Muži FC Nový Bor doma překvapivě ztratili všechny body

V sobotu jsme na našem fotbalovém stadionu přivítali soupeře, který se pohybuje v sestupovém pásmu, ale v celkovém pohledu na tabulku krajského přeboru ani naše barvy nemají všechno jisté. Zejména to mohou ovlivnit sestupy našich krajských zástupců v divizi Český Dub a Turnov. Sobotní zápas se hrál doslova v nefotbalovém počasí zima, déšť a vítr.

Náš sobotní cíl byl neprohrát, ale jak se později ukázalo, něco nám v naší hře nefungovalo.
 Ve 3. minutě zápas poslal Hruška výborný centr na dobře se pohybujícího Coufala mezi obránci soupeře. Škoda, že si nedokázal míč zpracovat pro sebe. V té době byli obránci Hrádku už mimo hru. V 6. minutě to bylo obdobné a opět jsme to nedokázali využít v náš prospěch. V dalších minutách moc dobrého fotbalu neviděli. Obě strany nenašly ve své hře kombinačního ducha. Míč létal od jedné obrany ke druhé. Ve 37. minutě jsme to měli opět skoro na kopačce Vávry, který se dostal až k brankáři Hrádku, ale ten byl u míče o zlomek vteřiny dříve. Vávra se proti obraně hostí prosadil ještě jednou, ale brankáře z úhlu neprostřelil.
  Poločas skončil bez branek a čekalo se na vývoj druhého poločasu. Ve 49. minutě si tvrdě vyšlápl na Novotného jeden z hráčů hostí a viděl za to žlutou kartu. To už měl, ale rozhodčí udělat i v prvním poločase za faul ze zadu na Novotného. Naši hráči i ve druhém poločase trochu soupeře podceňovali a k osobním soubojům přistupovali dost vlažně. To, ale Hrádek hrál nekompromisně a a jak se později ukázalo, šel za vítězstvím s větším odhodláním. V 54. minutě směřuje centr hostí do našeho vápna obrana nepřesně zasáhl a najednou byl hráč hostí sám před brankářem Blumentrittem a vyřešil to gólově 0:1. Do naší hry i na naše hráče doslova sprcha. V 58. minutě vyrazil Suněk na zteč soupeřovy obrany a prošel s míče až na hranici vápna Hrádku. Dobře viděl nabíhajícího Vávru z pravé strany. Cílená přihrávka adresáta nenašla. Obránci soupeře zasáhli přesně a ještě založili protiútok. Ten jsme nedokázali přerušit a míč končí podruhé v naší brance 0:2. I za toho stavu se snažíme o nějaký zvrat a hlavně změnu skóre. Závěrečných dvacet minut se soupeře nemůže dostat na naší polovinu a naši si i připravují příležitosti. Dvakrát jde na zteč z levé strany Coufal po výborných křižních centrech. V prvém případě neviděl nabíhajícího Stromeckého a poslal střelu do brankáře. Ve druhém případě k zakončení chyběla přesnost přihrávky. Závěr zápasu se hrál na jednu branku a hosté se jen občas dokázali dostal na naší polovinu. Gól jsme žádný nedali a soupeř si odváží tři cenné body!
V naší hře dnes chyběl další konstruktivní hráč. Novotný na všechno nestačil. Smeták pro zranění z minulého zápasu nebyl ani na lavičce a Baťka to má na delší dobu.

FC NOVÝ BOR – Slovan HRÁDEK n-Nisou  - 0:2 ( 0:0 )