Českolipská tříkopcová výzva po prvním víkendu

Verze pro tisk |

Když jsme Českolipskou tříkopcovou výzvu před týdnem vyhlašovali, doufali jsme v zapojení aspoň desítky hráčů.

Momentálně je nás 31 a to si ještě někteří stáhli aplikaci peakpoint jen tak pro sebe a chodí mimo výzvu. (Anebo nevědí, že chodí mimo výzvu, neboť si ji v aplikaci neodsouhlasili.)

Jak se k výzvě přihlásit zjistíte v úvodním článku.

Do pořadí o víkendu řádně promluvilo počasí a také bohužel karanténa doposud vedoucího závodníka. Jak však zkušení říkají: „Musíme si udělat náskok, protože on je schopný nás i s týdenní pauzou předehnat.“

Jan Vaníček tak prozatím vypadl z boje o první místo, navíc se na něj dotahuje smečka běžců a chodců, kteří ještě před víkendem byli smíření s tím, že si to rozdají o místa pod stupni vítězů.

Aktuálně, v pondělí v poledne, vede Zdeněk Líbal, který na českolipské kopce vystoupal už dvaapadesátkrát. Celý víkend ho naháněl Vasil Dogaru s 48 výstupy. Třetí místo stále drží Jan Vaníček, který od pátku svůj počet nenavýšil a stále má 34 peakpointů.

A jak vypadá skupina pronásledovatelů? Čtvrtá je Alena Bouchnerová (25 výstupů), pátý jsem já (Milan Bárta) – 23, šestí jsou Tomáš Souček a další žena, Renata Dvořáková (oba 22).

Nic není rozhodnuto, vyzkoušel jsem si to na vlastní kůži. Sobotu jsem Lípu obkroužil pěšky a stihl šest bodů, v neděli dopoledne jsem to zkoušel po vzoru vedoucích závodníků s pomocí auta a získal osm bodů. Jen mě to v sobotu bavilo více. A radost mám ze všech, co se zapojili. Bylo to za víkend hezkých pár setkání – samozřejmě při dodržení všech vládních opatření.

Pokud vycházíte i na Špičák, připomínám, že je i součástí naší Okenské lockdown výzvy. Tak můžete sbírat body jedním výstupem na dvou frontách. Tam není taková smečka lovců, navíc je hlavní cenou nějaká home made sladkost.

V aplikaci můžete najít ještě jednu výzvu, která se dá v Lípě zhodnotit – Zimní výzvu Marka Novotného. Cílem je získat minimálně deset peakpointů kdekoliv v Česku. Vyhrát můžete třeba spacák, batoh nebo plecháček. Oprava: tak v Lípě to nejde. Kopce musí být vyšší než 500 metrů. Výzvu tak využijí jen ti, kdo mají v katastru vyšší vrcholy. 

V pátek jsem tipoval, že 100 výstupů překoná aspoň jeden z českolipských kopců. Povedlo se to nakonec všem a shodou okolností jsem zrovna já měl na dvou z nich výstup s číslem 100.

Holý vrch je nejpopulárnější – 169 výstupů. Hůrka 152, Špičák 123.

Nahoru