Dokské městské slavnosti letos poprvé dvoudenní

Verze pro tisk |

Město Doksy zve tento víkend, tedy 15. a 16. srpna, na Dokské městské slavnosti, které jsou letos poprvé dvoudenní.

V sobotu od 13 hod. se areál zámeckého parku zaplní indiány, kovboji a vším, co patří k poctivému Divokému západu, jak ho známe z klasických westernovek. Nebude chybět country kapela, bujaré westernové tance. Přesvědčíte se, že práskat bičem či házet lasem vyžaduje značnou zručnost a že to může být i soutěžní a umělecká disciplína.

Sobotní večer bude pod nebem plném hvězd věnován country bálu (od 19.00 hod.), ve 20.00 hod. zapálíme indiánskou vatru a rozverným kankánem ve 21.30 westernový večer v areálu zámeckého parku ukončíme. V neděli se westernový svět v areálu zámeckého parku otevře návštěvníkům v 10 hod.

Indiánský svět ovšem nebude pouze na zámku, ale v sobotu od 14 hod. se také zahrada Památníku K. H. Máchy promění v malé indiánské ležení. A opět nebudou chybět soutěže, indiánské tance s Kroužícím orlem, indiánské malování na obličej a také ochutnávka indiánských jídel.

Protože na slavnostech nemohou chybět pohádky pro děti, zveme nejen děti, ale i dospělé v sobotu do Večerníčkového pohádkového světa v areálu zámeckého parku, a to od 13 do 17 hod. Vždyť Večerníček slaví padesátiny! Další pohádku pak můžete zhlédnout také v indiánském ležení na zahradě Památníku K. H. Máchy od 16.00 hod.

Po oba dny bude v zámeckém parku jarmark rukodělného zboží a řada atrakcí pro děti, v sobotu pak také na zahradě Památníku K. H. Máchy ochutnávka indiánských pokrmů.

Přijďte se pobavit a odpočinout si v krásném prostředí zámeckého parku a zahrady Památníku K. H. Máchy. Přijďte si užít léta s indiány.

Akci připravilo město Doksy ve spolupráci s Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě. 

alt
alt
alt
Nahoru