Autor - Jiří Gottlieber

Divadelní podzim zahájí v Novém Boru Michal Isteník a BuranTeatr

13.10.2021 14:01 | Divadlo
Ve čtvrtek 14. 10.vystoupí v Novém Boru v rámci 45. Českolipského divadelního podzimu herec Michal Isteník, držitel Ceny Alfréda Radoka i Ceny Thálie, člen Městského divadla Brno, tvář známá z televizních obrazovek díky seriálům Most!, Kukačky či Hlava Medúzy a spoluzakladatel brněnského nezávislého divadla BuranTeatr. Právě s ním zahájí Divadelní podzim hrou 39 stupňů, bláznivou špionážní komedií, poctou mistru napínavého vyprávění Alfredu Hitchockovi.

 

Českolipský podzim bude divadelní jízda

13.10.2021 13:51 | Divadlo

Známé tváře profesionálních divadel i mimořádné ochotnické počiny, to je 45. Českolipský divadelní podzim, který se letošní rok z důvodu rekonstrukce Jiráskova divadla koná v polovině října poprvé ve dvou městech, v České Lípě a v Novém Boru, a rovnou na třech místech, v novoborském divadle, v KD Crystal a v Centru textilního tisku. Ve čtyřech otázkách jsme se s hlavní dramaturgyní přehlídky Ditou Krčmářovou snažili obsáhnout celý Podzim. Posuďte sami, zdali se zadařilo.

 

V pátek zahrají v České Lípě funkové hvězdy Top Dream Company

14.7.2021 07:31 | Hudba

Další multižánrový hudební večer pod hlavičkou festivalu Všudybud se odehraje na vodním hradě Lipý již tento pátek a vystoupí na něm populární celorepubliková jména i hvězdy regionu. Organizátor akce, spolek Progres mu protentokrát dal přízvisko Letní.

Víkend s Všudybudem na sezení

4.6.2021 09:12 | Hudba

Klaplo to! Je to téměř zázrak, ale Všudybudu se podaří udržet 17 let trvající, nepřetržitou sérii letních festivalů i tento rok. Tento víkend 4. a 5. června proběhne další ročník setkání skvělých českých kapel a hudebních nadšenců v kulisách vodního hradu Lipý. Letos kvůli situaci s přiléhavým názvem Všudybud na sezení.

Provoz 13 vystavuje v Novém Boru restaurovaný nábytek

10.12.2020 10:50 | Českolipsko

Nyní máte možnost navštívit výstavu restaurovaného nábytku z truhlářské dílny a interiérového studia Provoz 13 Farní charity Česká Lípa, která se nechází v 1. patře novoborského informačního centra. 

V České Lípě vystavují umění na plakátovacích plochách

30.11.2020 06:55 | Kultura

Umělci s vazbou na region obsadí v prosinci 40 českolipských plakátovacích ploch díky aktivitě místního kulturního spolku Progres a výstavě Čtyřicetkrát výlep.

Českolipská Charita získala cenu za zaměstnávání hendikepovaných

10.11.2020 17:36 | Česká Lípa

Farní charita Česká Lípa obdržela na začátku listopadu prestižní ocenění Zaměstnavatel roku 2020 v soutěži Stejná šance, ve které jsou oceňovány organizace či firmy zaměstnávající lidi se zdravotním postižením.

K. K. Brožová: Věříme, že výročí bude v České Lípě rezonovat

6.11.2019 06:29 | Česká Lípa

Město Česká Lípa neponechalo výročí sametové revoluce náhodě. Spojilo své síly s dalšími organizacemi a aktivními lidmi fungujícími ve městě a vytvořilo bohatý program, který se line napříč celým listopadem. „Musím říci, že si vážíme toho, že do toho s námi oslovené organizace šly. Je to pro nás signál, že mezi námi funguje vzájemná důvěra a chuť věci dělat společně. Sametová revoluce je krom jiného symbolem propojování, takže jsme rádi, že akci neorganizujeme sami,” řekla k akci tisková mluvčí města a koordinátorka akce Kristýna Kňákal Brožová, které jsme se zeptali na několik programových tipů a zajímavostí.