Rekordní návštěvnost letního kina

Verze pro tisk |

V České Lípě na vodním hradě Lipý zahájilo ve středu 16. 7. 2014 promítání letní kino v režii o. s. F. klub Progres a p. o. Lipý. Nabízíme Vám sérii fotografií a čísla návštěvnosti.

Na kultovní snímek z roku 1994 Pulp Fiction amerického režiséra Tarantina, který znovu zakoupila do kino distribuce AČFK, přišlo na vodní hrad úctyhodných 276 platících návštěvníků. Organizátoři tak byli nuceni k židlím a lavicím, na které je schopno si posedat na 200 návštěvníků, vynést z objektu hradu další možné židle a gauče, a i přesto někteří návštěvníci seděli na schodech, hradbách, či vlastních dekách a rozkládacích křeslech.

Atmosféra teplého večera však byla kouzelná a většině návštěvníkům nevadilo, že zábavný snímek končí během pracovního týdne až bez mála v půl jedné ráno.

"Takovouto návštěvu jsme opravdu nečekali. Snímek Pulp Fiction běžel jen na našem okrese za poslední tři měsíce čtyřikrát. Je vidět, že letní kino lidi stále přitahuje," řekl za organizátory akce Ondřej Víteček z klubu Progres. "Jsme zvědaví, jaká návštěvnost bude na dalších projekcích," dodal pan Víteček.

Třeba dnes na posledním filmu Woodyho Allena Jasmíniny slzy, či na pátečním sci-fi s Tomem Cruisem Nevědomí.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru