10. výročí od povodní

Hlavní hvězdou Městských slavností bude Noid a The Backwards

Verze pro tisk |

Slavná jména české hudební scény, lunapark, stánky, oblíbená Neckyáda nebo 3D maraton v kině, slavnostní zahajovací koncert v bazilice Všech svatých. To vše si budou moci lidé užít v rámci tradičních Městských slavností Města Česká Lípa, které se letos budou konat od pátku 21. do neděle 23. června. Nejzářivějšími hvězdami budou Václav Noid Bárta a kapela Backwards, která patří k nejlepším Beatles revival kapelám na světě. Až na výjimky je program slavností je jako vždy zdarma.

„Městské slavnosti se tradičně konají na konci června, protože jimi chceme vzdát hold patronům města svatému Petru a Pavlovi, kteří mají na konci června svátek,“ připomněla starostka České Lípy Jitka Volfová. „Cílem Městských slavností pak je, aby si všichni občané našli v programu něco, co je baví a zajímá. Součástí programu jsou tak velká hudební jména, ale také místní studentské kapely, českolipská zuška, ale i sportovní odpoledne či středověký program,“ doplnila starostka. 

HLAVNÍ PROGRAM
Hlavní program městských slavností bude tradičně probíhat na velkém podiu na parkovišti u OD Banco. Program na tomto podiu začne již v 9 hodin ráno, skončí pak o půlnoci slavnostním ohňostrojem. Program je složený opravdu pestře, postupně se na podiu vystřídá např. Michael Foret, Marek Ztracený, zpěvačka Kristína, ale také Jazzová farma českolipské ZUŠ, Big Band CL nebo trumpetový soubor z partnerského města Mittweida. Hlavní hvězda letošního ročníku slavností Václav Noid Bárta vystoupí ve 21 hodin. Hned po něm zahrají Beatles hity The Backwards, před ohňostrojem to pak za svým DJ pultem rozjede Pavel Cejnar. 

Pro milovníky pouťové zábavy bude na parkovišti u KD Crystal opět velký lunapark a samozřejmě stánky s nejrůznějším zbožím. 

NECKYÁDA
Tradiční součástí slavností bude i divácky oblíbená Neckyáda, kterou pro město již několik let organizuje Farní charita Česká Lípa. Jako v předchozích letech se pojede až k jezu u bývalých prádelen a bude se soutěžit o nejšílenější či nejpomalejší plavidlo nebo nejhezčí kostýmy. Registrace plavidel je otevřená již nyní, registrovat se můžete na e-mailu info@fchcl.cz. Každé plavidlo, které se registruje do 4. června, získá upomínkové tričko. 

PŘÍSPĚVKOVÉ A DALŠÍ ORGANIZACE
Do programu Městských slavností se tradičně zapojují také příspěvkové organizace města a další subjekty. Na vodním hradě Lipý tak bude připravený celodenní rytířský program, Dům dětí a mládeže Libertin pořádá v klášterních zahradách zábavné odpoledne pro celou rodinu s ukázkami různých sportů, které si budou moci lidé vyzkoušet. Městská knihovna na náměstí T.G.M. ožije virtuální realitou, hlavolamy a pokusy, na programu ale bude také módní přehlídka. V českolipském bazénu dostanou lidé za základní vstupné možnost koupat se rovnou až tři hodiny. 

Kromě příspěvkových organizací je připraven také tradiční 3D filmový maraton v Kině Crystal. V amfiteátru v klášterních zahradách v sobotu k večeru vystoupí studentské kapely pod jednotnou hlavičkou projektu Škola rocku. 

PÁTEK 21.6.
Městské slavnosti budou stejně jako v předchozích letech slavnostně zahájeny koncertem v českolipské bazilice Všech svatých. Letos budou na programu Dvořákova Symfonie č.9 e moll „Z Nového světa“ a Dvořákovy Moravské dvojzpěvy. Na koncertě vystoupí Symfonický orchestr Divadla F.X. Šaldy Liberec a Českolipský dětský sbor. 

Po zahajovacím koncertě pak na vodním hradě Lipý tradičně proběhne první promítání Letního kina. Projekce by měla začít po setmění, pravděpodobně ve 22:30.

NEDĚLE 23.6.
Do nedělního programu, který by měl být důstojnou tečkou za hlavním programem, je letos poprvé zařazena oblíbená Tančírna. Ta proběhne tradičně v altánku v městském parku, a to od 15:00. Návštěvníkům zahraje Big Band CL, lidé se mohou opět těšit na příjemnou atmosféru, výuku tanců a bohaté občerstvení. 

SNAŽÍME SE BÝT EKOLOGIČTÍ
Letos nově budou kromě klasických černých kontejnerů na odpad po dobu hlavního programu k dispozici i žluté kontejnery na plast, modré kontejnery na papír a zcela poprvé také nové šedé kontejnery na plechovky. V příštím roce pak chce město jít ještě dál a zavést na slavnostech systém vratných kelímků.
 

Nahoru

Komentáře

Re: Hlavní hvězdou Městských slavností bude Noid a The Backwards

Václav Noid Bárta je ukázková nula,žádná hvězda."Proslavil" se sňatkem s Bílou.Lucií.Backwards jsou OK.

Nahoru