Autor - Tomáš Hudec

Nové vedení města České Lípy bez překvapení (+ video)

11.11.2014 11:30 | Česká Lípa

Necelý měsíc od konání komunálních voleb se i v České Lípě uskutečnilo ustavující zasedání zastupitelstva města. Pokud si někdo přečetl tiskovou zprávu, kterou koalice ČSSD, ANO 2011, sdružení UDĚLÁME POŘÁDEK V ČESKÉ LÍPĚ a ODS rozeslala médiím 23. 10. 2014, dopředu věděl, jak volba nového vedení města dopadne.

Tohle jsme opravdu nečekali? Aneb výsledek voleb detailně…

16.10.2014 08:08 | Česká Lípa

Ze všech stran se ke mně dostávají zprávy o překvapení jednotlivých politických stran, jejich kandidátů nebo i voličů o tom, jak volby v České Lípě vlastně dopadly. Překvapením je podle těchto ohlasů volební výsledek některých politických subjektů či samotná volební účast. Když jsem se probudil do nedělního rána a začal podrobněji vyhodnocovat volební výsledek v České Lípě, zjistil jsem, že rozdělení mandátů má svou logiku a konečný výsledek by neměl být pro nikoho událostí nepředstavitelnou.

J. Rubický: Komunální politika je a musí být pro lidi

7.10.2014 07:00 | Seriály

Když se v České Lípě řekne jméno Rubický, většinu místních okamžitě napadne knihkupectví. Ano, usilovnou prací v čím dál náročnějším oboru podnikání, jakým prodej knih bezesporu je, dosáhl lídr kandidátky „Uděláme pořádek v České Lípě“ veřejné známosti.

P. Skokan: Lidé mi říkají: „Pane Skokan, za vás bylo líp.“

6.10.2014 09:44 | Seriály

Ať už na něj máme jakýkoliv názor, jedna věc se mu upřít nedá. Petr Skokan patří mezi nejvýraznější politické osobnosti našeho města. Byl posledním mužem ve funkci starosty města, posledním pravicovým hejtmanem Libereckého kraje a v roce 2010 vstoupil do nejvyšších pater politiky, když byl zvolen poslancem za tehdy nové politické uskupení Věci veřejné. Protože je tělem a duší politikem, nechtěl být ve straně, která se rozhodla nekandidovat ve volbách, proto stranu po čtyřech letech opustil.

R. Žatecká: Rozčiluje mě, jak městské peníze létají oknem

3.10.2014 07:00 | Seriály

Romana Žatecká, lídr kandidátky vítěze posledních komunálních voleb v České Lípě. Před čtyřmi lety dokázala dosáhnout nejvyššího vítězství ČSSD v historii komunálních voleb, dosud vládnoucí stranu ODS dokázala překonat o dva mandáty. Přesto se českolipskou starostkou nestala. Nezaložila však ruce do klína, přicházela s pozměňujícími návrhy k mnohým radničním návrhům. Dokonce se v průběhu volebního období pokusila vyvolat hlasování o odvolání současného vedení města, což bylo dle odůvodnění starostky a tajemníka úřadu, v rozporu s jednacím řádem a proti schválenému programu. 

O. Panc: Podařilo se nám realizovat svůj program

2.10.2014 07:00 | Seriály

Lídrem KSČM pro letošní komunální volby je Oldřich Panc, strany, jež poslední čtyři roky byla jazýčkem na vahách mezi koalicí a opozicí a podle všeho rozhodla o podobě vedení České Lípy, které v čele s Hanou Moudrou vládlo tomuto městu uplynulé čtyři roky. Průpravu pro funkci starosty má dobrou, a to díky svým manažerským zkušenostem z České pošty.

A. Šafránková: Česká Lípa je kulturně zcela mrtvým městem

1.10.2014 07:00 | Seriály

Jedna z trojice žen, která kandiduje na prvním místě kandidátky své strany do českolipského zastupitelstva. Na první pohled působí rázně a nabízí se tak srovnání s Hanou Moudrou a Romanou Žateckou, což jsou rovněž silné osobnosti českolipské politiky.

J. Vondrouš: Největším problémem Lípy je její vylidňování

30.9.2014 07:00 | Seriály

Podnikatel a politik, to je Jan Vondrouš, bojovník proti českolipské Městské policii a jejímu (podle jeho slov) šikanování Českolipanů pomocí pokut za špatné parkování.

T. Vlček: Špinavé prádlo netahám ven, a to některým lidem vadí

29.9.2014 07:00 | Seriály

Tomáš Vlček je původní profesí učitel, jedním z jeho působišť byla Střední průmyslová škola, kde vyučoval češtinu a dějepis. Narodil se v Liberci, dětství prožil ve Cvikově. V České Lípě začal více času trávit až při studiu gymnázia. Do České Lípy se přestěhoval v posledním roce studia na vysoké škole v Ústí nad Labem.