Autor - Květa Menclová

A. Sameš: Hrajeme originální hudbu, nekopírujeme žádné trendy

5.11.2019 07:27 | Hudba

Arnošt Sameš, Tomáš Hoskovec, Michal Voňavka, David Singer a František Kuchař neboli Lingers.On vydávají v těchto dnech své páté album nazvané Body & Soul, které se chystají 8. listopadu v klubu Luxor náležitě pokřtít. Fanoušci této známé českolipské kapely by si měli ve svých diářích listopadový páteční večer patřičně zvýraznit a těšit se na večer s oblíbenými Lingers.On, jejich novými i starými hity, vzácnými hosty a zajímavou světelnou projekcí ušitou nové desce doslova na tělo. Abychom si mohli atmosféru křtu Body & Soul v klubu Luxor barvitě představit, zeptali jsme se na pár otázek zpěváka a frontmana Lingers.On Arnošta Sameše.

Hudebně literární Škola rocku poprvé open air

17.6.2019 06:29 | Literatura

Na konci června se uskuteční tradiční festival studentských kapel Škola rocku pod patronací spolku Škola rocku a hudebníka a pedagoga Tomáše Hoskovce (Lingers.on) poprvé pod širým nebem. Pro pestrost programu budou poprvé také přizvány i zkušenější kapely.

M. Hilský: Mé obcování se Shakespearem souvisí s hledáním hodnot

12.3.2019 23:31 | Literatura

Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., dr. h. c., MBE, čestný člen Řádu britského impéria za zásluhy o šíření anglické literatury v Česku, držitel medaile za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství či státní ceny za překladatelské dílo přijal opětovné pozvání do České Lípy. Překladatel kompletního Shakespearova díla, emeritní profesor anglické literatury na Karlově a Jihočeské univerzitě, překladatel z angličtiny a shakespearolog nejprve promluví o celosvětově nejvýznamnějším dramatikovi ke gymnaziálním studentům a posléze i k veřejnosti. Rozhovor s panem Hilským vedla pořadatelka akce Květa Menclová, která do České Lípy pozvala již taková jména literárního světa, jakými jsou Ivan Klíma, Miloš Urban či před dvěma lety právě pan Hilský.