Autor - David Frei

AREA CORE ve svěžím kabátě

9.12.2019 21:40 | Hudba

Když jsme před rokem dělali rozhovor s ambiciózním projektem E.R.A., který vydal výtečné debutové CD a měl našlápnuto do zářné budoucnosti v českém rapovém i rockovém prostředí, netušili jsme, že nově vzniklá skupina nebude mít dlouhého trvání. Nicméně osazenstvo kapely nelenilo a po rozchodu s raperem Elkou rychle zformovalo původní kapelu AREA CORE. Tato českolipská crossoverová jednička se pak v průběhu roku živě zaskvěla na několika akcích včetně červnového Všudybudu a říjnového festivalu Metal Attack, kde jejich vystoupení vzbudilo pozoruhodné ovace. Klávesista Honza Fridrich a bubeník Robin Příhoda nám poskytli rozhovor o aktuální dění ve skupině. Krátké interview vzniklo při 10letém výročním vystoupení kapely OSLIZ na konci listopadu.

ALBUM: „Body and Soul“ překvapuje jedinečnou art rockovou koláží

20.11.2019 20:59 | Hudba

Není snad nikdo na české rockové scéně, kdo se s takovou kuráží a svébytným výrazem věnuje artovému odkazu světového prog rocku než českolipští matadoři LINGERS ON! Kdo nezavítal na křest jejich posledního alba 8.11. do Luxoru a neměl možnost ani slyšet jejich aktuální písně, jež skupina představuje na lokálních koncertech už od loňského roku, má co dohánět! Vím, že skupina má za sebou už bohatou historii a čtyři ceněná alba, které jsem dosud neslyšel, ale nad tímto posledním dokáži po několika posleších pouze žasnout!

Report: HARLEJ stále na plný plyn

11.11.2019 09:07 | Hudba

Koncert skupin HARLEJ a KOMUNÁL v České Lípě v sobotu 2. 11. 2019 byl fantastický hudební zážitek!

DO KINA: Poslední aristokratka na plátnech kin

30.10.2019 10:00 | Film

Do českých kin vstoupila s grácií Poslední aristokratka, filmový přepis u nás nejúspěšného humoristického románu od Evžena Bočka, se kterým se na plátna opět vrací režisér Jiří Vejdělek. A je to po loňském přešlapování Tátova volha více než vydařený comeback, protože film úžasně funguje po všech stránkách.