Fotoreport: Zombie Walk

Verze pro tisk |
zombiewalk

Po světových velkoměstech dorazila tato bizarní akce i do České Lípy. Pro ty, kterým tato akce unikla, tu máme fotoreport a krátkou reportáž.

Kdo se  v neděli kolem páté hodiny odpolední pohyboval v centru města Česká Lípa, mohl spatřit skupinu podivně namaskovaných šourajících se individuí, které se zvolna plahočili ulicemi města. Jednalo se o historicky první a úspěšný pokus o "Zombie Walk" v České Lípě. Z původně nahlášených více než 270 účastníků se za nepříliš příznivého počasí sešlo kolem 40 zombií.

O co jde?

"Význam slov 'Zombie Walk' se dá definovat nejlépe jako "veřejné shromáždění lidí oblečených a nastylovaných jako oživlé mrtvoly - zombie". Tyto srazy většinou začínají na jednom místě (hřbitov, park), kde se účastníci sejdou a odtud pokračují pěšky přes centrum města a veřejná místa, aby byli pěkně vidět." - zombiewalk.cz

Proč?

Asi první odpovědí na tuto otázku by bylo "protože máme rádi filmy se zombiemi", následované přiznáním "protože se nám ten nápad zdá dostatečně šílený, aby se podařil", případně "protože realityhacků není nikdy dost"-zombiewalk.cz

Historie

První oficiální Zombie Walk se odehrál v roce 2003 v kanadském Torontu. V roce 2005 se v San Franciscu sešly asi dvě stovky zombií a od té doby jejich počet pravidelně stoupá. Na posledním zombiewalku v Praze v roce 2010 bylo odhadem přes 700 účastníků.

Osobně si myslím, že je třeba občas se nebrat tak vážně a jít si do ulic "zazombit". Co vy na to?

Fotograf: Štěpán Kňákal.

Na závěr video z Prahy.

Nahoru