F.A.Zole potěšily hrou, ale zůstaly bez bodu

Ve čtrnáctém kole futsalové 2. ligy – Západ přivítalo mužstvo F.A.Zole Česká Lípa tým ze špičky tabulky, Gardenline Litoměřice. Domácí po neutěšeném závěru loňského roku zabrali v minulém zápase, když nečekaně porazili FK GMM Jablonec nad Nisou na jeho hřišti 7:1. Vytáhli se také v pátečním utkání, jenže na body to tentokrát nestačilo.

F.A.Zole do pátečního zápasu rozhodně nenastupovaly jako favorité a hned ve třetí minutě prohrávaly, neboť se za hosty trefil někdejší prvoligový fotbalista a mládežnický reprezentant Pešír. Českolipský tým se tím však nenechal zaskočit a dál předváděl aktivní hru, což se mu vyplatilo v páté minutě, kdy dvěma slepenými góly Havláska a Půlpána získal vedení. Za Gardenline vyrovnal v osmé minutě Čámský, ale pohledná a dramatická část zápasu vyvrcholila hned o minutu později. Po dlouhém výhozu domácího brankáře Chadraby si míč zpracoval Půlpán, a třebaže se mu nabízeli nabíhající spoluhráči, rozhodl se situaci řešit ostrou a hlavně úspěšnou střelou pod břevno. Další šance pak likvidovali gólmani a několikrát střelci mířili do tyčí. Až v devatenácté minutě se o vyrovnání postaral znovu Pešír, jehož důraz a sklepávání míčů v okolí vápna působilo domácím značné potíže. Poločas tedy skončil za stavu 3:3.

Do druhé půle vstoupili trochu aktivněji hosté, ale Chadraba vytáhl několik výtečných zákroků. V pětadvacáté minutě však nestačil na dorážku Tichého. F.A.Zole převzaly iniciativu a vytvořily si tlak, který s blížícím se koncem zápasu stále sílil. Dvě šance zahodil Vojta Brož a podobně si počínali také Půlpán a Burian. Havlásek pálil jen do břevna. Na Gardenline byly znát obavy o výsledek, které vedly k řadě faulů. Domácí ke konci zápasu zkoušeli hru bez brankáře a po šestém faulu hostů dokonce kopali penaltu, jenže Vodrážka ji neproměnil. Utkání tedy skončil výsledkem 3:4.

F.A.Zole si po matných domácích výkonech v první polovině sezóny chtějí napravit reputaci u fanoušků a páteční zápas byl v tomto směru dobrým krokem. Diváci českolipské hráče odměnili potleskem, ačkoli si všechny tři body odvezl favorit z Litoměřic. Příští domácí zápas F.A.Zole sehrají 6. února a jejich soupeřem bude další celek z Litoměřic, CF Radobýl.

Sestavy:
F.A.Zole Česká Lípa: Chadraba – Půlpán, Havlásek, Poláček, Brož V., Šídlo, Kotek, Burian, Lebduška, Vodrážka, Kluch
Gardenline Litoměřice: Mikoláš – Chrobák, Volf, Blažek, Tichý, Hranička, Tomášek, Pešír, Čámský
Branky: 5. Havlásek, 5. Půlpán, 9. Půlpán – 3. Pešír, 8. Čámský, 19. Pešír, 25. Tichý