F.A.Zole uzavřely sezónu remízou

Páteční závěrečné kolo sezóny se pro českolipský tým F.A.Zole stal zároveň posledním utkáním ve druhé nejvyšší soutěži. Již před tímto zápasem totiž bylo jasné, že domácí druhou ligu nemohou kvůli bodové ztrátě udržet, a proto se chtěli především důstojně rozloučit, což se jim také podařilo. Nutno však konstatovat, že hosté z Dalmachu Turnov měli dopředu jistý střed tabulky a mohli se pouze nepatrně posunout nahoru či dolů, což se trochu projevilo na náboji utkání.

Kvůli souběhu zápasů posledního kola se hrálo v Novém Boru, a tak diváků přišlo o něco méně než obvykle. Na domácích bylo od začátku znát, že si chtějí druhou ligu užít, a byli o trochu lepší než soupeř, jenže jim nevycházela střelba. Dvakrát pálili jen do tyče (za celý zápas se jim to přihodilo celkem čtyřikrát). O první branku se zasloužil až v 11. minutě Válek, když proměnil přihrávku Černína. Turnov jako by se tou dobou snažil vymyslet, co má vlastně hrát. Přišel na to v 17. minutě. Kombinaci s Čepelíkem zakončil Pekař. O dvě minuty později šli hosté do vedení. Pohledná akce začala dlouhým výhozem brankáře Prokopce, po němž Krejčík vpadl do nepřipravené obrany – 1:2. Do konce poločasu už branka nepadla, třebaže o to stejnou měrou usilovala obě mužstva.

Krátce po přestávce bylo pro F.A.Zole ještě hůř. J. Mencl zvýšil náskok Dalmachu na dvě branky a následujících několik minut se zdálo, že domácí nemají sílu na zvrat. Poslední zhruba čtvrtinu zápasu však F.A.Zole zabraly, většinu času hrály power play a dostaly soupeře pod tlak. A vyplatilo se jim to. Ve 29. minutě Válek snížil na 2:3 po přihrávce Brože a o tři minuty později tentýž hrát uzavřel hattrick a vyrovnal, když mu nabil Havlásek. Domácí se nehodlali spokojit s bodem a navíc zřejmě zjistili, že se jim s pěti hráči v poli hraje líp. Ve 33. minutě strhl vedení na jejich stranu Hanoušek. Power play pokračovala. Další branka však přišla na druhé straně, a to ve 36. minutě, kdy vyrovnal Šteffan. Následně tempo poněkud zvolnilo a několik zbývajících šancí vyznělo naprázdno. Třebaže mohla vyhrát obě mužstva, dělba bodů byla ve férově hraném zápase zřejmě spravedlivá.

F.A.Zole tedy uzavřely druholigovou sezónu se ziskem pouhých třinácti bodů ve dvaadvaceti utkáních a sestupují. Prozatím není jasné, o kolik soutěží. Připomeňme, že béčko letos hrálo krajský přebor a skončilo ve středu tabulky. Vedení týmu se k působení v příštím ročníku zatím vyjadřuje poněkud nejasně a na konečné rozhodnutí si zřejmě musíme počkat.

Sestavy:
F.A.Zole Česká Lípa: Kluch – Brož Z., Havlásek, Mitáč, Kotek, Válek, Vokál, Černín, Hanoušek
Dalmach Turnov: Prokopec – Krejčík, Vítek, Pecka, Čepelík, Mencl R., Šteffan, Pekař, Mencl J.

Branky: 11. Válek (Černín), 29. Válek (Brož), 32. Válek (Havlásek), 33. Hanoušek (Mitáč) – 17. Pekař (Čepelík), 19. Krejčík (Prokopec), 22. Mencl J. (Pecka), 36. Šteffan (Krejčík)