Divadelní tipy prosinec

Verze pro tisk |

Dokud nás milenky nerozdělí
Situační komedie plná zvratů a záměn s Vladimírem Kratinou a Veronikou Freimanovou vypráví o tom, kolik milenek je zapotřebí ke zkáze jednoho dlouholetého spokojeného manželství Rosalie a Francise. U něj se jednoho dne totiž přijde na to, že žije dvojí život. Celá rodina se tak ocitá v komickém zmatku a Rosalie vrací úder.
3. 12., 19:00, Divadlo Nový Bor

Klíče na neděli 
Hvězdně obsazená komedie Divadelní společnosti Háta s Olgou Želenskou, Mahulenou Bočanovou či Ivanou Andrlovou pojednává o dvou manželských párech, které se sejdou na mejdanu, na kterém se v opilosti domluví na výměně partnerů a klíčů od bytů. Po kratičké radosti z vybočení ze stereotypů se však roztočí kolotoč nových potíží.
11. 12., 19:00, Jiráskovo divadlo

Hamlet
V první repríze představí českolipský Divadelní klub Jirásek svou verzi dramatu o podstatě svědomí, moci, zrady a lásky z pera Williama Shakespeara, se kterým se již více než 400 let vypořádávají divadelníci na celém světě. Dánský král náhle umírá za podivných okolností a vdova po zemřelém si příliš brzy bere jeho bratra. V tu chvíli se ze studií vrací princ Hamlet.
13. 12., 19:00, Jiráskovo divadlo

Čochtan vypravuje
Nejslavnější český herecký představitel vodníků Josef Dvořák se loučí se svou rolí Čochtana v osobité úpravě nestárnoucího muzikálu Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec. Přijměte proto pozvání na jednu ze slavnostních derniér legendární improvizované inscenace, která je na repertoáru přes 30 let.
18. 12., 19:00, Jiráskovo divadlo

Sen v noci silvestrovské
Není nic krásnějšího, než se poslední den v roce smát. Populární komedii Williama Shakespeara a českolipského souboru Divadelní klub Jirásek Sen v noci svatojánské uvidíte již podruhé a přeci jinak v silvestrovské úpravě. Navíc je tato repríza hry, které původně vznikla v polovině 90. let, jednou z mála možností, jak toto českolipské představení vidět.
31. 12., 18:30, Jiráskovo divadlo

Nahoru