Česká Lípa rozstřílela Black Angels 11:4

K nesmírně důležitému utkání nastupovali florbalisté České Lípy v sobotu na domácí půdě proti pražskému celku Black Angels. Hosté nechávají zdárně zapomenout na nezdary uplynulého ročníku a působí v horní polovině tabulky. Na Českou Lípu měli před tímto duelem náskok tří bodů.

Posilněni o čtyři výhry v řadě vstoupili hosté výborně také do duelu proti České Lípě. Pomohly jim k tomu dva spíše šťastné góly. Nejprve byl důrazný na brankovišti Dan Moravec a po něm nastřelil nohy Pastora Renčín a míček se dokutálel za brankovou čáru. Českolipští se však neuvěřitelně rychle vrátili zpět do hry. Po velkém tlaku, kdy v jednu chvíli měli střeleckou převahu až 9:1, se míček dostal k Hřebřinovi a ten ho propasíroval až za záda Hejného. Zanedlouho stejný hráč vytěžil z přihrávky Mlejnka dokonce vyrovnání.
Ve druhé polovině úvodního dějství byla Česká Lípa jednoznačně lepším týmem. Což potvrdila také dalšími góly. Výbornou práci při odběru míčku potvrdil Tichý také krásnou gólovou střelou, která zapadla přesně pod víko Hejného branky. O necelou minutu později pak po dobré souhře s Karlem navýšil českolipské vedení Novák. Jak se později ukázalo, pro obrat v zápase to byl rozhodující okamžik.

Také nástup do třetí třetiny byl v podání České Lípy naprosto znamenitý. Jirsa totiž vystihl jednu z mnoha soupeřových chyb při rozehrávce a bekhendem opět vyzrál na Hejného. Chynu pak dvakrát podržela branková konstrukce, až se po ukázkovém rychlém protiútoku dokázal prosadit Tichý. Skvělý obrat z 0:2 na 7:2 pak ještě po nahrávce od Pastora dokončil Tichý, který zároveň dovršil svůj hattrick. Důležité tři body byly v tu chvíli na cestě.
Vůbec proto nevadilo, že se Black Angels postupně vraceli zpět do hry. Nejprve se o to pět minut před koncem třetiny postaral Jakub Renčín. Pak sice Chyna už ve třetí třetině chytil Renčínovi nájezd, ale z následné přesilovky přece jenom snížil Vlasák. Možná bylo v tu chvíli zaděláno na drama. Jenže po faulu Slaného přišel další nájezd Black Angels, Chyna i tentokrát byl proti Baumanovi úspěšný. A v oslabení se trefil Podrabský, takže domácí vedli již o čtyři branky.
Hosté ve snaze jakýmkoliv stylem zvrátit zápas sáhli ještě ke hře bez brankáře, ale ta vyústila pouze v korekci českolipského vítězství. Vnuk, Karel a v poslední vteřině Podrabský, který do hry naskočil až ve třetí třetině, pečetili výhru hostitelů na konečných 11:4. Poprvé v historii se tak České Lípě povedlo porazit Black Angels za tři body, což znamená posun ve vyrovnané tabulce na páté místo o skóre právě před pražský výběr. Perný týden ale pokračuje. Už v úterý hostuje Česká Lípa na hřišti Hattricku Brno, příští sobotu pak doma přivítá Kladno.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – Black Angels 11:4 (4:2, 3:1, 4:1)

Branky: 12. a 14. Hřebřina, 19., 30. a 35. Tichý, 49. a 60. Podrabský, 20. Novák, 23. Jirsa, 56. Vnuk, 58. Karel – 11. a 35. Renčín, 6. Moravec, 45. Vlasák. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Diváci: 203. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:28.

Sestava České Lípy: Chyna – Tichý, Pastor, Slaný, Kněžour, Hřebřina, Mlejnek (C), Vnuk, Novák, Jirsa, Motejzík, Jeřábek, Vlček, Marhan, Podrabský (Matějíček, Jiránek). Trenér: Jiří Stožický.