Další postřehy ze ZM NB

Verze pro tisk |

Můj příspěvek k pokračující diskuzi " Komentovaný výběr .........byl zablokován kvůli spamu ??? Proto jsem vytvořil tuto vedlejší linii. Testoval jsem se v jiné diskuzi i-novin a tam to normálně jde. Nerozumím tomu.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Další postřehy ze ZM NB

Růženíne,četl jste po sobě svůj poslední příspěvek ? Taky se vám zdá , že máte poněkud arogantní otázky ? Proč o občanech s takovým despektem ?

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Jinak pane Zahradníku nemusíte na katastr,vše je veřejně na internetu-Nahlížení do katastru.A zadarmo.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Já tam měl spam taky.
Ale to není o despektu.Jestli jdu na zastupitelstvo,tak se snad připravím, abych mluvil k věci.
Nebo se nepřipravím
Nebo vím o čem je řeč,ale prostě to zkouším

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB-pro pana Zahradníka

Omlouvám se za aroganci,ale nevěděl jsem,spíše nebylo v přenosu slyšet, ponoukání Uksy.V přenosu to potom skutečně vypadalo,že zastupitelé se snaží a paní dělá,jako by nevěděla o čem je řeč.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Ještě k Uksovi.1h.48. minuta přenosu doslova cituji...Mojí zaměstnankyni tam /na ubytovně/ vypíchli do břicha... dostane kudlou do břicha,propíchnou ji ty střeva,vona po sedmi dnech utíká z tý nemocnice,protože nemá na tu nemocnici.....Co k tomu dodat?S tím se přijde chlubit zaměstnavatel?
Samozřejmě vina je Charita,kupodivu za to nemůže starosta

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Děkuji za radu,já samozřejmě vím, že jsou záznamy z katastru přístupné na internetu, snažím se ale vedení města a úřednictvo přesvědčit, že udělali málo nebo nic, aby to ti občané sami viděli a pochopili .Jinak bych ty lidi nepodceňoval, kdyby jimto třeba jen ukázali na mapě katastru s vlastníky pozemků a okolních pozemků, tak by to nejspíš uznali.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Vrátím se tedy k další epizodě středečního jednání.Po několikáté se probíral osud někdejší vily-dnes ruiny na TGM při vjezdu do města. Město podalo trestní oznámení na neznámého pachatele z důvodu obecného ohrožení. Majitel nemovitosti ,pan Stehlík, pochodoval s mikrofonem a měl dlouhou nesrozumitelnou řeč. Nakonec ještě ,,prodlužoval" přes napomínání starosty, že mu vypršel limit :-) Přiznám se, že mi podstata v tom množství oddrmolených slov unikla, pokud nějaká byla. Pak se k němu přidal Uksa s požadavkem, aby město přistupovalo stejně i k dalším vybydleným nemovitostem. Měl na mysli tu před sběrnou Kovošrotu v Nemocniční ul. Objektivně nutno říci, že tady jde o něco jiného.Barák je na levé straně a chodí se po chodníku na pravé a barák je zastrčený na perferii města ve slepé ulici. Nejspíš chtěl jen solidárně podpořit Stehlíka, ale byl taky mimo.
Záměr prodat školku v ul.B.Egermanna s parcelami za minimální cenu dle odhadu 2 300 000 Kč v obálkové soutěži nejvyšší nabídce s možností 1x příhoz při otvírání obálek byl odhlasován. Hodno pozornosti je, že zastupitelé Mareš, Doškář a Valdman se hlasování zdrželi.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Ještě zdvořilý dotaz panu Tichému: V podkladových materiáech je vlastníků předzahrádek 12 , na mapě katastru stejně tak. Je to z vaší stany nepozorné přehlédnutí , anebo máte jiného informátora než veřejnost ?
V příspěvku do diskuze ( vedle ) totiž píšete, že řadových domků je jen 6.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Omlouvám se za nechtěnou mystifikaci. Protože tam náhodou taky bydlím (nikoli vlastním!), viděl jsem mapku katastru naší poloviny ulice a teď jsem si obsah bodu 13 znova neověřil. Už jsem příspěvek opravil.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

K příspěvku pana zastupitele Válka ( vedle ) doplním: Zajímavé . Když se chce, tak se důvody najdou celkem snadno a navrhne se a koaličně odhlasuje klidně i prodej nejnižší nabídce, pamatujeme ?
Na původní diskuzi se nemohu dostat , nepustí mě tam spam filter , vysvětluji a omlouvám se tímto zde.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Buďte, prosím, konkrétní. Nekonkrétní napadání je nekorektní.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB ječtě k projevu Uksy

Našel jsem si...2.1.2014 Pacienti už neplatí nic za den v nemocnici, psychiatrické léčebně, lázních či léčebně dlouhodobě nemocných. Ústavní soud stokorunový denní poplatek zrušil.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/pacienti-uz-neplati-za-den-v-nemocnici-ustavni-soud-poplatek-zrusil-118-/zpravy-domov.aspx?c=A140101_191833_ln_domov_jzl
Byla komplet zaopatřena a zadarmo ubytování,jídlo,prádlo.Tak na co neměla?
Jako zaměstnavatel jsem nebyl postaven před problém,že by někdo za mnou přišel ať mu půjčím peníze.Vždy dostali v další výplatě odpovídající částku.Ani jako zaměstnanec ve škole jsem o tom neslyšel.Donesu neschopenku od doktora,podepíšu,udám jak chci peníze a následující měsíc je mám /i když daleko méně než normálně/.
Chtělo by to dát podnět OSSZ k prošetření,kdo co zavinil,když už se to probíralo na Zastupitelstvo.Tohle mi nepřipadá normální a nemělo by se to opakovat.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB-Česká správa sociálního zabezpečení

Nemocenské, stejně jako ostatní dávky nemocenského pojištění, se vyplácí zpětně v zákonné lhůtě nejpozději do jednoho měsíce ode dne následujícího po dni, ve kterém byl příslušné okresní (pražské) správě sociálního zabezpečení (OSSZ, PSSZ) doručeny stanovené doklady pro nárok na výplatu dávky (§ 110 odst. 3 ZNP). Pro výplatu nemocenského je pojištěnec povinen prokázat vedle vzniku pracovní neschopnosti též její trvání k určitému dni. Bez prokázání trvání pracovní neschopnosti nelze nemocenské vyplatit. Trvání pracovní neschopnosti se prokazuje V. dílem – Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti nebo v případě, že pracovní neschopnost trvá delší dobu tiskopisem „Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény)“ – tzv. „lístek na peníze“.!!! .....Tento doklad předkládá zaměstnanec svému zaměstnavateli, který je povinen žádost společně s údaji potřebnými pro výpočet dávky (doklady pro nárok na výplatu dávky) neprodleně předat OSSZ.!!!
Tak kde soudruzi udělali chybu?

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

http://www.lidovky.cz/ve-snemovne-se-debatovalo-o-trestni-odpovednosti-zastupitelu-a-radnich-1ae-/zpravy-domov.aspx?c=A140519_142759_ln_domov_spa

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Některá fakta o ubytovně (pro pana Uksu?) zveřejnila právě mluvčí MěÚ:
http://www.novy-bor.cz/cz/pro-media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy/farni-charita-v-ubytovne-pomaha-mestu-s-resenim-socialnich-problemu/

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Pane Tichý,
váš dnešní příspěvek k Předvolebnímu dotazníku: ANO 2011 se mi líbí a souhlasím s vámi. Povzbudil mě, abych si dovolil položit vám všetečnou osobní otázku.
Napsal jste zde , že v jednom z 12 domků v ulici U vodárny bydlíte ( nejste vlastníkem.) Mě by zajímalo, zda jste se svými sousedy někdy o sporném vlastnictví předzahrádek mluvil, zda jste jim to po sousedsku vysvětlil ,nebo zda se s nimi vůbec bavíte. Ptám se proto, že vy úřednické a politické řeči velmi dobře rozumíte a precizně ji překládáte do srozumitelné češtiny, nemuselo tak ani dojít ke střetu občanů a města.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

1) Pokud se podíváte na zveřejněné podklady zastupitelstva k bodu 13, nemám s nimi problém. Důvodová zpráva je srozumitelná, cituje stanovisko JUDr. Ceháka, znalecký posudek ing. Kovače, doporučení příslušných odborů i Rady města. Není to tedy případ odbornického ptydepe, které by způsobilo jakési nedorozumění, jak tvrdíte vy.

2) Jako ne-majitel se do vyjednávání nepletu, jen jsem zpočátku předával některé podklady a návrhy dál. Ale nepřipadá mi to tak složité:
Jsou čtyři možnosti, které seřadím podle pravděpodobnosti: koupě předzahrádek - pronájem (ale cena se může časem zvyšovat?) - vrácení pozemků městu (posunutí plotů!?) - vydržení (právník vylučuje).

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Ano,děkuji za odpověď pane Tichý. Pro vás a stejně tak pro mě je věcný obsah z podkladových materiálů
normálně srozumitelný, rozhodování lidí o předzahrádkách dle vlastního výběru ze 4 možností také. Jak si ale vysvětlíte , že tomu ti, kterých se to přímo týká , správně nerozuměli ? Něco bylo špatně.
Rozumím-li dobře tomu , co jste v odpovědi vynechal, se sousedy se nebavíte.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Nechápu, Zahradníku, co pořád máte? Proč píšete o úřednické řeči jako příčině střetu - a hned potom, že jsou podklady normálně srozumitelné?
Pokud vím, šestice sousedů se nesvolávala k společné poradě. Bylo by to taky nepraktické, když je možné si podklady a návrhy posílat mailem. Myslím, že ani sousedka své vystoupení na ZM předem s ostatními nekonzultovala. A taky myslím, že si podklady pořádně nepřečetla. Množné číslo nejspíš používáte neprávem.

Jediný problém je totiž v tom, že navržená cena se (některým?) zúčastněným zdá vysoká, a že s nimi radnice bude dál vyjednávat. Není to ale kauza, kterou by se muselo zabývat celé město. Zastupitelé v srpnu projednali 40 jednacích bodů a řada z nich byla jistě významnější.

PS: Když vás to uklidní, se sousedy se zdravíme i bavíme, když máme o čem. Taky nám vybírají schránku, když odjedeme (nebo naopak). Do kauzy předzahrádek se nepletu, abych to zbytečně nekomplikoval.

Nahoru

Re: Další postřehy ze ZM NB

Pane Tichý, vždyť jsem to napsal, že pro vás i pro mě je to srozumitelné , ale pro někoho nemusí být .
A díky, opravdu mě uklidnilo , že jsou tam mezi vámi normální vztahy .

Nahoru