Arsenal proti plzeňské juniorce ... už zítra

Již podruhé v krátké době si fotbalisté Arsenalu vyzkouší, jaké to je hrát tři zápasy během jednoho týdne. Jeden z nich mají za sebou, když v sobotu remizovali s Karlovými Vary 1:1. Další střetnutí je čeká proti plzeňské rezervě a „anglický týden“ uzavřou duelem v Ovčárech.

Plzeňská juniorka nevyhrála na hřištích soupeřů v této sezoně jediné utkání. Říká se, že každá série jednou končí. Jestli se toto pořekadlo naplní nebo se bude radovat Arsenal, uvidíme ve středu 12. května od 17:00, kdy začíná střetnutí mezi Arsenalem Česká Lípa a Viktorií Plzeň B. Hlavním rozhodčím bude Ondřej Šedivka, kterému budou na čarách asistovat Jiří Dujsík a Tomáš Kembický. Delegátem ČMFS bude Zdeněk Honl. Podrobný komentář bude k mání na www.onlajny.cz.
FC Viktoria Plzeň B
Viktoria Plzeň se v současné době nachází na jedenáctém místě třetiligové tabulky s jednobodovým náskokem na Arsenal. Nutno však podotknout, že drtivou většinu z šestatřiceti bodů získala v domácím prostředí. Na svém hřišti prohrála v dosavadním průběhu sezony jen dvakrát, a to se Sezimovo Ústím a pražským Loko Vltavínem. Oba zápasy ztratila shodným poměrem 0:1. V bilanci utkání hraných na vlastním pažitu tak patří Viktorce velmi dobrá třetí pozice. Zato ve statistice venkovních střetnutí je třetí nejhorší v lize, přičemž z cizích stadionů ani jednou nepřivezla plný počet bodů. Mimo své teritorium získala jen čtyři body za remízy s Vltavínem, Sokolem Ovčáry, rezervou Žižkova a Pískem. Svoji venkovní nemohoucnost potvrdila v souboji s Varnsdorfem, odkud si odvezla slavného „bůra“ za porážku 5:1. Ani jejich poslední výjezd nestál za nic, proti zachraňujícímu se Vyšehradu nevstřelila ani gól (3:0).
Plzeň si v 26. kole vedla lépe než Arsenal. Jak již bylo napsáno, Českolipští uhráli pouze remízu s Karlovými Vary. Zatímco Plzeňští potvrdili svoji nadvládu na domácím stadionu a „béčko“ Jablonce zdolali 1:0. Rozhodující branka z kopačky Heráka padla už v 6. minutě. Viktoria se tak díky tomuto vítězství posunula z třinácté na jedenáctou pozici. K prvnímu poločasu řekl plzeňský trenér Milan Matejka toto: „V první půli jsme hráli docela slušně, měli jsme tam další dvě, nebo tři brankové příležitosti, které volaly po proměnění." Ke druhé půli dodal: „Druhý poločas ukázal, kde se kluci nacházejí. Naštěstí naivní zákroky v obraně nedokázal soupeř proměnit. Dá se říci, že nás jednoduchou hrou založenou na dlouhém výkopu od gólmana přehrával. Z toho potom vznikalo často přečíslení." Jeho svěřenci nezahrávali standardní situace podle představ. „Co k tomu říci. Z deseti balonů jich bylo devět lehkých do náručí gólmana. Spokojen tak mohu být dnes pouze s výhrou."
Nejlepším střelcem západočeského týmu je Antonín Presl se sedmi trefami do černého. Jiří Mlika na něj ztrácí čtyři góly.
Sestava Plzně v duelu s Jabloncem: Houdek - Nový, Matas, Chvojan, Mandous - Mudra, Krbeček, Sladký, Darida, Štrajt (58. Vitouš) - Herák (62. Bezděk). Trenér: Milan Matejka
ARSENAL Česká Lípa
Mužstvo Arsenalu zažilo v 26. kole zklamání v podobě remízy 1:1 s Karlovými Vary. Vzhledem k tomu, že i sousedi v tabulce bodovali, tak Českolipští spadli až na dvanáctý flek. Opět se svěřenci trenéra Pavla Hradiského připravili o tři body sami. Vše začalo fatální chybou obránce Novotného před vlastním pokutovým územím, po níž šli hosté do vedení. Další Achillovou patou Arsenalu bylo neproměňování šancí. Kouč Hradiský navíc nemůže počítat se službami zraněného Petra Řeháka, který má natažené kolenní vazy a ještě čtrnáct dní by měl chybět. Se zdravotními problémy se potýká rovněž snajpr Radim Věchet, jenž by podle dostupných informací měl tento týden začít vyklusávat, ale do zápasů zřejmě ještě nezasáhne.
Sestava Arsenalu v duelu s K. Vary: Meier - Bednář, Silný, Novotný, Šafář - Runt, Vrabec, Breite, Finklár (73. Broschinský) – Holeček (56. Zeman), Mičkal (79. Kaňkovský). (Připraveni Štálík, Slabashevich, Kučera, Chadraba). Trenér: Pavel Hradiský