Autor - David Frei

Štístko a Poupěnka: Ať žijí pohádky!

16.3.2020 10:45 | Hudba

Byli nebo nebyli? Určitě byli, protože jednoho dne se potkali dva broučkové, jmenovitě Štístko a Poupěnka a řekli si, že je čas pořádně rozezpívat všechny děti u nás.

Recenze: JAMARON na "Doma" ukazují svěží rockovou tvář

3.3.2020 14:50 | Hudba

Málokdo asi tuší, že současná pražská populární formace JAMARON má své rodné kořeny na Českolipsku, a to konkrétně v Mimoni. Jejich loňský koncert v rámci oslav Dnů města dopadl na mimoňském náměstí opravdu na výbornou, kapela nahrála před koncem roku druhé album „Doma“ a úspěšně vyprodala pražský Lucerna Music Bar cca před měsícem. Mladistvý elán tří sourozenců Dostálových, zcela původní skladby, které se stylově pohybují od šlapavého rockového zápřahu přes popové hitovky k silným baladám s ekologickým poselstvím, kytarové kvapíky i veselý saxofon – toť svěží atributy, které můžeme objevit v plné míře i na zmíněné novince.

RECENZE: Ploučnický song aneb ŘEMDIH se vrací k rockovým kořenům

14.2.2020 08:00 | Hudba

Přinášíme vám rozsáhlou recenzi na bigbítovou desku Řemdih 89 z pera Davida Freie. Užijte si jí tak, jak si autor užíval poslech desky.

O statečném kováři Mikešovi

3.2.2020 00:47 | Divadlo

Dlouho, opravdu dlouho se na Českolipsku neobjevilo vtipné hudební divadlo pro děti. Po nedávné originálně pojaté hře Čtyřlístek v pohádce se zde opět uvedlo DivadloZa2, a to tentokrát s klasickou pohádkou O statečném kováři Mikešovi.

Hudební tip na sobotu: ECHONAUT

24.1.2020 08:00 | Hudba

Váháte, se kterou hudbou dobře strávit nadcházející víkend? Zkuste ECHONAUT! Osobitá skupina z Vysokého Mýta, která loni vystoupila na renomovaných festivalech jako Rock for People nebo Sázava Fest přijíždí do Nového Boru. Mladíci oscilují mezi popovými popěvky CHINASKI, melodickou vybroušeností MIRAI, ale svým živelným projevem a dvoukytarovým zápřahem evokují i rané věci od GREEN DAY.

Divadlo: SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ velmi příjemně baví

13.1.2020 15:00 | Divadlo

Romantické a retro, příjemně konverzační, lehounce spirituální, zápletkově dokonalé a především velmi zábavné! Takové bylo divadelní představení SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ, které uvedlo v téměř vyprodaném sále novoborské divadlo ve středu 8.1.2020.

ZEMĚTŘESENÍ 2 se více než důstojně vrací do 70. let

5.1.2020 16:19 | Hudba

Když v roce 1993 nahráli naši renomovaní muzikanti Aleš Brichta, Miloš „Dodo“ Doležal, Vlasta Henych a Štěpán Smetáček album Zemětřesení, vzpomínkovou kolekci skladeb Jirky Schelingera, byla to na české rockové scéně docela senzace. Samozřejmě to byly především klasické hity jako Holubí dům nebo Jsem prý blázen jen, které opanovaly hudební kanály, ale především s odstupem času si je i mainstreamový posluchač vryl do paměti díky Alešovu zpěvu.