Farní charita likvidovala černé skládky

Verze pro tisk |

V sobotu 18. dubna se zaměstnanci Farní charity Česká Lípa, klienti charitní služby, tedy děti a mladiství z nízkoprahového Klubu Koule, a lidé z veřejnosti sešli, aby se společně stali dobrovolníky v celorepublikové akci s názvem Ukliďme Česko.

Ta měla za cíl likvidovat ve spolupráci s příslušnými městskými úřady černé skládky po celé republice.

Pomáhali především klienti

Po předběžných konzultacích s Odborem životního prostředí v České Lípě dostala Farní charita Česká Lípa na starosti čtyři lokace. Jednalo se o černé skládky v okolí staré stružnické silnice a v lesních prostorách mezi Kopečkem a Sosnovou. Jelikož byly v takřka 30členném kolektivu zastoupeny z poloviny i děti, byly Farní charitě přiděleny i prostory s větším množství odpadků, a to v přilehlém lesíku u svárovské ubytovny v ulici U Mlékárny a na louce pod kopcem Špičák.

Občanské aktivity pro město

Farní charita Česká Lípa díky své účasti nejen zbavila drobnou část města a přilehlého okolí nepořádku, ale jako největší nezisková organizace na Českolipsku chtěla tímto aktem upozornit své klienty, stejně jako širší veřejnost na možnosti občanských aktivit pro své město.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Farní charita likvidovala černé skládky

Když koukám na ty fotky ze staré stružnické silnice, padá na mě deprese. Před časem jsme tam uklízeli také, a také jsme odtud tahali sedací soupravy a podobné věci, metráky všelijakého svinstva. Dokonce i v době, kdy jsme uklízeli, tam přijel nějaký oražený postpuberťák a začal tahat z auta ojeté pneumatiky. Pravda, hnali jsme ho svinským krokem, ale nevíme, jestli je nevyhodil hned, jak zajel za nejbližší zatáčku. A teď to tam bylo zas. Jak dlouho to místo asi vydrží uklizené?

Nahoru

Re: Farní charita likvidovala černé skládky

Na mě zase padá deprese, když vidím,že děti musí uklízet nepořádek u svárovské ubytovny. Určitě se obyvatelé ubytovny za okny dobře bavili. Jestli ještě nevyspávali. Proč to po sobě neuklidí původci toho nepořádku, kteří navíc mají plné huby řečí, že by chtěli pracovat, ale práce pro ně není. Kdyby tak šlo podmínit výplaty dávek tím,že po sobě aspoň uklidí. To by ale byla diskriminace, že.

Nahoru

Re: Farní charita likvidovala černé skládky

Těch důvodů k depresím by bylo víc. Jednou jsme uklízeli na sídlišti Sever a čisťounké dětičky si hlasitě špitaly cosi o úchylech, co se hrabou ve špíně a odpadcích - mezitím bezstarostně dál odhazovaly obaly od nanuků, brambůrek a od všeho, čím se nepřetržitě krmily. Jedno z těch asi dvaceti jsme nakonec ukecali, aby nám se sběrem odpadků pomohlo. Byla to holčička, která podle oblečení patřila spíše k těm z méně situovaných rodin.

Nahoru

Re: Farní charita likvidovala černé skládky

Tak to by mě taky naštvalo, kdybych tam uklízel špínu a odpadky a čisťounká děcka zbohatlíků mě nazvala úchylem. Ale zase jste mohli mít dobrý pocit, že jste tam okolí těch heren vylepšili.

Nahoru

Re: Farní charita likvidovala černé skládky

To nebylo u heren, to bylo mezi paneláky či u dětských herních plácků.

Nahoru