Vinohrady opět černou můrou!

V sobotním šlágru kola šlo o hodně, bratrský souboj na trenérských postech, odplata za vyřazení v play off a především o návrat na první pozici 1. ligy. Plná hala však viděla od začátku jiný scénář, který režíroval na hřišti tým z Vinohrad..

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – TJ X3M Královské Vinohrady 2:8 (0:3, 1:2, 1:3)

Už půl minuty po úvodním vhazování utekl Králík a nechytatelnou střelou do bližší šibenice poslal hosty do rychlého vedení. Brzdy si však během následujících deseti minut vytvořily velké množství šancí, které však skončily v zámezí, nebo nepochopeny ve finální fázi. V polovině úvodní třetiny zastavil hodně nekompromisně rodící se brejk SKV Slaný, výsledkem byl trest na pět minut a další komplikace pro FBC. Po dobře odbráněných 90 vteřinách přišlo nečekané, zbytečné oplácení Tichého v útočném pásmu znamenalo výhodu pro Vinohrady, které se snažily hru co nejrychleji přerušit a využít následnou přesilovou hru 5 na 3, nahození Linharta na Ponomareva přes celé hřiště skončilo k překvapení všech až v brance České Lípy, 0:2. Stejný hráč se pak v přesilové hře trefil ještě jednou, když z nulového úhlu uklidil Svobodovu přihrávku, 0:3 a Česká Lípa se těžko vzpamatovávala z KO.

I ve druhé třetině byl obraz hry dost podobný té první, bezzubá Česká Lípa tlačila na Vinohrady, které hrozily z rychlých brejků. Střeleckou mizérii protrhlo FBC až v polovině utkání, po neproměněné přesilovce dorazil ze vzduchu míček Jirsa, 1:3 a trochu zvedl náladu zaplněné hale a domácí střídačce. Vinohrady si však komplikace nepřipustily a rázně utnuly myšlenky na zvrat v tomto zápase, slepenými góly se o to postaral Mareš a Smutný a stav 1:5 na konci druhé třetiny dával tušit, kam se utkání bude vyvíjet.

Stažení sestavy na dvě formace a vsazení ne jednu kartu FBC ze začátku vyšlo, na 2:5 snížil Studený a ihned po něm trefil další z mnoha tyčí Procházka. Zahozené šance potrestaly Vinohrady opět rychlými protiútoky, nejprve Svoboda a po něm Mareš upravili na 2:7. Česká Lípa si mohla za rozhodnutého stavu alespoň vyzkoušet hru bez brankáře, dobře pracující blok SKV však přinesl jen dvě zlomené Slaného hole a také jeho další vyloučení, když zastoupil v brance Ponomareva a po „haškovsku“ vychytal brejk Vinohrad. S následným trestním střílením, nařízeným za hru v malém brankovišti, si již poradil ten správný brankář a Vinohrady měly k dispozici opět přesilovou hru, kosmetickou úpravou a završeným hattrickem dokonal zkázu České Lípy Mareš, 2:8.

branky (asistence): 29:36 Jakub Jirsa (Radek Bezouška), 44:20 Lukáš Studený (Martin Jeřábek) - 00:24 Jan Králík (Michal Smutný), 13:41 Jan Linhart (Michal Dolejš), 14:12 Jan Linhart (Jan Svoboda), 35:30 Josef Mareš (Michal Smutný), 36:52 Michal Smutný (Matěj Raiter), 51:02 Jan Svoboda (Lukáš Lanc), 56:36 Josef Mareš, 59:32 Josef Mareš (Lukáš Lanc)

diváci: 275

sestava: Ponomarev, Knol – Slaný, Tichý, Motejzík, Pastor, Gembec, Vnuk – Novák, Karel, Procházka, Jirsa, Mlejnek, Bezouška, Marhan, Jeřábek, Studený, Merlíček

trenéři: Stožický Jiří, Pazdera Michal