Autor - Tereza Loudová

American Dream #7 (Halloween)

17.4.2014 23:26 | Českolipané v tahu

Typicky americký svátek, který v Česku moc rozšířený není a asi ani nejspíš nikdy nebude. Nebo alespoň si nemyslím, že tak moc, jako tady v Americe. Jak asi všichni víte, Halloween se slaví na konci října – přesněji 31. Šílenství kolem něj klasicky začíná tak měsíc, měsíc a půl předem. Všude se na vás valí dýně, netopýři, duchové a tak podobně. Taky jsem myslela, že se v tom vyžívají spíše děti, ale teď mám spíš pocit, že se tím baví spíš dospělí.

American Dream #6 (Pařba ve Vegas)

6.3.2014 14:58 | Českolipané v tahu

Kritiky už bylo dost, alespoň prozatím, a tak dneska z trošku jiného soudku. V prosinci jsem tu oslavila své 18. narozeniny. Osmnáctiny většinou každý slaví nějakou velkou party a pořádnou dávkou alkoholu, což já jsem sice nemohla, ale i tak jsem si to dost užila.

American Dream #5 (Grocery store)

29.1.2014 20:28 | Českolipané v tahu

Dnešní článek bych ráda věnovala potravinám v USA, protože je to jedna z věcí, která mi na Americe dost vadí, nemůžu si na to absolutně zvyknout a dokonce to slýchám často i od jiných lidí.

American Dream #4 (High School)

3.1.2014 18:52 | Českolipané v tahu

Ráno jsem musela vstávat brzo, protože jsem v mé, na rok nové, americké škole měla domluvenou schůzku se školním konzultantem, abych si vybrala předměty, o které bych měla zájem a bavily mě.

American Dream #3 (Manhattan, Newark, Atlanta)

9.12.2013 19:06 | Českolipané v tahu

Další den ráno jsme museli vstávat asi v šest. Celá rozespalá jsem se vyhrabala z postele, vyčistila si zuby a navlíkla na sebe to nechutně zelené tričko, které jsme museli mít všichni na sobě. Potom jsme šly s holkama na snídani.

American Dream #2

14.11.2013 17:25 | Českolipané v tahu

Bylo 7:35, když jsem nasedala do letadla v Praze. Bylo starý, malý, divný a nepohodlný.  Kdybych měla letět něčím takovým do Ameriky, asi bych umřela, naštěstí jsem tímhle letadlem letěla jen do Vídně, kde jsem přestupovala na letadlo do New Yorku.

American Dream #1

7.11.2013 22:30 | Českolipané v tahu

Takže: celou tuhle "akci" jsem plánovala už asi sedm let. Začalo to tím, že jsem na internetu narazila na blog, který byl právě o tomto exchange programu. Strašně jsem se hned vším nadchla a celý svůj “malý plán" jsem chtěla uskutečnit co nejdřív. Časem se z toho stal jeden z mých životních snů, který jsem si opravdu chtěla splnit. Rozhodovala jsem se, jestli do toho jít už hned nějak po základce, z čehož pak nakonec sešlo.