Vstup do sezony se českolipským atletickým družstvům vydařil

V minulém týdnu se naplno rozběhly v rámci libereckého kraje přebory družstev atletů. V úterý zahájilo prvním kolem starší žactvo a v sobotu dorost a junioři. Oba závody se konaly v Mladé Boleslavi a s pořádným kvantem atletů se dokázali pořadatelé s určitým skluzem vypořádat.

Česká Lípa obsadila soutěž starších žákyň a dorostenek. Mužská složka posílila družstva Jablonného, Turnova a Mladé Boleslavi. Starší žákyně bojovaly statečně. Družstvo táhla Bára Vachtová (svěřenkyně trenéra Jardy Hochmuta), která vyhrála skok do výšky a přidala slušné body i v dálce a krátkých překážkách. Družstvo skončilo v ohromně vyrovnané soutěži šesté pouhých 11 bodů za druhou Jilemnicí. Dá se říct, že o druhé místo připravila družstvo absence tří velkých opor a i nejmenší počet závodnic ze všech družstev.
       Vše si českolipské atletky vynahradily na sobotních přeborech dorostenek. Suverénní vítězství podtrhly sedmi vítězstvími z celkově 12 disciplín. Sprint na 100m vyhrála Anna Marie Rappová časem 12,85 s, trojskok Klára Michalská výkonem 11,47m, 200m Markéta Málková za 27,65s, 800m Jana Nováková časem 2:31,46 min, 1500 m Marie Skočovská za 5:31,46min., oštěp Veronika Süssnerová výkonem 38,24 m a disk rovněž Veronika Süssnerová hodem 32,98m.
        Největší triumf předvedly atletky České Lípy v běhu na 1500m. Trojice Skočovská, Hrochová a Bínová utekla všem soupeřkám a o umístění si to děvčata rozdala v cílové rovince. Vítězství slavila v novém osobním rekordu Maruška Skočovská, absolutorium za perfektně takticky rozběhnutý závod však patří Radce Bínové, která individuální ambice obětovala kolektivnímu úspěchu.
       Oddílovými rekordy zahýbala dvojnásobná vítězka Veronika Süssnerová. Ten v oštěpu, který byl starý 42 let, překonala o 2m už před týdnem v Kolíně, nyní jej však posunula o dalších 50 cm. Rekord v disku byl starý dokonce 46 let a stačily na něj pouze dva pokusy, které Veronika v nabitém programu stihla absolvovat. Výkon vylepšila rovněž o 50 cm.
       Závody proběhly současně se středočeským krajem a českolipské atletky si mohly porovnat přímo síly i s největšími soupeřkami v boji o republikové finále. I v tomto porovnání jsme zvítězily v pěti disciplínách z dvanácti.
Soutěže se rovněž zúčastnili českolipští dorostenci a junioři v barvách Mladé Boleslavi a Turnova. Potěšili zejména Michal Šenfeld, Roman Papík, Martin Kantor a Miloslav Sviták. Junioři Turnova ukázali svoji sílu a předpoklad velkých favoritů na republikové medaile.