Cyklostezka Varhany: Českolipská vizitka

Verze pro tisk |

Cyklostezka Varhany: atrakce, kvůli které přijíždějí na Českolipsko turisté. Jezdit na kole, bruslit, lovit kešky. Na fotografiích nasnímaných mobilem můžete vidět, jak její českolipský začátek vypadá v půlce listopadu. Navzdory desítkám lidí, které město najímá na veřejně prospěšné práce, či oceněným městkým strážníkům, kteří tudy projíždějí.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Cyklostezka Varhany: Českolipská vizitka

Je zkrátka vidět, že někam zastupitelé nedohlédnou...

Nahoru

Re: Cyklostezka Varhany: Českolipská vizitka

Taky jsem to včera nafotil. Odpoledne jsem poslal mail s jednou z fotek a žádostí o urychlenou nápravu na mail "zavady@mucl.cz" . Doporučuji, aby to udělali i další, aby bylo zřejmé, že si urychlenou nápavu přeje více lidí. Kromě toho je ovšem třeba konečně vymyslet a realizovat komfortnější a hlavně bezpečnější napojení cyklostezky na cyklotrasy ve městě a zejména na velká sídliště na severu města.

Nahoru

Re: Cyklostezka Varhany: Českolipská vizitka

Asi to jsou špatní zastupitelé, nebyli mezi okupačně stávkujícími studenty v Teplicích v listopadu 89 (ani nikde jinde), takže kvalifikace pro kapitalistickou totalitu veskrze žádná.....

Nahoru

Re: Cyklostezka Varhany: Českolipská vizitka

"Denodenně" projíždím (ještě ted v listopadu) a trápí mne:
a) nájezd v Lípě (rozbité panely, štěrkový úvod (30 m) a lomená zatáčka v nájezdu na asfalt. Což byl problém už v projektování. Bohužel, jak někam obec dá lavičku a ještě ji zastřeší (např. i v Boru na cykloareálu), vždy tam budou teenagři pokuřovat, čučo popíjet a městskou policii tam neuvidíte. Devastace místa je otázkou času, jako stržený plot na Střelnici.
b) úprava a pravidelnější čištění asfaltu, sekání vzrostlé trávy. Vždy pozoruji minimálně 14 denní skluz, než se někdo na patřičném místě odboru rozhoupe a dá povolení. Inlajnisté si již od konce září kvůli šiškám, větvičkám a listí cestu na stezku už nenajdou. Přitom celý říjen byl letos i loni teplotně nadprůměr. Listí by se po podzimu a zimě mělo shrabat dříve, než 2 měsíce po "začátku letošního jara" v půlce dubna, jak bylo někým naplánováno. Iniciativně mohl nařídi úklid již na druhou polovinu března.

Nahoru

Re: Cyklostezka Varhany: Českolipská vizitka

Neměl náhodou někdo z těch co se dostali do zastupitelstva plná ústa dřevěné lávky (jako z Boru na Klíč??) pro napojení cyklostezky?
Přihlásí se k tomu někdo, nebo to mám vyhledat ve volební kampani? ;-)

Nahoru

Re: Cyklostezka Varhany: Českolipská vizitka

Ono těch možností bylo více. Například napojení cyklostezky propustkem pod železniční tratí u garáží. Nebo od zastávky Střelnice podél kolejí. Jenže problém je v tom, že všechny dotčené pozemky (včetně pro lávku) patří SŽDC. Takže je to ona, která umožní či neumožní jakékoliv řešení. Zatím (dle informací bývalého vedení města) nesouhlasila ani s jedním. Takže za takové situace se mohou zastupitelé třeba stavět na hlavu... Uvidíme, zda nové vedení města bude při jednání se SŽDC úspěšnější. Poud ne, dříve nebo později dojde na současných přístupech na cyklostezku k nějakému neštěstí. Žádný totiž není bezpečný, ať z libchavské silnice, ať přes koleje ve směru od sídlišť na severu města. Drátěný plot odtud totiž zmizel již úplně a nepochybuji, že to stejně dopadne s novým, pokud by ho tam někdo chtěl postavit.

Nahoru

Re: Cyklostezka Varhany: Českolipská vizitka

A proč by zastupitelé měli dohlédnout, současné vedení města těžko půjde na kolo, nedej bože na in - line, teď mají starosti jaké získat výhodné posty, vaše klouzání na spadaných listech a větvích je nechává ledově klidné.

Nahoru