám tu něco na odlehčení, zkuste překladač a zadejte překlad slova ANO z italštiny do češtiny, je to velice žertovné. Jak se u nás asi cítí Ital na dovolené, když tu jede naplno volební kampaň.
Teď jdou zprávy tak se vyjádřím ke korespondenční volbě - je mi to celkem volné tak nevím, proč kolem toho dělá Blekota a jeho spolek takový povyk. Přečetl jsem si dost článků a úvah na toto téma. a podle mého názoru to nejlépe shrnul pan Kovanic na stránkách neviditelného psa.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Protože antivir stránky jako nedůvěryhodné zablokoval, tak nelze bez nebezpečí ztráty údajů psát. Z místa,odkud píši, to programu nevadí,není můj osobní,ale naposled: Již jsem předesílala,že nemá smysl reagovat na každou perlu, ovšem páně zahradníkova věta,že se asi všichni bojí, by se měla ne tesat,ale přednést třeba na shromáždění Jindry Rajchla,, který je zřejmě chudák tak chudý,ale chce napravovat vlast,že si ani výlepové plochy pro své malé plakátky se svým portrétečkem nemůže dovolit. Jezdí po naší zemi jako Berousek s medvědem a dorazí do KD Crystal 30.1. v 18 hodin,jak jsem si na oficiální výlepové ploše Kultury N.Bor s.r.o., kde máte napsáno,že nesmí nikdo jiný vylepovat, přečetla. Nekteré foršpány na film jsou přelepeny tím hodným chudým hochem ,bývalým bafuňářem fotbalového klubu Blšany .Tak jsem to oznámila- nic mu nebylo propachtováno, sprostě to tam lípli.. A co má co dělat těstovitý obličej přes - namátkou-krásný obličej Sydney Sweeney, která je nejen velmi krásná,ale i velmi dobrá herečka- viz třeba seriálová serie Bílý lotos,za kterou byla nominována na cenu Emmy.

A k nálezu ÚS- kdyby bylo ANO co k čemu, nastartovalo důchodovou reformu,když to mělo v programovém prohlášení vlády, když byli u vesla- a teď by bylo ticho. A nic lepšího se jim,pokud vyhrají volby a bude to ANo+ SPD, nemohlo stát. Představa některých seniorů, že jim zase hodný oligarcha nacpe 5 litrův alespoň jednou za rok, nebo že se bude zvyšovat tak o tisícovku ročně alespoň, je mylná. Budou rádi,že se nebude dluh prohlubovat- pokud tedy zase Alena Schillerová, nyní velká právnička, neprosadí opět,jako v minulosti, proti názoru ekonomů další státní dluhopisy, jejichž obsluha, tedy splácení dluhu, nás stojí nyní děsné miliardy.
A korespondenční volba- ANO ji taky mělo v programu. Pěkné dny

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

U korespondenční volby si detailně neumím představit technické provedení, alespoň jsem to provedení nikde nezaznamenal. Jak, kdo a kde zkontroluje totožnost voliče ? Víte někdo ?
Jinak je vcelku teď už jedno, jestli jsme pro nebo nejsme.
Paní doktorko, komu jste oznámila, že jsou na výlepových plochách města Rajchlovy plakáty ? Rajchlovi nebo městu ?
Všichni se nebojí, opravuji se. V Karviné se chlapi nebáli ani Rakušana s ochrankou.

Nahoru

Česká společnost a politika dnes - jardafiala

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane zahradníku, je to jednoduché. Nehledat v Parlamentních listech a kdo mi co nakuká, ale přečíst si návrh zákona, je to naprosto jasné.
Jinak doplním. Jedni moji nájemníci jsou z Jižní Ameriky. Pro povolení k pobytu jsem nejprve musel sepsat nájemní smlouvu, poté jim ji ověřili na MěÚ. S tím šli na cizineckou policii a když to měli schválené, jeli se přihlásit na svůj zastupitelský úřad do Prahy, kde je stotožnili a nacionále s adresou uložili do svého registru občanů. To je běžná praxe ve všech státech

https://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=239826

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

S tou korespondenční volbou je to dost komplikované. Není to tak, jak jednoduše to vidí Pirát Jakub Michálek. Říká, že lidé nebudou muset cestovat . Jednou kliknou, na internetové stránce, dostanou domů obálky a v pohodlí domova do obálek vloží svůj hlas , odešlou a mají hotovo - citace . To už by skoro mohli napsat na koresponďák , koho voli. Zjistil jsem přesné porobnosti , ne v Parlamentních listech moldavite. Nicméně sděluji zde poznatek těm, které to skutečně zajímá, že je to opravdu zdlouhavé a složité. Skoro bych řekl, že je jednodušší trmácet se na ambasádu, pokud někdo volit opravdu chce. A taky jsem přestal mít obavy, že by snad hlasy ze zahraničí mohly vychýlit podporu stran. Závěr mám tento: než podstoupit to martyrium, nechají to plavat. To jsem četl v poslední době v příspěvcích emigrantů po roce 1968 k tématu. Za sebe k tomu dodám, že Čechy k vlasti poutají silně vazby na rodinu nikoliv na politiku notabene současnou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

pane zahradníku, pokud jste to četl, je to stehné jako když přítelkyně z jižních Čech volila ve Cvikově. Taky v podstatě korespondenčně, jenom napsala na svůj MěÚ, oni na zastupitelský úřad, kde jsou hlášeni.
Dle mého mají smůlu dočasní turisté, nejsou hlášwni, takže pouze osobně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

27. Leden 2024 - 16:28 | Tomas Lipa

Vaše otázka: kam ta "sametová revoluce" dospěla?
Vtipně psal jardafiala = do řitního otvoru!
Bývalí exponenti KSČ + socialismu dnes řídí stát.
Moldavit, Jan Tichý a další mlčí, prudí jinde!
Zdá se, že oni v onom režimu přežívali dobře...
Dnes jsou stateční, kdo ví, disidenti!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Bavíme se tady o korespondenční volbě, ale jen tak teoreticky. Pročetl jsem důkladně oficiální informace ke způsobu korespondenční volby ze zahraničí. Trochu jsem obsah zestručnil ( je to dost dlouhé) a zde předkládám:
Volič musí v cizině sledovat, kdy prezident oznámí den konání voleb, obvykle 65 dní předem. Musí být pak zapsaný na seznamu voličů na ambasádě. Musí tam oznámit svoji adresu.
! Jakým způsobem se to bude dokládat, je prozatím v řešení !
Zatím se mluví o dokládání smluv, faktur nebo jiné úřední listiny, která vztah k bydlišti prokáže. Ode dne vyhlášení voleb si musí zažádat o vydání písemností potřebných ke korespondenčnímu hlasování osobně,písemně nebo přes datové schránky. Zastupitelský úřad mu 25 dní před volbou na adresu zašle identifikační lístek,úřední obálku, doručovací obálku a informaci o způsobu hlasování s odkazem na stránky, kde jsou volební lístky přístupné k vytištění. Zašle v doručovací obálce na zastupitelský úřad, kde ji označí časem, ale nerozlepují. Předají volební komisi na úřadě. Komise je po otevření a kontrole správnosti a náležitostí - resp. platnosti dá dohromady s volebními lístky doručenými osobně,popř. je vyřadí. Není vůbec popsáno, jak by se kontroloval počet volebních lístků s počtem označených obálek a jak dlouho je zastup.úřad musí spolu archivovat pro kontrolu - tady vidím možnost pro případné machinace..
Z výše popsaného je jasné, že volič musí rozumět česky, musí sledovat termíny, musí mít přístup k počítači a ovládat jej. Právě např.u dřívějších emigrantů bych to skoro nepředpokládal. Jak jsem už napsal pokud k Česku mají vazby, tak na rodinu.U mladých bych viděl zhruba stejný zájem o volby jako u tuzemských mladých.
Jsem zvědavej, co se nakonec ukáže.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Takže opravme dezinformace a uveďme věci na pravou míru.
Žádný přílepek, žádná pětikolka
Jedná se o zákon o zákon 186/2013 Sb.
Prohlášení dle § 31 - pro fyzické osoby, které pozbyly české nebo československé státní občanství před 1. 1. 2014 a dále pro fyzické osoby, jejichž alespoň jeden z rodičů nebo prarodičů je nebo byl bývalým občanem
Novela zákona (za Babiše) z.207/2019Sb.
Ode dne 6. 9. 2019, kdy nabyl účinnosti zákon č. 207/2019 Sb., který novelizuje ust. § 31 zákona o státním občanství České republiky, může státní občanství České republiky nabýt dle dle § 31 odstavec 3 prohlášením rovněž fyzická osoba, jejíž alespoň jeden z rodičů nebo prarodičů je nebo byl bývalým občanem podle odstavce 1, pokud není ke dni učinění prohlášení státním občanem Slovenské republiky.

Pro zahradníka. Garantem je Min zahraničí a okrsková komise. Tedy pro komisi na zastupitelském úřadě platí to samé jako pro ty na území ČR. Daleko větší čachry vidím u nás, kde se za úlatu opakovaně v sociálně slabých lokalitách "kupují" hlasy. Prokázání bydliště-uvidíme. Bude se jednat o případy, když není na nahlášené adrese...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Přiznám se, že vám nerozumím, moldavite. Předpokládám, že k volbě se přihlašuje jen ten, kdo má uznané naše občanství - to snad nikdo nerozporoval.Nevím proč poukazujete na zákon o občanství. Prokazuje se bydliště v zahraničí a jak, to se teprve řeší.
Jako bývalý starosta jistě víte, jak dlouho komise po volbách uchovává volební lístky a taky označené obálky pro kontrolu, pokud nějaký občan zažádá o přepočítání. Tohle já nevím .Vybavuje se mi, že někde byly zkartované dřív, než mohla kontrola začít.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Už zase kecáte nesmysly, stačilo by umět hledat + číst v Zákonu o volbách do PČR:

(7) Okrsková volební komise a zvláštní okrsková volební komise zapečetí stejnopis zápisu o průběhu a výsledku hlasování, odevzdané voličské průkazy, odevzdané hlasovací lístky a úřední obálky, výpis ze stálých seznamů, výpis ze zvláštních seznamů, doklad o převzetí výsledku hlasování do dalšího zpracování a případný zápis o kontrole provedené krajským nebo pověřeným obecním úřadem. Okrsková volební komise uvedené dokumenty PŘEDÁ spolu s ostatní volební dokumentací do úschovy obecnímu úřadu, zvláštní okrsková volební komise uvedené dokumenty odevzdá zastupitelskému úřadu, který je odešle spolu s ostatní volební dokumentací prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí Úřadu městské části Praha 1.
...
(1) Obecní úřad
a) zajišťuje pro okrskové volební komise volební místnosti, potřebné pracovní síly a pomocné prostředky,
...
e) řeší stížnosti na organizačně technické zabezpečení voleb na úrovni volebního okrsku,
f) ARCHIVUJE volební dokumentaci,
g) plní další úkoly podle tohoto zákona.

PS: Z předpisů plyne, že volební podklady lze skartovat AŽ PO uplynutí všech lhůt, ve kterých by mohla být nařízena kontrola volebních výsledků. Takže "se mi vybavuje", že náš provokatér zase jen kecal!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Děkuji vám za vaši snahu odpovědět, na co jsem se ptal moldavita. Už zase kecáte nesmysly, stačilo by přečíst pořádně na co se ptám.
Vím, že máte mnohonásobnou zkušenost jako člen volebních komisí. Uniklo vám zde, že se ptám na to
JAK DLOUHO komise uchovává volební lístky, než je předá obecnímu (resp. zastup.) úřadu. A dále
JAK DLOUHO tento archivuje volební dokumentaci. Nikde nevidím žádné termíny : den, týden,měsíc nebo kolik dní. Jestli tohle víte, rád si to přečtu ať od vás nebo od moldavita.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Přesně to máte tady
https://www.mvcr.cz/volby/clanek/skartace-a-archivace-volebni-dokumentace.aspx

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Moldavite, děkuji vám, to je přesně ono. Přesné postupy a lhůty k protokolárnímu zničení - vesměs po 30 dnech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Dnes jsem slyšel na radiu Beat krátkou zprávu, že z Bavorska se k nám vrátí archiválie, které převezli po válce odsunutí Němci . Mezi dubnem a červnem budou převezeny zpět do archivu v České Lípě. Jde o písemnosti z oblastí Nový Bor, Česká Lípa a Dubá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

V sobotu jsem byl na přednášce Mgr. Cidliny o vztazích Sudetských Němců a Čechů. V sále bylo nabito, velký zájem, nedostávalo se židlí.. Mimo jiné zazněly dva názory. Potomci SN již pomalu ztrácejí vztah k vlasti rodičů. Na druhou stranu se podařilo vzájemné vztahy velmi zlepšit zvláště tam, kde došlo k ochotě z české strany vést dialog. A tady jsou právě (dle mého) pan Cidlina a další místní příkladem.
Muzeum Waldkreiburg, město založeno odsunutými SN z našeho okresu na místě zbořené továrny, se tak rozhodlo věnovat našemu muzeu 50!!!m cenných archiválií.
Mimochodem kostel Mistra Jana Husa se daří zachránit i významným podílem Česko- německým fondu, právě pro tyto velmi dobré vzájemné vztahy. Pravidelně s panem Tichým tam navštěvujeme kulturní akce.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

duplikát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Co ten náš sličnej prezident ? Nevzdává to nějak brzo ? A bez boje s vlastní pohodlností . Nechápu, proč to hlásí tak dopředu. Ztrácí sympatie svých voličů a zdá se mu to zjevně jedno. Je pravda, že jezdí sem a tam, ale nezaznamenal jsem ani nějaké jeho myšlenky ani nějaké výsledky těch spanilých jízd pro lidi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Paní Černochová tomu rozumí nejlíp. Kde jí bude konec, až stihačky dorazí - doletí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Co to je, trestně vnímatelný? Vysvětlili ? Jsem zmaten, nevím.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) ???

Mikropovídka aneb Zpověď/reportáž anonyma TL má jednu podstatnou vadu: Lhal a vymejšlel si tady už tolikrát, že údajné výroky nebo akce údajných kamaráda kamaráda + nejlepšího právníka ČR + jeho otce soudce (všichni jsou of course taky anonymové) vůbec nikoho nepřesvědčí...

(O potřebě víc-než-minutové bezpečnostní kontroly každého převzatého souboru se možná vyjádří odborníci?)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tak se zdá pane Tichý, že se TL stáhnul z diskuze. To jste si možná přál vy. Já si myslím, že chtěl spíš ukázat autorovi výhrůžek, že ví o koho jde. Pokud tady nezačne znovu svobodně diskutovat,, budu přesvědčenej, že ty výhrůžky nebyly plané, ale opravdové. Vy jste se k tomu taky přidal . Se vám to zřejmě oběma povedlo, gratuluju a jste jistě oba spokojení.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Je to marný, je to marný, je to marný!
Burn after Reading!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

zahradníku nebojte, jistě se vrátí. Každopádně. Třeba v jiné podobě. Nejvíc mne pobavil, jak nad ním při psaní někdo stál a zamezil mu psát trestně vnímatelné příspěvky. Ono psát v souvislosti s někým o trestech nejvyšších není názor. Divím se, že mu to otec - soudce nevysvětlil.
Možná skočí za strýcem psychologem. Taky z ní mám státnice. Jistě se v diagnoze shodnem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

EDIT: Aha, zapomněl jsem, že se všechny příspěvky řadí na konec. Mělo to být k:
28. Leden 2024 - 19:35 | zahradnik

Zdravím všechny diskutující
Jen taková "perlička": při volbách před r. 1989 se hlasovací lístky uchovávaly také po dobu 30 dní. Ale po následujících volbách ...
Hezlký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tomáši, být vámi, tak diskutuju s kým chci, kdy chci a o čem chci. Moldavitovi a ještě víc panu Tichému jde o to, aby se tady přestalo diskutovat na témata, která nechtějí vidět. Jim nikdo nenařizuje, co smí nebo nesmí psát .Držte se v diskuzi věcnosti a slušnosti a nenechejte se nikým omezovat .
Názor - trestně vnímatelný neexistuje. Nikde to nejde dohledat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - Kyberbezpečnost

Vážení přátelé,
kyberzločinci nespí, jsou stále více aktivní, stále více nebezpeční! Útoky cílí mimořádně rafinovaně, na skupiny, na jednotlivce. Je smutné, že mnozí občané toto nebezpečí neustále nepochopitelně podceňují!

Pan Lípa nedávno popsal osobní nemilou zkušenost. Nepříjemnou, inspirativní! Komentář zmizel? Pán s nadstandardním zabezpečením, máme obdobné, čelil útoku zkušeného hackera. Naštěstí úspěšně. Snad. Je výjimkou, většina uživatelů internetu by neobstála. Život není jednoduchý, hloupost je takové komentáře negovat místo poděkování! Karma machrujícího hlupáka obvykle nepříjemně dostihne! Na jeho počítači, mobilu, účtu...

Kyberzločinci aktuálně rozesílaní podvodné SMS zprávy, navozující dojem, že příjemce má na poště balíček, je potřeba aktualizovat údaje nebo doplatit poštovné. Součástí SMS zprávy je odkaz na podvodnou webovou stránku, která "sežere" vaše data, krajně umožní přístup do vašeho bankovního účtu. Další obtěžující, podvodné zprávy jsou s hlavičkou institucí, o kterých nepochybujete - například ČEZ, Česká pošta, Zásilkovna, O2 a mnohé další. Naprostá většina podvodných zpráv je aktuálně odesílána s upozorněním na výhru zboží od vašeho oblíbeného diskontu, nabídkou výhod atd. atd. Kyberzločinci se zdokonalují za pochodu, jsou velmi zdatní, zdokonalují češtinu, zlepšují "příběhy"...

Dovolujeme si s využitím textu nejuznávanějšího českého odborného časopisu CHIP uvést tyto rady:

Chraňte citlivé údaje : Nikdy nikomu nesdělujte čísla účtů, čísla PIN, hesla atd.
Nevyžádané nebo neočekávané e-maily od neznámých osob není nutné otevírat. A když už, pak rozhodně se zvýšenou pozorností.
Špatná gramatika: Překlepy a špatná čeština jsou varovným signálem, že se jedná o podvodnou zprávu.
Naléhavost: Útočníci chtějí často adresáta donutit, aby jednal ve stresu a neměl čas přemýšlet. Pokud tedy na vás e-mail či SMS tlačí, buďte ve střehu.
Podvodníci často hrozí, že dojde k omezení, zrušení nebo zamezení nějaké služby, nebo že přijdete o peníze.
Zvědavost: Podvodníci zneužívají také zvědavosti lidí – lákají na video, které jinde neuvidí, na zprávu, která zaručeně pobaví.
Velmi výhodné nabídky: V reálném životě se vám nestane, že by vám někdo peníze dal, nebo velmi levně poslal drahou věc. A nečekaná výhra, když jste si ani nevsadili? Nejspíše jde o podvod i ve virtuálním světě.
Podezřelá e-mailová doména, URL adresa, nebo telefon: Pokud byl E-mail odeslán z veřejné e-mailové domény (Gmail, Yahoo, Seznam), nebo je název domény špatně napsaný, patrně jde o podvod.

Přátelé, v jedné zprávě nelze napsat vše!
Prosím, buďte mimořádně opatrní, mimořádně pozorní!
Vaše opatrnost, vaše pozornost = služba pro sebe, pro vaše peníze!
Budeme rádi reagovat na dotazy k tématu, politické půtky přenecháme jiným!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Taky mohu srovnávat volby před r. 89 a dnes.
Byl jsem vyslán z VŠ v rámci tzv. Společenské praxe do volební komise v místě bydliště.
Rozdíly
tenkrát to byla čest, dnes je to placené.
Lidi z komise jsem znal, pak tam někdo přišel, mluvil s předsedou a posadil se k nám. Stačilo, že šel někdo za plentu a již si zapisoval jeho nacionále. Dnes je za plentu jít povinné.
Ke konci voleb tenkrát se soudruzi vydali agitovat za těmi, co nepřišli, abychom měli asoň těch 99,8 účast. Dnes jenom jedou za tím, kdo požádá

Celkově jsem měl dojem, že to tehdy komise brala tak nějak jako "k ničemu to není, tak ať to máme za sebou". Hlavně ať je to 99,..., a máme klid.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pro CL21. S podvodníky se rozth pytel, to máte pravdu. I tady v diskuzích.
Jenom je paradox, když důchodci, kteří si vesměs myslí, že mají nejvíc zkušeností a tak i rozumu, jsou nejpočetnější skupinou, která podlehne nejen podvodníkům, ale i různým manipulátorům. Těch je taky dost.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Na serveru Seznam.cz je čerstvý obsáhlý článek o telefonických útocích podvodníků na důvěřivce. Jsou tam i dvě nahrávky s rozhovorem. Ohroženým seniorúm dá víc než lamentování a posměch moldavita, že jsou blbí.Dokonce i než varování CL21.

článek : Takhle zní telefonát, který vás může stát všechny peníze seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Vidíte zahradníku obratem nemluvíte pravdu. Nikde nepíši, že senioři jsou blbí. Jen čerpám třeba z FB, kde často argumentují svými zkušenostmi. Na druhé straně je x článků o tom, že právě senioři jsou nejčastěhšími obětmi. Jistě si najdete. Třeba policie mnohokrát seniory varovala. Tak nepodsouvejte, co není pravda. A netýká se to jen podvodů, ale šíření dezinformací. Na to jsou taky statistiky.
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-finty-ktere-podvodnici-pouzivaji-k-okradani-duverivych-senioru-40427939
https://www.policie.cz/clanek/podvody-na-seniorech.aspx
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/seniori-jsou-castym-cilem-internetovych-podvodniku-nova-vzdelavaci-pomucka-radi-jak-se-mohou-chranit-15299

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

A ještě k těm dezinformacím. Taky vedou senioři, hlavně osamělí. Z výzkumu... Senior, pro kterého je šíření dezinformací náhrada, udržení či posílení slabých sociálních
kontaktů a vazeb. Většinou přeposílá maily a debatuje, není tolik náročný na obsah,
nevyhledává další zdroje. Primární je pro něj sociální rozměr, tedy možnost být v kontaktu,
částečně i zábava a naplnění volného času. Chce se cítit užitečný (poskytnout rady
ostatním) nebo zajímavý (pobavit ostatním).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Máte pravdu, ale jen částečně. Senioři jsou chytří i blbí. Vy se obvykle posmíváte těm blbým, co se nechají napálit někým chytřejším anebo uvěří podsunutým dezinformacím, aniž by si je ověřovali. V tom se jistě shodnem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zpravodajcům i-novin uniklo, že ve čtvrtek navštívila Českou Lípu stínová vláda v čele s Babišem. Do sálu Unionky se vešlo asi 60 občanů a víc než jednou tolik jich čekalo venku. Narychlo byl zorganizován přesun do KD Krystal, nicméně ještě někteří stáli podél zdí. Občané se vůbec nechovali jako dezoláti, na nikoho nehulákali. Velmi kultivované shromáždění oproti těm, která si organizuje Rakušan. Českolipský deník přinesl zprávu hned v pátek a iDnes - kraj lbc také. Neznamená ignorování návštěvy Babiše v CL jeho bojkot ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Jo, jak by se asi chovalo toto "kultivované shromáždění" kdyby mezi ně přišel místo Blekoty Rakušan. Myslím že by bylo po kultivovanosti, Svědci Babišovi by si nenechali ujít příležitost ke sprostému hulákání. Představte si jak by to dopadlo, kdyby na kultivované shromáždění jednotek SS přišel Žid.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Nevím, jestli jste viděl fotky, ale bylo tam větší množství žen. Ty seniorky by určitě nehulákaly, odhaduju,že by na setkání s Rakušanem ani nešly. Každopádně Babiš měl návštěvnost mnohem vyšší.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Můj kamarád je nazývá nerudnými stařenami, já jsem slušně vychován tak takové odsudky odmítám.Je to víceméně neškodná sekta a mají svého guru, "slunce naše, světlo našich očí".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Podívejte se s kamarádem na fotky. Ty seniorky vypadaly dobře, nadmíru šťastně a spokojeně..Leckterá by mohla být vaše nebo kamarádova manželka.Zcela jistě nebyly nerudné - to je jiná sorta. Takové by šly spíš na toho Rakušana :-). Zanadávat si.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Myslím že byste koukal, jak se takové seniorky změní v divé fúrie když jim někdo sáhne na "slunce naše, světlo našich duší".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Vystihl jste to,pane Jardofialo, zcela přesně- slunce naše, světlo našich duší.Na Babiše většinou chodí ženy. I na Slovensku měl kdysi Mečiar své" babky Mečiarovky", které se ve furie měnily. Prostě platí a platit bude ono Vodňansko-Skoumalovské Freude, Freude, Freude, vždycky na tě dojde.
Výtečný rozhovor byl asi před 3mi dny na Seznamu s předsedou Ústavního soudu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Jardo a paní doktorko, kdo tak myslíte, že by seniorkám na něj sáhl ? A proč by to měl dělat ?
Faktem ale je, že má na setkáních velkou návštěvnost.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Technická: Markovič jim říkal babky-demokratky.

PS / stejnojmenný slovenský dokument z roku 2023, viz CSFD:
Stali sa výrazným fenoménom mečiarizmu – „Babky demokratky“. Staršie ženy upadajúce do tranzu všade tam, kde sa objavil ich idol, hrdina, vodca - Vladimír Mečiar. Na jeho obranu boli ochotné urobiť čokoľvek, hoci aj udrieť nenávidených novinárov... Kto boli tie neznáme legendárne ženičky, ktoré sa objavovali nielen na mítingoch, či demonštráciách? Doma, v práci i medzi priateľmi vo všetkých kútoch Slovenska obyčajné ženy, matky, babičky, priateľky. Iba v dave sa z nich stával niekto iný... Videl niekto živú babku demokratku? Pokúšali sme sa nejakú nájsť. Zaujímalo nás, celkom úprimne, ako vnímala politiku v 90-tych rokoch? S niektorými sme dokonca telefonovali, no žiadna si už nechcela zaspomínať na staré časy a povedať nám, kto bol pre ňu Mečiar...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ještě doplním pana Zahradníka. Ty naše babizny (není to nic dehonestujícího, takhle říká manželce F.R.Čech) ve věku 60+ si ještě pořád umí na obličej namalovat princeznu a docela jim to i sekne. To my svá nadbytečná kila, řídnoucí nebo bílé vlasy a sešlý vzhled už ničím nezachráníme. Je to vidět na třídních srazech ať už devítky nebo gymnasia, když si naše spolužačky dají záležet tak jim to sluší a poznáme je.
Tohle sem sice nepatří, ale napadlo mě v té souvislosti co říkal vodník Čochtan (na desce namluvil pan Werich), volně parafrázuji : "Vona když stála po kolena ve vodě...a měla na hlavě cihlu a vona byla támhle a vy jste se kouk támhle tak jste mohl mít pocit, že by tu někde mohla být hezká ženská"

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Uvedu to na pravou míru. Žen tam bylo hodně, ale seniorky z nich jen možná z poloviny. Víc než polovina byla středniho a mladšího věku. Jako seniorky je šmahem označil jardafiala. Nakonec můžete si to ověřit sami, v Českolipském deníku je 39 fotek. Pan Tichý je trochu mimo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Když ho miluješ není co řešit....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Měli bychom se držet současnosti a nikoliv slovenské politiky před 30 lety. K čemu to ?
Už jste slyšeli píseň Anny Benz : Díky pane prezidente ? To je teda ,,nářez " :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Zahradníku, naběhli jsme si! Čekali jsme odkaz na vtip nebo moudro, ale Anny Benz nás dostala, být ve zdejším HP, tak okamžitě nejmenovaného nejmoudřejšího odsune do dálav :) Na druhou stanu, Anny Benz, osobitá písničkářka, si svým songem vysloužila nominaci na prezidentské vyznamenání... Anny Benz je mladá, neví, netuší, proč, komu a za kolik stříbrných její idol, agent Pávek, aktuálně náš prezident, oddaně slouží! Na třetí stranu, Anny Benz je super, složila ironický song, ne každý to pochopil...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Oprava

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tohle je lepší
https://www.stream.cz/dvorana-slamy/johanka-z-parku-brutalni-parodie-na-schillerovou-zborily-internet-64882723#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=videoportal.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest242_shorts_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

No lepší to určitě není, sestavené s cílem ji ztrapnit, od nějakého amatéra tak na úrovni deváťáka, k smíchu na tom nic nevidím - samé známé sestříhané vykopávky doplněné přihlouplými komentáři.
To ta Anny Mercedes Benz je alespoň bezprostřední třebaže taky přihlouplá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zas jedna technická:
Anna Benzová ("Moje srdce začalo být /?/ v kouzelných Orlických horách...") -
http://www.anna-benz.cz/o-mn-.html
- nemá s herečkou Annou Čtvrtníčkovou vůbec nic společného.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Anna_%C4%8Ctvrtn%C3%AD%C4%8Dkov%C3%A1

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Máte pravdu pane Tichý, fotka to přesvědčivě ukazuje.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

ANO, zahradníku, takovou koláž jsem dělával již se sedmáky. Ale ztrapňuje se opakovaně sama, tak ať se nediví.
Stejně tak se ztrapnil Babiš, když tvrdil, že potřebujeme "té Patrioté". Černochová ho dobře vyškolila, evidentně nevěděl, že jsou dražší než supersonická letadla, která si pletl se stíhačkami.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-cernochova-ministryne-f-35-triko-babis-byvaly-premier.A240206_173829_domaci_kop

Teď zase blábolil o POZEMKOVÉ ARMÁDÉ od pultíku ve Sněmovně
...Lehké útočné vozidlo zkrátka potřebují naši vojáci. Naše armáda, naše pozemkové síly, není jenom letectvo. Ano? A původně to bylo do roku 24, je jich 159 a teďka jste to dali do roku 2035. Soutěž zrušena
https://www.forum24.cz/nepratele-bojte-se-stoji-proti-vam-mocna-babisova-pozemkova-armada

A proslov zahájil čtyřikrát soudně potvrzený lhář Babiš několika výroky, že Fiala je lhář. Večer to přišel do čt24 obhájit Havlíček. Rozebrala ho sama komentátorka. V čem lhal v té kampeličce, nedovedl říci, tak odváděl řeč, že prý všeobecně a pod.
Vůbec, urážky mu na rozdíl od Fialy jdou. Tomu nadšeně tleskaly i ty důchodkyně v CL. Pro mne je to ukázka, jaká sorta lidí Babiše podporuje.
Jinak jistě zahradníku přijdete, že se posmívám. ANO, posmívám. Každý by si měl zamést před vlastním prahem.
Teď agent Bureš opět neobstál před ÚS Slovenska. Ale bude se soudit do konce života. Peníze, které na nás vydělává, mu to umožňují.
A poznámka. Pořád tvrdíte, že se vysmívám důchodcům, když dávám na pravou míru dezinformace a různé bláboly. Věřte neposmívám. Je mi z toho smutno

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

No jo, ale pořád jste přilepenej na toho Babiše a ne a ne se od něj odtrhnout. To je taky smutný. Nebo směšný ? Co kdybyste zkusil sledovat v domácí politice něco nebo ( někoho ) jinýho.
Třeba pohyb na mimoparlamentním poli, tam se dějí zajímavé věci.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Já přilepenej? Kdo tady dal téma Babiš v CL a pak dlouho diskutoval? Já nebo zahradník?
Dnes přepnu na čt24 a on tam řeční Babiš o Defializaci. Polovina lží a poloprtavd. "A největší nepřítelé ANO? To jsou ti experti (asi ekonomičtí), ti nám nepřejou. A ani nevíme kdo je platí!
Jinak projev, který komplet četl, byl plný jak bojuje za ty lidi proti zkorumpované pětikoalice, nepřejí mu samozřejmě media, musí to zase vzít do ruky. Docela jsem se bavil

No naši přední ekonomové mu opravdu nepřejí. Taková Prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. mu to pěkně nandala
Babiš je totiž podle ní v politice hlavně kvůli Agrofertu a lidem, které Agrofert zaměstnává, dává almužnu.
Pravda, stačí podívat na nabízenou práci např. Vodňanská drůbež. Na hranici 19,20,22, 24 tis. A u toho urajinská vlajka, proč asi. Chce využít lidi v nouzi. Ani vysoce kvalifikované pozice nedosáhnou na průměrnou mzdu.
https://www.pracomat.cz/firma/25396480-vodnanska-drubez-a-s

Nerudová pokračuje „V politice jste kvůli Agrofertu, který sdírá z kůže občany, abyste si vy mohl koupit zámek ve Francii,“
Ceny podle Nerudové také šponuje občanům přímo Babiš a Agrofert a kvůli jeho nemravným cenám pak i odběratelé. „Doba je bouřlivá, ale i kvůli vám a vaší neschopnosti připravit zemi na horší časy v době, kdy bylo jasno a svítilo slunce,“ vyčetla předsedovi hnutí ANO Nerudová jeho podnikání.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ano psal jsem o tom, kdo navštívil Českou Lípu bez povšimnutí i-novin. Kdyby to napsaly, nezmiňoval bych to já. Ale nešť, je to soukromé médium :-)
Na rozdíl od vás moldavite hlavně sleduju , co se mění nebo vzniká na mimoparlamentní scéně. Objevují se nové, mladé politické talenty, které vzbuzují naději . Jedním z nich je charismatická osobnost, sympatický chlap a vzdělaný člověk. Zcela určitě zaboduje mezi mladými voliči svými názory, mezi ženami pro svou vizáž a mezi muži svými také názory a podnikatelskými úspěchy.
Zatloustlí politici nebo naopak ti neduživí stejně tak jako arogantní ženštiny ve srovnání s ním u voličů propadnou. Vsaďte se .
Zatím ho ponechám jako hádanku, dám jen malou nápovědu, kdyby ho někdo chtěl zkusit uhodnout:
39 let, 187 cm, 90kg

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Zahradníku, s návštěvou stínové vlády ANO v České Lípě máte pravdu. Nebýt info od Vás, nevíme, nikde kupodivu nebylo vidět, slyšet, pokud ano, tak takřka neviditelně, neslyšitelně... Článek v Deníku docela v pohodě, fotek hodně. Prostor v patře Unionky nestačil, následoval přesun do sálu kulturáku, naštěstí kousek. Místní ANO včetně starostky za ANO (na akci od AB velká chvála) situaci možná podcenilo. Podle dodatečných ohlasů by určitě přišlo mnohem více občanů ČL bez ohledu na míru sympatií nebo antipatií. Návštěva ministra pro vnitřní bezpečnost Rakušana v ČL je propagována mnohem více...

Vaše hádanka se jeví jako hodně snadná! V okruhu rodiny, přátel a známých dostali šanci uhádnou mnozí. Výsledek: charismatických osobností hodně, doslova přetlak, k velkému údivu však 39 let, 187 cm, 90 kg = NIKDO z nich! :) Vás vylučujeme, vedle zahrady na aktivní politiku čas asi nemáte, pan Tichý prý o centimetr nesplňuje výškový limit, Moldavit všechny tři, paní doktorka Šepsová gender... :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zazněla zde slova z úst neúspěšné prezidentské kandidátky, oproti předvolebním průzkumům hodně neúspěšné, prof. Ing. Danuše Nerudové, Ph.D. Ekonomka, neúspěšná kandidátka na prezidentku, a místopředseda STAN Jan Farský budou lídry STAN ve volbách do Evropského parlamentu. Paní Nerudová aktuálně v četných médiích velice perlí, stále častěji mimo soudnost, mimo profesnost dle názoru mnoha jiných uznávaných ekonomů. Její snaha uchvátit alespoň jednu výhodnou prebendu je lidsky pochopitelná, dobré je tak vnímat její slova na adresu opozice. V zájmu své kandidatury prostě mluví jak mluví, respektive stále častěji blábolí... To je život! Co by člověk neudělal pro plat poslance EU, k tomu další bonusy, důchod atd. atd. Je prostě jedna v řadě natěšených...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zkuste hledat dál, přidám ještě další nápovědu : Svobodný, přitažlivý, cílevědomý a sebevědomý muž a vlastenec. Je orientován prozápadně, ale v EU bude prosazovat české zájmy v první řadě. Četl jsem diskuzní příspěvek dosavadního voliče Okamury, že je rozhodnutej ,,přejít do jeho stáje,,

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Zahradníku, Moldavit bude mít díky Vám svátek!
To se skutečně nedá, pochopil jsem - 39 let, 187 cm, 90 kg - ano já, i když aktuálně 39 / 187 / 87!
Mám díky Vám dilema - koho si vzít jako poradce (asistenta) - Vás nebo Moldavita či Nejtiššího? :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Dodatek - vážně!
Jsou to super splašky od našich současných vládnoucích...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Hádanka je velmi těžká, vidím. Přidám proto ještě další nápovědy tentokrát z progamového prohlášení:
právo veta, ochrana hranic, spalovací motory, Green Deal, česká měna.
Stručné a jasné bez zbytečných frází .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) Vida!

"Za socialismu měla média jasně vymezenou čtenářskou obec: soudruzi četli Rudé právo, ti, kterým soudruzi vadili, se pokoušeli poslouchat rušený signál Svobodné Evropy. Dnes je situace trochu podobná – ti, kteří chodí na Václavské náměstí demonstrovat na shromáždění svolané Jindřichem Rajchlem, ti, kteří se cítí být Čechoslováky, a samozřejmě především ti, kteří se chystají na protestní jízdu zemědělců, čtou blog VIDLÁKOVY KYDY. Blog je nekorunovaným králem antisystémových médií a neznat Vidlákovy kydy je mezi antisystémovými občany stejný prohřešek, jako bylo nečtení Rudého práva mezi soudruhy. Slovo Vidlákovo se stalo výkladní skříní antisystému a jeho proklamativní lidovost je symbolem odporu proti oficiálním, velkým a systémovým hráčům. Proto mne opravdu překvapilo, že byl pan Vidlák donedávna zaměstnancem majitele hnutí ANO Andreje Babiše."

https://www.forum24.cz/dezinformator-vidlak-pracoval-pro-agrofert-babise-pravidelne-hajil

PS
- nevím, proč bych tady měl v rámci debat kohokoli potěšit?
- kolega "z" (jako obvykle) nedomyslel článek JXD do konce: pokud obhájce prostých venkovanů je zároveň x let zaměstnancem oligarchy, je to přece jasnej střet zájmů - co mu pak můžeme věřit?
- a poznámka: stejně jako netvrdím, že "z" sleduje jen kydy, neměl by ani on lhát, že je F24 můj jedinej zdroj; ostatně informace je pravdivá, bez ohledu na zdroj!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Tichý, potěšil byste mě, kdybyste napsal vlastní úvahy a nepodstrkoval sem forum 24.cz. K Vidlákovi vám řeknu, co nevíte vy a asi ani J.X.Doležal. Proč vás mělo překvapit, že byl něčím zaměstnancem ? To je snad každej, kdo nepodniká sám. On to nikdy netajil a není na tom nic odsouzeníhodného. To, že vy dva jste to nevěděli, není jeho chyba. Uznejte, že v malém městě na jižní Moravě kde žije, si nemůže moc vybírat
Moc se v těch ,,antisystémových,, médiích neorientujete, jinak byste věděli o Vidlákově otvíráku - pravidelně v pondělí. Ten je aktuální a lepší než Vidlákovy kydy. Ono těch autorů o kterých nic nevíte je už dost a hojně píší.
Koho to zajímá, umí si je najít. Vy raději zůstaňte věrný foru 24.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane T, vy myslíte vážně, že všichni zaměstnanci Agrofertu - včetně uklízeček - jsou ve střetu zájmů ? Vidlák není politik placenej ze státní kasy, kde vidíte střet zájmů ? A nikoho, ani vás , nenutí abyste mu věřil. Přečtěte si znovu : Nikde nelžu a nepíšu, že F24 je váš jediný zdroj. Píšu, ať zůstanete raději věrný F24.cz.
Jo, a ty Vidlákovy kydy už nečtu, jsou lepší zdroje.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Rozsudek v kauze Čapí hnízdo padl. Soudce Jan Šott oba obžalované opět zprostil viny. Kauzu kolem padesátimilionové dotace na stavbu multifunkčního kongresového areálu začal podruhé projednávat pražský městský soud. Nepravomocný osvobozující rozsudek loni na podzim zrušil odvolací Vrchní soud v Praze. Nyní jej tedy soudce Jan Šott (5 členný senát) opětovně potvrdil. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i advokáti obžalovaných si ponechali lhůtu na rozhodnutí pro odvolání.

Nabízí se dodatek - bez komentáře! Nicméně, mnozí, primárně vládní pětikolka s důvěrou pod hranicí ptačí chřipky, dnes večeři nestráví! :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Babiš podruhé zproštěn obžaloby a ta správná internetová média to znovu s chutí propírají. Koho to asi po 9 letech zajímá ? Premiér Fiala odmítl možnost utvořit koalici ODS s ANO. Je to zoufalec, ale sebe pochválit umí při každé příležitosti - každý den nejmíň jednou. Ta média už nejdou číst. Babiš ho předběhl, prohlásil to samé, ale o pár dní dřív .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Zahradníku, stran Babiše je to takřka jako s Putinem. Není-li soudný argument, tak dle situace a potřeby je mantra B nebo P. Včera na ČT 1 vlajkový "perverzní" pořad veřejnoprávního média "Máte slovo" s paní kotelnicí Jílkovou, stále častěji mimo profesionalitu, téma ČR versus Euro, kdy místopředseda STAN Farský byl mega hloupý, Babišem plival na celé studio... STAN, pětina pětikolky, je v poslední době stále více akční, obdivuhodně trapně. Kde není rozum, tam má STAN "názor" - vlastně celá pětikolka... STAN ví, že v parlamentních volbách se ukojila na úkor Pirátů, kamarádsky, soudružsky, je bez uzardění přejela - vykroužkovala, o to více se musí snažit!

Pro nadšence a majitele památníčků info:
"Debata bez cenzury" zakončí první část v České Lípě. Vicepremiér a ministr vnitřní bezpečnosti Vít Rakušan (předseda STAN) přijede v pondělí 19. února do českolipského KD Crystal na čtvrtý díl své spanilé jízdy Debaty bez cenzury. Začátek je od 17 hodin. V ČL kupodivu žádná proslavená putyka, ale kulturní zařízení města. Vivat!

P. S.:
Dotaz, pokud by neočekávaně četl někdo z českolipské radnice. Bude se panu R. účtovat pronájem sálu KD Crystal, pokud ano, kolik?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Koukám, že fňukna práskla dveřmi a vrátila se oknem...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Bohdan hrabě Kocharowski:
Pane hrábě, zdravím, jsem rád, že máme shodu s fňuknou R. Nás soudných je s vámi zase více!
Dovolím si pouze drobnou poznámku - zdejší nejmoudřejší iritují anonymní nicky, jejich problém...
Přeji vám krásný den, u nás v NB sluníčko se směje!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pan Lípa psal dobře, média jsou stále více mimo objektivnost. Pan Kocharowski odsoudil fňuknu Rakušana. Je dobře, že se zde najdou komentující, jako je pan Kocharowski, Zahradník a další, kteří mají svůj názor!
Před dopsáním mého komentáře, aktuálně Navalnyj, to zase bude galaktická masáž...
Vraždění, vybíjení, genocida atd. pod vlajkou Izraele, USA, VB a dalších je asi pouze třešnička na dortu...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Jen citát George Orwella k zamyšlení : Mluvit pravdu v čase všeobecného klamu je revoluční čin.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Těsně vedle... :-D

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

16. Únor 2024 - 15:52 | jirkat
Těsně vedle... :-D

TĚSNĚ VIDLE...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Forum 24.cz by se mělo přejmenovat na Hlas dezoláta. Začínají informovat pravdivě o Ukrajině.
Svědectví obránce Avdijivky o ústupu: smrt a chaos, zraněné tam nechali. F24.cz 17.2. 24

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pane Zahradníku - Forum24.cz jsem kdysi chválil, aktuálně už je to trapná splaška!
Netuším, hledat nechci, kdo je majitelem, pojem "objektivita" toto médium už nezná!

Hit dne:
Česká republika našla v zahraničí zdroje stovek tisíc kusů dělostřelecké munice, kterou by mohla Ukrajině dodat v řádu týdnů, pokud s partnery v USA, Německu, ve Švédsku a dalších zemích zajistí financování. V sobotu to v debatě na Mnichovské bezpečnostní konferenci prohlásil český prezident Petr Pavel.

Tleskám! Máme super pana prezidenta! Ve shodě s paní ministryní války Černochovou maká celé dny, aby vraždění bylo totální... Jsem občan ČR, státu, který s nadšením vraždí! Dnes v televizi opět Harry Potter. Strejda se mě ptal, co bych dělal mít kouzelnou hůlku... Odpověděl jsem bez váhání - nechal bych zmizet všechny zbrojaře, zbraně a munici, válečníky, armády, politiky milující vraždění... Všem zbylým by se (snad) žilo lépe!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

My jsme nevraždili a stálo nás to 360tis. lidských životů! Pardon! Zavraždili jsme Heydricha! Takže těch 5tis.následně popravených bylo vlastně v pořádku! Ještě že tehdá nebyl Petr Pavel!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tak prohlásila má přítelkyně.
"A pak že lidi nemaj peníze!" při pohledu na výstavbu dalších obchodů u Kauflandu v NB.
"Jo a turisty tam žerou žraloci!" na tradiční tancovačce důchodců. Celý stůl se bavil, že za chvíli vyrazí opět do Egypta, ohřát se. V dubnu je teplé moře a ještě nejsou vedra. Mnozí létají i na podzim.
"Tak to tady bylo před pár lety!" když jsme koupili mouku za 12, mléko 11, máslo 23, kýta 79, plecko 76, kuře 42, jablka za 20Kč atd.
Mimochodem 5kg masa je už ve střevech, dochuceno originál kořením z Maďarska na čabajky. Ještě dva dny studeného kouře a Mňamka!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tak jsem zachytila v diskusi ohledně zítřejšího protestu tzv. zemědělců zajímavý výkřik. Jakýsi pan P. se těší,jak bude v Praze protestovat proti EU,NATO a WHO. Tak už i ty Brute, Světová zdravotnická organizace !...

Pěkný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Tak jsem zachytila v diskusi ohledně zítřejšího protestu tzv. zemědělců zajímavý výkřik. Jakýsi pan P. se těší,jak bude v Praze protestovat proti EU,NATO a WHO. Tak už i ty Brute, Světová zdravotnická organizace !...

Pěkný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Já jsem zachytil nový rozměr strategie současné vlády, která se přes jí nakloněná média přenáší k lidu. Místo řešení problémů, po kterém lidé volají, se zdá, že lidi neustále krmí budoucími krizemi, pohromami,válkou, násilím, nemocemi a dalšími hrůzami, které na nás přijdou.To má vytvořit pocit, že současná situace je s očekávanými katastrofami snesitelná.
Nikdy předtím jsem nezaznameal na webech takové množství bulvárních zpráv. Když je krve a neštěstí zrovna málo, zrecyklují se krvavé zprávy z historie a to nejen české. Je třeba v lidech držet a udržet strach. Z čeho - to už je jedno.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

No,nevím,jestli třeba dnešní prohlášení Medvěděva,že jestliže prohrají, zničí atomovkou Berlín a Washington, lze považovat za strašení a bulvár.Pobaltské státy se svou zkušeností s ruským imperialismem rozhodně nekrmí své občany budoucími krizemi, ,ale připravují se na možnou invazi,protože chtějí ochránit své obyvatele. Čalouníkovi z Braunau taky mnozí nevěřili .A z historie víme, že ti,kteří brali nebezpečí na lehkou váhu,pak zhusta obviňují okolí,,že prý nevěděli ,ač ostatní ano, a svalují vinu za druhé.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Máte paní Šepsová pravdu. Ten dezoláty a Balaštíkovou(ANO) tolik očekávaný protest zemědělců se změnila ve frašku. Na čt24 organizátor Malý ohlásil odjezd, že s tím dále nechce většina mít nic společného. Co tam demonstranti pořvávají, kvůli tomu tam nebyli.
No podívejme kdo za tím stojí. Zde opěvovaný Vidlák (zemědělec bez pozemků) mluvčí. Dále estébák Bartončík, právní kancelář zastupující Babiše v čapáku, Jandejsek pobírající přes 2mld. na dotacích (spolupracovník Rajchla), předseda jakýchsi odborů s hodinkami přes 120 tis. a proruská dezinfoscéna skandující "Ať žije Putin"
https://twitter.com/i/status/1759579401761554936
Odpoledne přišel Rajchl, Okamura a pod.
Balaštíková to rozbalila. Jasně zemědělskému oligopolu se nelíbí, že vláda přidala na dotacích malým zemědělcům a jejich rodinným farmám.
"Všichni mají dostávat stejně! Abychom hájili ty slabší nedává smysl! Všem rovné podmínky!"
Co jsou ti demonstranti zač vyjadřuje pokřik na lidi, co přišli s vlajkami EU...agresivní hesla jako „Zdechněte!“, „Do plynu!“ nebo „Hoďte je pod tramvaj!“.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Možná by zahradník mohl dát na vědomí, odkud zase čerpá
Jedná se o dezinformační Prvnízprávy, šířící pro-kremelské dezinformační narativy.
https://www.nfnz.cz/konspiracni-server-prvni-zpravy/

Klidně nám dejte odkaz a nenamáhejte se s přetahováním...Já jsem zachytil nový rozměr strategie současné vlády :o))). Vy tak akorát porušujete autorský zákon. Píší....jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu redakce je zakázáno.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/petikoalice-vyuziva-strach-k-upevneni-sve-pozice/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Strašením nemyslím prohlášení Medveděva, nemluvím o pobaltských státech, nezobecňuju až tak široce, jako vy paní Šepsová. Delší dobu se publikují celkem zbytečné články třeba o Anežce Hrůzové atp. ,o vraždách, znásilněních, dávných úmrtích (Jiří Šlitr, Štaidl), které nečtu - stačí vidět titulky. Mluvím o současném Česku.
Zahradník dává na vědomí moldavitovi, že čerpá ze serverů : Seznam, iDNES, Lidovky, CLdeník. Ještě tak možná něco podle knihy 1984.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ale zahradníku, opakovaně sem podstrkujete články z dezinformačních médií, mluvte pravdu. Každý kdo se podívá na odkaz, evidentně vidí, že jste zkopíroval první odstavec a přidal...Já jsem zachytil nový rozměr strategie současné vlády
Asi tak zahradníku. Pokud tedy nejste ten autor jar, co to napsal.
Co vás vede k tomu, pořád podsouvat něco z dezinfoscény?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) pan Rakušan v CL

Tak jsem včera zajel podívat se do CL na Diskuzi bez cenzury, Hodně mne překvapila.
Ze začátku se nalevo přede mnou ozvalo od jednoho hloučku demisi, demisi. Obstarožní dámy a dva pánové montérkách. Jaksi znejistěli, že se nikdo nepřidává. Zkusili to ještě jednou a zase nic. A kupodivu odpovědi Rakušana se potkaly s aplausem. Nevybíravě na něj pokřikovali urážky. Asi po 20 minutách si vzal slovo jakýsi pán s důchodem z Německa a pokračoval v urážkách, že prý nám z Brna posílají lidský odpad Fialu a Válka. Rakušan se ohradil a lidé bučeli. Poté prohlásil, že by je měli vystřídat Skála a Konečná. To většina sálu řehtala smíchy. Posléze se asi 10 odpůrců v tom hloučku zvedlo a rozzuřeně odcházelo. Další polohlasné urážky, to nebudu poslouchat a "aby jste se poblili" na adresu obecenstva.
Rakušan dále odpovídal, bylo vidět, že je dobrý rétor, vycvičený v učitelské praxi. Nejčastěji byli "okradení důchodci". Byli tam středoškoláci, ti zase, že na jejich důchody nebude atd.
Pak přišel jeden z vůdců dezinfo (známý z vylomení dveří v soudní budově), Zítko. Jsem kndidát na prezidenta ČSFR! Bouře smíchu. Pak mlel a mlel o nějakých paragrafech ČR neexistuje, je to korporace a tím pádem Rakušan nemá žádné pravomoci, nechtěl položit mikrofon, evidentně byl nadšený, že to sledují tři televize. Lidi časem ať mu seberou mikrofon, na nic se neptá. Na otázku kdo Rakušana volil? tedy Rakušan že občani ČR v souladu s Ústavou. Naštěstí se přihlásil Zítkův kolega - taky čechoslovák, mával papíry. "Tady mám seznam lidí, co budou zadrženi a pohnáni před naše soudy, o to se osobně postarám!!!" pronesl fanaticky. To bylo trochu moc pro všechny přítomné. Rakušan "aha zase lidové soudy"! Lidé reagovali na Zítka a jeho exekuce, či tričko s Putinem. Něco brblal a pak taky opustil se svou skvadrou sál. Diskuze běžela v poklidu a po dvou hodinách Rakušan poděkoval za převážně slušnou diskuzi. Sklidil velký potlesk. Slíbil, že bude diskutovat bez mikrofonu dále. Hodně lidí tam zůstalo, já jel domů.
O čem se diskutovalo a více
https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/rakusan-debatoval-v-ceske-lipe.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pan Moldavit to napsal skvěle! Na sociálních sítích hafo jiných komentářů, stovky fotek... Dnes pan Rakušan, prý viděl, četl I-N, pana Moldavita požádal o zapojení v jeho další spanilé jízdě jako mediálního asistenta, poradce! Super, budeme mít přímého účastníka! I-N bude mít šanci na nejvyšší příčky mezi českými médii... :) :) :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Moldavite, nedávno jsem vám tady odpověděl na to, které alternativní weby taky sleduju, abych měl celkový obraz skutečnosti kolem. A taky, že když si něco přečtu, utvořím si na věc názor a ten tady svými slovy napíšu.A to proto, že sám nedávám odkazy a ani s nimi nediskutuju. K tomu, jak se vyvolává strach odkazuji na média, která jsem tady vypsal 19.2.2024 a o tom ten příspěvek byl.
Doporučení : Nemusíte moje příspěvky číst, když vás tak dráždí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

On Vás stejně nepochopí!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Dnes desítky komentářů napříč všeho, napříč všech, ke včerejší demonstraci zemědělců.
Zcela neuvěřitelné!
Stručně řečeno, patrně se blíží dny, kdy kdokoliv s jiným názorem než... bude popraven!
Mimochodem, na vlastní obranu nám prý nic již nezbývá, ale Ukrajině dáme vše!
Zdá se, že dokonce životy mnoha českých občanů!
P. S.: Mám napsat adresu pro Rakušanovi biřice?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Nechce, neumí ,nepochopí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ještě dodám článek. Video s českolipským učitelem, který vyprovodil Zítka, obíhá internet.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nazory-komentare-glosa-bez-cenzury-kolaboranta-v-tricku-s-putinem-cesi-rychle-vyprovodili-246191
V diskuzi přes 1000 příspěvků, tento je nejlépe hodnocen

Karel Kremser
Před 9 hodinami

Rusák Zítko do slušné společnosti nepatří. Naivní a lehce manipulovatelní lidé mu posílají statisíce stejně jako proruským komunistickým extrémistům typu Rajchla, Vrábela a jim podobným. Pokud by volební právo bylo podmíněno nějakým lehkým znalostním testem, tak si tito naivní a lehce manipulovatelní lidé už v životě nezavolí, což by bylo jen ku prospěchu věci.

A ještě zajímavost. Studenti se ptali, zda se upraví Lustrační zákon. Ano, i ministři a premier budou muset předložit lustrační osvědčení.(potesk). Očekávám bouřlivou debatu. ...to jistě
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-babis-na-slovensku-s-ustavni-stiznosti-neuspel-40459906#utm_content=ribbonnews&utm_term=babi%C5%A1%20ustavniho%20soudu&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Jinak osobně si vážím, že celá vláda a hlavně pan Rakušan mluví slušně, opozici neuráží, nelže, pochválí i za dobré názory (opakovaně). Jaký to rozdíl např. od Babiše. Ale level jeho voličů je z takového chování u vytržení. Nelze se divit

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Českolipský učitel vyprovodil Zítka
https://www.facebook.com/msvbd/videos/7053426191437041?idorvanity=294134577653964

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Na jedné českolipské facebookové stránce píší studenti,jak jsou pyšní,že mají tohoto pana učitele. To je dobře. Četla jsem článek,jak se dezinformátor vydal do Sudet ,aby předvedl exhibici před TV kamerami, ,ale místní ho vyprovodili a že se víceméně s Vovkou na prsou a Donaldem na zádech vyplížil ven. Nevím, zdali tam třeba i nabízel svůj pověstný fén,kterým mění kohoutkovou vodu na studánkovou a který si u něj blbci,to jinak nejde říci,objednávali a ještě mu poslali půl melounu na prezidentskou kampaň,kteréžto peníze použil pro svou potřebu.Hloupý,kdo dává,hloupější,kdo nebere..

A pěkně se rozčiluje komunistka Kačenka Konečná( s kterou se dal dle dostupných informací do holportu Vidlák, takže konečně došlo ke splynutí duší) spolu s Vandasem- inu komouši a fašouni měli vždy k sobě blízko- že si Rohlík jako soukromá firma dovolil vypovědět smlouvu Jandejskovi,kterého přezdívají Malý Babiš.A ke kritice se přidala nová tvář Rajchlova PRO Michal Hašek.
A nakonec jedno moudro od Wericha- poslouchám geniálně namluvenou korespondenci V+W,kterou sice máme v knižní podobě,ale slyšet Norberta Lichého jako W, Václava Knopa jako V a Danielu Kolářovou jako Zdeňku, je úžasná věc.68 hodin čistého času.. No, a tak v jednom dopise Werich píše, že svět je malej,ale blbové velcí.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Včerejší ranní událost ze života v NB : Před Penny stál člověk, v ruce držel tištěný text. Zastavoval lidi a chtěl po nich peníze na charitu pro hluché. Známý mu dal padesátku, ale jemu se to zdálo málo. Uvnitř obchodu nám líčil, že toho lituje a neměl mu nic dát. Než jsme všichni nakoupili a vyšli ven, byli tam policajti státní i měšťáci. Soused dostal zpátky svoji padesátku a provinilec byl odvezen konvojem s blikačkami.Chválihodná rychlá policejní akce.
Rakušanova show v CL
Diváci na sebe mohou být hrdí. Když zapudili15 dezolátů, byla to už jen diskuze plná porozumění obou stran.Bylo to nezvykle klidné představení.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ale zahradníku, vy jste tam nebyl. Oni odešli, protože se nikdo k jejich vulgárním pokřikům a demisi, demisi nikdo nepřidával. A neunesli, že se odpovědím Rakušana tleskalo. Nechtěli to poslouchat. Odcházeli kolem mne, tak jsem slyšel, co prskali.
A rozhodně nezbyla jen souznící strana, bylo tam přes 200 lidí. Jedni tam četli připravené otázky z papírku, jak z pera Andreje, či Okamury (Ukrajinci nás vyžírají). I důchopdci, co je tak okradli o jejich nárok na důchod, tam byli. Že to dovedl pan ministr dobře vysvětlit, jak to s tě mi důchody je, je jiná.
Asi vám vadí, že přes rozdílnost názorů, zvítězila slušnost.
Ale můžete zajít na Babiše. Tam se to urážkami jen hemží. I na jejich sjezdu si to neodpustil.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Pro pana zahradníka z Arnultovic- existuje záznam na soc. sítích. Můžete se podívat. Nebo se podívejte na to ¨samostatné video s panem učitelem,který mluví o tom,jak učí ukrajinské děti,které se nemají kam vrátit. To je u mne fakt frajer a zaplaťbůh, že tací lidé jsou a budou. Že se Vám slušnost nelíbí, je Vaše věc.Ona Česká Lípa přes všechny peripetie a složení obyvatel není Karviná,kde největší křiklouni se základním vzděláním propíjejí denně v hospodě sociální dávky.
Viděla jsem video,kde Rajchl slovně napadá mladíka mezi 16-18 lety ,který mu slušně,podotýkám slušně, oponuje, slovy,že kdyby on tohle říkal tátovi,tak jednu chytí přes ..a druhou vezme o zem. Dav úctyhodných postarších lidí mručí na souhlas. Asi je tak vychovávali-fackami.
A k tomu incidentu před Penny- někdo tu policii správně zavolal.Někomu se chování toho dotyčného nelíbilo.Já jsem taky volala,když mne po Boru kdysi obtěžovaly ženy tmavší pleti prodávající nějaké šunty,které sebou měly svého nohsleda. Nebo,když v parku u kina odpoledne za bílého dne popíjí skvadra bezdomovců alkohol a pokřikuje na vás, tak jsem taky zasáhla. A pokud jsou lidé tak blbí,že dávají těmto typům peníze, tak to je jejich věc-odkazuji na pořekadlo,které jsem již psala- Hloupý,kdo dává,hloupější,kdo nebere.Hlavně,že ten pán nebyl škodný a dostal pajsku zpět..

A ještě při pondělku a té ukradené stávce zemědělců- Malej Babiš,jak se říká Jandejskovi, měl při řečnění na podiu pod sebou jakousi domobranu v armádních stejnokrojích,což se nesmí. Práporek byl národovecký,flastenecký,jak jinak. Resentiment na Lidové Milice? Už Áda měl Sturmabteilung, paramilitární organizaci,která jej bránila,když řečnil...
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Nebyl jsem v CL, viděl jsem jenom fotky v deníku a četl článek tamtéž. Dojem, jaký jsem z toho měl, jsem popsal 2 větami. Je jenom dobře, že jste napsal své dojmy z přímé účasti. Mne jste mohl moldavite klidně vynechat. Proč by mi měla vadit slušnost ?
S tou výchovou fackováním bude asi velký problém pro Ukrajinu. Mluvil o tom před pár dny dánský (myslím) politik jako vysvětlení proč bude hlasovat proti přijetí do EU.
Chválím vás paní Šepsová, že voláte policii, když vidíte nepravost a dnes podruhé policii, že rychle zasáhne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ještě k malému Babišovi- Jandejskovi. Koluje video stažené ze Twitteru,kde za rudým stolem sedí 3 muži a Jaroslava Obermeierová třímá mikrofon a vysvětluje nějakému obecenstvu,co to je Aspen Institut.To nemá chybu. Mluví spatra a není to reklama na inkontinenční pomůcky,kde to má předem napsané a v čtečce. A po její levici nesedí nikdo jiný než Ing.Jandejsek.

No,já miluji všechny členy Monty Python.Nyní se koná obnovená premiéra jejich dvou filmů.Jeden z nich je Život Briana. M.Palin tam krom jiného hraje šišlavého Piláta.A tak,při tom šišlání vyslovuje jméno jednoho Římana a jeho manželky špatně..Znalci vědí,kam tím mířím.Nějak mi to pí Obermeierová i Jandejsek připomněli.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Paní doktorka miluje mnohé - viz výše. Naše rodina má žel opačné zkušenosti, kdy paní doktorka, v době, kdy byla posudková lékařka, vždy upřednostnila romské žadatele, protože, jak její asistentka říkala, se jich bála! Chtěla mít klid, tak podepisovala skvělým mužům, kteří každý den byli v posilovně, že mají problém! Paní doktorko Šepsová, je to pravda nebo pomluva? Zde stále jste politicky akční, tak buďte trochu slušně upřímná, zda vskutku lžete?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Čekáme, rádi Vám napíšeme, komu, kdy, jste jako paní posudková doktorka "vyhověla"...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

To snad nemůže být v pořádku, v normálu!
Paní doktorka Šepsová jako super prasátko!?
No koment! Tomu se nechce věřit!
TL vskutku tak?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Zdravím! Podepisovala jsem jim, tedy přiznávala invalidní důchody nebo jak to myslíte pane Lípo?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Podle zdejší romské komunity jste přiznávala ID, podepisovala, takřka automaticky!
Kdo ví, možná pomluva! Život bývá složitý, třeba podepisovala, aniž tušila či chtěla!
Jiní hloupí to možná vnímali jako... Kdo ví jak! Prý peníze nesmrdí...
Já osobně si myslím, že Vás se to netýká, Vy zcela jistě byste tak moc neklesla!
Zajímavé: romští PID vedle "bílých" jsou 10:1, záleží to na posudkových lékařích!
Kdo ví, třeba by to paní doktorka korektně osvětlila, odvála tmavé duchy...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

§ 184Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

A nezapomeň fňukno Lipo promazat zpětně komentáře, jak máš ty "hrdino" ve zvyku!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.) TL neumí počítat

Tak rasista TL nejen zázračně vstal z mrtvejch, ale nakecá COKOLI, když chce oponenta shodit.

Viz například statistika ČSSZ: Podle ní pobíralo v roce 2020 invalidní důchod přes 417 tisíc občanů.

Podle TL bylo tedy v ČR cca 40 tisíc "bílých" ID, ale skoro 380 tisíc ID mezi Romy.
Přitom Úřad vlády ČR pracuje s celkovým odhadem 240 300 etnických Romů.

Čili zas jen další bullshit; polemika s lhářem nemá smysl! Leda rovnou žaloba...

PS / A neumí ani věcně argumentovat, tak je jen dočista ubohej sprosťák :o)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ale, ale, zdejší prasátka nastartovala?
Čí avataři na podporu nesvéprávných?

Jirkat jako symbol zdejších přiblblů, zase má průjem! Kolik stříbrných za jeho průjem?
Sorry, v čem ten výklad paragrafů? Psal jsem, že ano? Pouze jsem se paní Š. slušně zeptal!
Ona zatím nereaguje, možná nemá odvahu! Má přiblblo avatara "jirkat" a sluhu Tichého?

Pan Tichý žel už mimo hranu rozumu! Věk tropí divy!
Bonboniéra plná jedu, obdobně autor!
Pane Tichý, zkuste prosím alespoň občas být mimo "rauš" jako Moldavit, tedy seriózní!

P. S.:
Vážený pane Tichý, napsal jste "Tak rasista TL nejen zázračně vstal z mrtvejch..."
Ubožák vašeho gardu fakt nejsem! Váš věk není omluvou - vy nejste rasista, jste ubožák, prase!

,

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Paní doktorko, slyšela jste mluvit Sašu Vondru ? Co na to říkáte ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Paní doktorka má problém! Před mnoha stoletími byla nedlouhý čas poslankyně ČNR. Nepříliš zářná! Dodnes žije z oněch vzpomínek, tak i píše.... Pravda, v Novém Boru je asi stále vlivná... To je věc tamních... Pan Tichý a nick Jirkat prostě její vnady adorují, což je lidsky pochopitelné, proto i zde trapní...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Saša Vondra - větší průjem snad už být nemůže! Když jsem četl vzpomínky kamarádů ex prezidenta Havla, tak jsem pouze neuvěřitelně zíral, mimo jiné na pasáže, jak Saša a Václav spolu v opilosti obcovali...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Ten jeho výstup s dopisem v ruštině, slyšel asi každý. Měl jsem ale na mysli jeho hlasový projev - to šišlání, na které je paní doktorka tak citlivá. U dospělého člověka a politika je šišlání ostuda. Možná by pomohl logoped :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Takže- byla jsem v mém milovaném kině a odpovídám nyní.Děkuji jirkatovi,ale vím, co mám dělat. Před odchodem jsem zajistila příspěvky TL.Chytil se i dalším komentem- to nemá chybu,ten o romské komunitě je totiž naprosto zásadní.
No, kroky další popisovat nebudu-jenom,že je marný,je to marný,je to marný něco mazat v internetových diskusích.

Pane Lípo, nikdy, opakuji nikdy,což při dalším řízení doloží zaměstnavatel, čili ČSSZ,NIKDY jsem po dobu pracovního poměru na OSSZ Česká Lípa neposuzovala dávky vázané na pojištění- to znamená invalidní důchody. Rozumíte o co jde? Tuto agendu dělá totiž atestovaný posudkový lékař.Musela jsem složit různé zkoušky,ale opakuji Vám potřetí,že přiznání invalidních důchodů jsem NEPOSUZOVALA.Jdeo státní instituci,kteráá má svoje předpisy.
Já jsem měla,protože jsem již kdysi posudky jako externista vypracovávala, na starosti vyřizování žádostí o-zjednoduším to pro laiky- průkazy osob zdravotně postižených( ZTP aj),schvalování některých pomůcek pro slepce, hluché aj. handicapované- třeba vozíčkáře a tzv. příspěvky na péči, které se vyplácejí v I-IV. stupni. Atestovaný lékař po mně posudek aproboval a až na počáteční výtky,že píši moc košatě,protože jsem se posudky snažila dobře odůvodnit,jelikož musí být dobře přezkoumatelné, nebyly žádné odborné problémy. Za celou dobu roku a půl jsem měla pouze dva rozklady posudku a stížnost ani jednu. Naopak, pokud byli žádající nespokojeni- žádali třeba předčasně a nebylo možno ještě podle dikce zákona přiznat, jsem to dotyčným vysvětlovala a mnozí rad poslechli a dávka jim později byla přiznána- šlo právě o ty příspěvky na péči. Pracovala jsem s vynikajícími tajemnicemi,které se ve své práci vyznají a pak,po zřízení institutu odborné asistentky posudkového lékaře s paní Š.N. Tu máte asi na mysli,když jmenujete asistentku-, která tvrdí,že jsem se bála. Nu, též bude muset podat vysvětlení.
No,a kdyby Vás,pane Lípo, zajímalo,proč jsem rozvázala pracovní poměr,tak to bylo z toho důvodu,že přece jen jste státní zaměstnanec a máte pevnou pracovní dobu, dovolenou atd. Vycházli mi velmi vstříc,protože posudkových lékařů není,ale dlouhodobě to nešlo .

Pane Tomáši Lípo, přeji Vám pevné zdraví a příště si sežente lepší informace.MUDr. Lenka Šepsová

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Je zajímavé jak mentántálně méně zdatní nahrazují erudici a schopnost vést slušně dialog na základě faktů urážkami a pomluvani ostatních. Nejlépe anonymně a v davu podobných.
A k tomu šišlání. Něco napravit lze, něco nikoliv, vznikají již v prenatálním věku.
Horší je, kdyý někdo neumí ani pořádně řeč, Není schopen mluvit z patra, neudrží myšlenku a pak plácá chaoticky různé nesmysly. Před kolegy dokonce čte, co jim má sdělit, aby se neztrapnil.
A ještě horší je, když lže. To je již povahový rys. Znám jednoho pána, již čtyřikrát soudně potvrzeného lháře. A tomu lhaní mnozí tleskají. To je již na pováženou.
FB teď obíhá ... Dokud jsi nebyl na internetu, okolí nevědělo, co jsi za debila. Pardon.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 8.)

Dnes večer svolal ministr vnitra Rakušan další Debatu bez cenzury - tentokrát s Ukrajinci. V Praze v hospodě Klášterní sýpka.

Nahoru