Autor - Štěpánka Filipová

Na nutnost spolupráce mezi obcemi a architekty upozorňuje soutěž

18.4.2016 09:37 | Region

Vůbec poprvé se koná soutěž „Architekt obci“. Vyhlašuje ji Svaz měst a obcí ČR a časopis Moderní obec. Akce má za cíl upozornit na nutnost spolupráce mezi obcemi a architekty, potřebu najít společnou řeč a společně rozvíjet veřejný prostor. Městské a obecní budovy by totiž měly udávat trend v architektuře, být klenotem v dané oblasti, který se stane vzorem a inspirací pro ostatní. Do soutěže „Architekt obci“, která se koná v rámci soutěže „Architekt roku“, se mohou samosprávy přihlásit do 20. května 2016. Cenu obdrží tandem obec – architekt, protože právě o dobré spolupráci mezi nimi je tvorba veřejného prostoru.

Také příspěvky městům a obcím se mají valorizovat

13.11.2014 13:58 | Zpravodajství

Ve funkci budou jen chvíli a už je čeká změna rozpočtu. Řeč je o novém vedení radnic, které vzniká na základě podzimních komunálních voleb. Bude si muset mimo jiné poradit s valorizací platů ve veřejné správě a faktem, že příspěvek na tzv. přenesenou působnost, tedy na činnosti, které jako prodloužená ruka státu vykonává samospráva, zdaleka nestačí. Už řadu let se totiž nevalorizoval a města a obce tak na státní činnosti doplácejí ze svého.

Více spolupráce při řešení příhraniční kriminality

10.11.2014 13:43 | Region

Koncem letošního či začátkem příštího roku by měly Česká republika a Spolková republika Německo podepsat smlouvu týkající se společného řešení kriminality. Země tak reagují na nárůst drogové trestné činnosti v česko-německém pohraničí.

Podnikatelé v kraji mohou žádat o inovační vouchery

30.12.2011 22:53 | Region

Na nákup znalostí a služeb od vysokých škol, veřejných výzkumných institucí či výzkumných organizací mohou získat jednorázovou dotaci malí a střední podnikatelé z Královéhradeckého a Libereckého kraje. Celkem si podnikatelé v Královéhradeckém kraji mohou rozdělit 0,5 milionu korun a v Libereckém kraji 1,5 milionu korun.