Viktoria Plzeň venku poprvé vítězně

Vůbec první vítězství na cizím hřišti v této sezoně si připsala rezerva Viktorie Plzeň, když porazila českolipský Arsenal 0:4. Již od začátku utkání byli Plzeňští aktivnější, svoji agilní hru vyjádřili také gólově, když se ve 38. minutě prosadil Tomáš Krbeček.

Ve druhé půli už na hřišti existovala pouze Viktorka, která nadále útočila, což jí přineslo další ovoce v podobě tří branek. Nejprve se prosadil Darida, na 0:3 zvyšoval Ondřej Vitouš a skóre zápasu uzavřel Martin Sladký. Plzeňský gólman Houdek si připsal čisté konto.
Blamáž. Tak lze nazvat výkon českolipských fotbalistů proti B-týmu Viktorie Plzeň. Domácí sice zazlobili jako první dvěma standardními situacemi, ale míč za Houdka procedit nedokázali. Ve 12. minutě však přišlo ze strany Plzně výstražné varování, Darida se ocitl v obrovské šanci, kdy uháněl prakticky sám na Meiera, ovšem českolipský brankář předvedl reflexivní zákrok a uchránil tak domácí od případné pohromy. Nikdo v tu chvíli netušil, že opravdu přijde. Poté centroval Holeček na Kaňkovského, který v pokutovém území upadl, nýbrž hlavní sudí Dujsík zůstal ledově klidný. Další tutovku si Západočeši vypracovali ve 23. minutě, i tentokrát byl Meier na místě. Následný Šafářův trestný kop skončil mimo tři tyče Houdkovy svatyně. Ve 38. minutě nastartovali svěřenci kouče Milana Matejky svůj brankostroj, Štrajtovu střelu domácí obránci stačili zblokovat. Vzápětí se k balónu dostal Tomáš Krbeček a ten se už nemýlil – 0:1. Arsenal toužil po vyrovnání, Bednář zkoušel své štěstí individuálně, prošel mezi dvěma beky, ale na třetím již ztroskotal. V nastavení prvního poločasu se o slovo přihlásili Českolipští, k zahrání přímého kopu se postavil Pavel Runt a jeho tečovaná nabídka minula Houdkovu klec jen o centimetry.
Do druhé půle naskočil místo Holečka Finklár. Byl to právě Finklár, který měl na kopačce vyrovnávací gól. Ovšem to by musel zakončit mnohem razantněji. V 58. minutě napálil kulatý nesmysl Šafář, jeho rána však mířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený Houdek. Když své příležitosti nevyužili domácí, udeřilo na druhé straně. Českolipskou trudomyslnost ztrestal Vladimír Darida – 0:2. Pak mířil Ševinský těsně vedle. Po centru Šafáře se pokusil zkorigovat výsledek Zeman, ale jeho hlavička postrádala přesnost. Frustrace Arsenalu se prohloubila v 75. minutě, kdy se Plzeňští dostali do přečíslení tři na dva, a Ondřej Vitouš s přehledem zakončil celou akci – 0:3. Čtvrtý zářez na střeleckou pažbu Viktorie přidal Martin Sladký, který nikým neatakován prošel českolipskou obranou jako nůž máslem a pohotově zavěsil – 0:4. A když neuspěl se svým pokusem ani Finklár, skončil duel jasným vítězstvím plzeňské Viktorie, jež si tak připisuje premiérové tři body mimo své teritorium. Českolipští byli v tomto klání bezzubí a jaloví, nedokázali si pořádně přihrát a málo se na hřišti pohybovali, což Plzeň nemilosrdně trestala. Její výhra je tedy naprosto zasloužená.
ARSENAL Česká Lípa – FC Viktoria Plzeň B 0:4 (0:1)
Branky: 38. Krbeček, 67. Darida, 75. Vitouš, 78. Sladký
Rozhodčí: Dujsík – Kembický, Šimek
ŽK: 1:0 (Broschinský)
Diváci: 320
Sestava Arsenalu: Meier - Bednář, Silný, Novotný, Šafář - Runt (72. Zeman), Broschinský, Breite, Holeček (46. Finklár) - Mičkal (62. Kučera), Kaňkovský. (Připraveni: Dvořák, Štálík, Slabashevich) Trenér: Pavel Hradiský
Sestava Plzně: Houdek - Ševinský, Matas, Mandous, Rožman (64. Šlajs), Štrajt (62. Vitouš), Sladký, Krbeček (78. Staněk), Mudra, Herák, Darida (Bezděk, Šilhánek). Trenér: Milan Matejka