Autor - Kristýna Kňákal Brožová

Na Českolipsku by měly být sociální služby dostupné pro všechny

27.1.2021 08:23 | Česká Lípa

Dostupná a pestrá nabídka sociálních služeb pro všechny obyvatele regionu, kteří je potřebují. To je snahou města Česká Lípa, které chce pro dosažení tohoto cíle spolupracovat se všemi ostatními městy a obcemi na území obce s rozšířenou působností Česká Lípa. Spolupráci by měly ostatní samosprávy stvrdit podpisem Memoranda, jehož znění odsouhlasili českolipští radní na posledním ze svých loňských zasedání. 

Lípa připravuje rekonstrukci lávky na Špičáku

26.1.2021 09:21 | Česká Lípa

Stovky lidí denně projde po lávce v ulici 28. října, která je důležitou spojnicí sídliště Špičák s centrem České Lípy. Tato důležitá dopravní tepna však není dlouhodobě v dobrém stavu, město proto chystá její celkovou rekonstrukci. V prosinci loňského roku tak českolipští radní schválili zadávací podmínky veřejné soutěže na projektanta.

Českolipské infocentrum pomůže s registrací k očkování

19.1.2021 14:33 | Česká Lípa

Všem seniorům, nyní zejména 80+, kteří si nerozumí s internetem, nevlastní počítač a nemohou se obrátit o pomoc k rodině, přátelům či sousedům nabízíme pomoc s registrací k očkování proti onemocnění COVID-19. S registrací, rezervací termínu i s dalšími dotazy seniorům pomohou děvčata z Regionálního turistického informačního centra Česká Lípa.

Město má projektanta, který navrhne nové sítě ve Staré Lípě

22.12.2020 09:28 | Česká Lípa

Pomyslné světlo na konci tunelu by mohli zanedlouho spatřit obyvatelé lokality rodinných domů ve Staré Lípě. Město Česká Lípa totiž vysoutěžilo projektanta, který zpracuje projekt na vybudování nového vodovodu a splaškové kanalizace v této části města. Radní zakázku vítěznému dodavateli přidělili na svém prosincovém jednání.

Českolipští zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2021

21.12.2020 15:25 | Česká Lípa

Rozpočet na rok 2021 schválili zastupitelé na svém letošním posledním prosincovém jednání ve středu 16. prosince, spolu s rozpočtem schválili také střednědobý výhled rozpočtu na roky 2022 - 2024. V příštím roce by Česká Lípa měla hospodařit na straně příjmů se 777 miliony korun, výdaje město předpokládá ve výši 952,8 milionů korun. Rozpočet je tak schválen jako schodkový, schodek činí 175,8 milionů korun a je o necelých 8,4 mil Kč vyšší než v roce 2020.

Od ledna začnou v Lípě platit dvě nové obecně závazné vyhlášky

21.12.2020 09:19 | Česká Lípa

Českolipští zastupitelé na svém prosincovém jednání schválili dvě nové obecně závazné vyhlášky. Obě aktualizují stávající vyhlášky, které jsou staré více než pět let. Nové vyhlášky začnou platit od ledna 2021.

Lípa začne pracovat na projektu rekonstrukce Škroupova náměstí

19.12.2020 10:18 | Česká Lípa

Škroupovo náměstí s přilehlou ulicí Prokopa Holého po dokončení rekonstrukce získá podobu, kterou mu přiřkl vítězný návrh v rámci architektonické soutěže. Vítězný tým architektů z brněnské firmy M2AU s.r.o. totiž bude na návrhu pracovat dál. Českolipští radní firmě na svém posledním listopadovém jednání přidělili veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace.

Česká Lípa plánuje investovat do Sportareálu

18.12.2020 17:12 | Česká Lípa

Ledovou plochu na zimním stadionu, který je součástí českolipského Sportareálu, bude v letošní zimní sezoně upravovat zbrusu nová elektrická rolba. Kromě nákupu nákladného stroje chce město ve Sportareálu zásadně renovovat systém regulace vzduchotechniky. Zadávací podmínky pro tuto veřejnou zakázku schválili českolipští radní na svém posledním listopadovém jednání.

Zaměstnanci městského úřadu v Č. Lípě uspořádali sbírku potravin

15.12.2020 10:04 | Česká Lípa

Více než tisíc kusů trvanlivých potravin a stovky věcí ze sortimentu základní drogerie mezi sebou během jediného prosincového týdne vybrali zaměstnanci českolipského městského úřadu. Všechny vybrané věci rozdají pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví mezi místní obyvatele, kteří se ocitli v tíživé sociální situaci, většinou rodiny s dětmi nebo osoby bez přístřeší.

Přesná podoba koupaliště v Dubici bude známa příští rok

6.12.2020 21:04 | Česká Lípa

Česká Lípa už ví, kdo navrhne přesnou podobu venkovního koupaliště, které bude zasazeno do přírodního areálu v Dubici. Českolipští radní přidělili na svém listopadovém jednání veřejnou zakázku vítěznému dodavateli. Projektová dokumentace by měla být hotova za tři čtvrtě roku.